Policja: pobili kibiców Jagiellonii. Zabrali im emblematy, koszulki, szaliki

Warszawa

kspZatrzymania w sprawie "rozboju na kibicach"

Policja zatrzymała pięciu młodych mężczyzn podejrzanych o napaść na kibiców Jagiellonii Białystok. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło 2 maja, w dniu meczu na Stadionie Narodowym, w którym o Puchar Polski mierzyły się Lechia Gdańsk i Jagiellonia Białystok.

Po wygranym przez Lechię meczu - jak informuje policja - dwóch kibiców klubu z Białegostoku zostało napadniętych przez pięciu mężczyzn, którzy kazali im oddać emblematy klubowe, koszulki, szaliki. Później ich pobili. Do zdarzenia doszło na terenie Pragi Północ.

Zarzuty

Policjantom po kilku tygodniach śledztwa, udało się ustalić dane podejrzanych. Dwóch z pięciu mężczyzn zostało zatrzymanych w ubiegłą środę w Markach, gdzie mieszkali. U jednego z nich policjanci zabezpieczyli marihuanę.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Zostali tymczasowo aresztowani - na dwa miesiące.

W poniedziałek policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę, mieszkańca Targówka. Dwaj pozostali podejrzani sami zgłosili się do prokuratury, gdzie również usłyszeli zarzuty. Zostali objęci dozorem policyjnym. Mają też zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Odzyskane emblematy

W trakcie prowadzonych działań kryminalni odzyskali skradzione pokrzywdzonym emblematy klubowe.

Wszystkim podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

kz/pm