Podwyżka w Kolejach Mazowieckich i ułatwienia na linii skierniewickiej

KMPasażerowie Kolei Mazowieckich płacą więcej za bilety

Średnio o ponad 5 procent wzrosła po Nowym Roku cena biletu Kolei Mazowieckich. Firma wprowadza też honorowanie biletów w pociągach innych przewoźników, w związku z uciążliwym remontem na linii z Warszawy do Łodzi.

Od 1 stycznia wzrosły ceny biletów jednorazowych, okresowych i w ofertach specjalnych. Podwyżka związana jest z liczbą przejechanych kilometrów. Cena biletu do 5 km wzrośnie o 20 gr, a przy podróży powyżej 100 km już o ponad złotówkę.

Jak informują Koleje Mazowieckie na podwyżkę złożyły się trzy czynniki. – Przede wszystkim wzrosła cena jaką płacimy za dostęp do infrastruktury kolejowej – mówi Jolanta Maliszewska z biura prasowego KM. Podwyżka cen biletów wiąże się też z inwestycjami. – Planujemy zakupić 22 wagony piętrowe i 2 nowe lokomotywy, a także 12 elektrycznych impulsów – wylicza Maliszewska.

Z biletem KM do InterRegio

Do 14 marca 2015 r. w pociągach InterRegio w relacji Łódź – Warszawa – Łódź, kursujących przez stację Żyrardów, na odcinku Skierniewice – Warszawa honorowane są wszystkie bilety wydane na przejazdy pociągami osobowymi Kolei Mazowieckich – poinformowały w komunikacie Koleje Mazowieckie. Honorowanie biletów KM na trasie Skierniewice - Grodzisk Maz. obowiązuje także w trzech pociągach Przewozów Regionalnych: dwóch w relacji Warszawa Wschodnia – Łódź Kaliska oraz z jednym z Łodzi Kaliskiej do Warszawy.

Honorowanie biletów związane jest z uciążliwym remontem na trasie Warszawa – Łódź. Według zapowiedzi kolejarzy modernizacja linii ma zakończyć się w tym roku i skrócić czas podróży między tymi miastami do 70 minut.

jb/r

Źródło zdjęcia głównego: KM

Pozostałe wiadomości