Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  "Potrzebowaliśmy sześciu tirów, żeby przewieźć zabezpieczony towar"

  TVN Warszawa

  Magazyn pod WarszawąCBŚP, KAS
  wideo 2/2

  Funkcjonariusze CBŚP i KAS, podczas wspólnej akcji zabezpieczyli rekordową ilość nielegalnego towaru: 70 ton tytoniu o szacunkowej wartości ponad 31 milionów złotych.

  W akcji wzięli udziałfunkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku i policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Białymstoku, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

  Potrzebowali kilku tirów

  Funkcjonariusze dotarli do powiatu piaseczyńskiego. Tam w jednej z hal, magazynowane były duże ilości nielegalnego tytoniu.

  Jak informują we wspólnym komunikacie, policjanci i celnicy znaleźli w składzie 456 kartonów z blisko 70 tonami wysokiej jakości suszu tytoniowego, wartego ponad 31 milionów złotych oraz profesjonalną maszynę do suszenia tytoniu.

  W sprawie został zatrzymany 34-latek. Funkcjonariusze zabezpieczyli komputery, dokumenty i nośniki danych jako materiał dowodowy.

  "Aby przetransportować tak dużą ilość nielegalnego towaru do magazynów depozytowych Służby Celno-Skarbowej użyto aż sześciu samochodów ciężarowych z naczepami, tzw. tirów" - czytamy w komunikacie.

  Z ustaleń KAS i CBŚP wynika, że magazynowany towar mógł służyć do zaopatrywania nielegalnych fabryk papierosów. Z takiej ilości tytoniu można by wyprodukować co najmniej 70 milionów sztuk papierosów.

  Zarzuty i areszt

  Sprawę prowadzi prokuratura w Piasecznie.

  "Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator zatrzymanemu mężczyźnie przedstawił zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego" - podają CBŚP i KAS.

  Mężczyźnie grozi sześć lat więzienia. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

  kz/r