Prowadził po amfetaminie, wiózł ukradzioną stal zbrojeniową

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja zatrzymała podejrzanego o kradzież stali zbrojeniowej
KPP OtwockPolicja zatrzymała podejrzanego o kradzież stali zbrojeniowej

Bagażnik osobowego auta wypchany po sufit stalą zbrojeniową zwrócił uwagę policjantów prowadzących kontrolę drogową w Otwocku. Jak się okazało, ładunek był kradziony, a 41-letni kierowca prowadził auto pod wpływem środków odurzających - podała policja.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Osobowa toyota została zatrzymana do kontroli na ulicy Karczewskiej w Otwocku podczas wspólnych działań wydziału wywiadowczo-interwencyjnego lokalnej policji oraz stołecznej drogówki. Uwagę funkcjonariuszy zwróciły przedmioty wypełniające bagażnik kontrolowanego samochodu. Przypuszczali, że mogą pochodzić z kradzieży.

- Mundurowi z prewencji od razu połączyli fakt, że tego samego dnia nad ranem, z terenu firmy budowlanej w Otwocku, skradziono kilkaset kilogramów elementów zbrojenia, między innymi pręty oraz strzemiona. Po sprawdzeniu podejrzanego ładunku potwierdzono, że pochodzi on właśnie z terenu okradzionej firmy - informuje Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

"Wynik świadczący o obecności amfetaminy w organizmie"

Podczas kontroli policjanci sprawdzili też trzeźwość kierowcy. - Alkosensor wykazał, że był trzeźwy, jednak analizator narkotyków przedstawił wynik świadczący o obecności amfetaminy w organizmie - zaznacza Niezdropa.

41-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego w sprawie materiału przedstawiono mu dwa zarzuty. Jak podaje policja, pierwszy dotyczy prowadzenia auta pod wpływem amfetaminy, drugi - kradzieży stali zbrojeniowej.

- Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i dobrowolnie poddał się karze - dodaje Niezdropa.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Otwock

Pozostałe wiadomości