Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Pełzał obok przedszkola, schował się pod maską. "Wyglądał groźnie"

  TVN Warszawa

  "Bardzo dziwnie to wyglądało"TVN 24
  wideo 2/2

  W pobliżu jednego z warszawskich przedszkoli pełzał wąż. Zauważyły go pracownice placówki, które zadzwoniły po ekopatrol straży miejskiej. Strażnicy zlokalizowali gada pod maską samochodu.

  Wąż pojawił się w okolicy przedszkola przy Pruszyńskiego. - Z informacji wynikało, że jest dziwnego koloru i wygląda groźnie. Funkcjonariusze pilnie ruszyli pod wskazany adres - relacjonuje inspektor Jerzy Jabraszko.

  Wąż pod maską auta

  Po przybyciu na miejsce, strażnicy zauważyli, że wąż wpełzł pod maskę zaparkowanego w pobliżu nissana. Funkcjonariusze poczekali na właściciela auta.

  - Po otwarciu maski ich oczom ukazał się kawałek czegoś, co nie przypomniało wyposażenia silnika. Gad nie zdążył się schować. Strażnicy delikatnie wydobyli uciekiniera i umieścili go w transporterze - informuje Jabraszko.

  Gad został przewieziony do warszawskiego oddziału CITES, gdzie potwierdzono, że jest to wąż tajwański (zwany też chińskim).

  Do dwóch i pół metra

  Wąż tajwański nie jest jadowity. W naturze zamieszkuje południowo-wschodnią Azję, m.in. Tajwan, Półwysep Koreański, Tajlandię oraz Półwysep Malajski. Żyje około 12 lat. Długość dorosłego osobnika wynosi od 130 do 250 centymetrów.

  PAP/kz/b