Portret Jana Pawła II zniknął z Świątyni Opatrzności Bożej

Warszawa

fot. PiotrTomczyk/Kontakt24

Z fasady Świątyni Opatrzności Bożej został zdjęty wielki portret Jana Pawła II. Będzie poddany konserwacji, a w przyszłości znajdzie się w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa...

Z fasady Świątyni Opatrzności Bożej został zdjęty wielki portret Jana Pawła II. Będzie poddany konserwacji, a w przyszłości znajdzie się w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego - poinformowała w piątek rzeczniczka Centrum Opatrzności Bożej Sylwia Kabała-Prawecka.

Portret złożony jest ze 105 tysięcy zdjęć Polaków; odsłonięto go w dniu beatyfikacji Jana Pawła II 1 maja; wisiał na fasadzie Świątyni Opatrzności przez ponad pół roku.

Zdjęli alpiniści

Portret zdjęli alpiniści - na pionowych nośnych pasach opuścili siatkę z grafiką na dół, gdzie została ona złożona. Teraz będzie ona ocieplana, a następnie siatka zostanie rozłożona i pocięta na 17 odcinków. Każda część zostanie dokładnie oczyszczona, wysuszona i zabezpieczona preparatem grzybobójczym. Potem portret zostanie próżniowo zapakowany w ciemną folię.

Jak powiedziała Kabała-Prawecka, w przyszłości zostanie wykorzystany w ekspozycji Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Dodała, że portret Jana Pawła II można oglądać w internecie na stronie www.portretjp2.pl, działa tam również wyszukiwarka, w której - wpisując swoje imię, nazwisko i numer telefonu - można odnaleźć się na mozaice.

PAP/ran

Pozostałe wiadomości