Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Opowiedz o sobie, a w domku nad Wisłą powiedzą ci, co czytać

TVN Warszawa

Domek czytelniczy nad WisłąTVN24
wideo 2/2

Specjalista doradzi, co czytać, przygotuje spersonalizowaną listę lektur. Wszystko w specjalnym domku czytelniczym, który właśnie otworzono w pobliżu Centrum Nauki Kopernik.

Na nadwiślańskim skwerze Kahla przy stacji metra Centrum Nauki Kopernik stanęła oryginalna konstrukcja autorstwa architekta Jana Strumiłło. W Domku Czytelniczym na przechodniów czeka specjalista, który doradzi, co czytać i po rozmowie przekaże spersonalizowaną listę lektur. To zapowiedź Empik Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury startuje już w poniedziałek 15 maja.

- Projekt Domku Czytelniczego to powrót do dzieciństwa i wspomnień o przechodzeniu przez małe drzwi do sekretnego pokoju. W środku czekają leżaki i książki oraz widok na Wisłę. Domek postanowiliśmy pomalować na czerwony, śliski, trochę krwisty kolor - zainspirował nas plakat festiwalu Apostrof przygotowany przez Radka Szlagę - mówi architekt, Jan Strumiłło.

Dobrze polecona książka

- Wierzymy, że każda dobrze polecona książka albo tworzy na świecie nowego czytelnika albo cementuje pasję do czytania - przekonują organizatorzy akcji promującej czytelnictwo.

W niecodziennej przestrzeni wypełnionej książkami, dyżurować będą doradcy - m.in. Wojciech Szot z jednego z najpopularniejszych blogów literackich - Kurzojady i Piotr Wawrzeńczyk z Magazynu Kulturalnego.

- Każdemu chętnemu, po indywidualnej rozmowie, zaproponują listę tytułów dopasowanych do upodobań - deklarują organizatorzy akcji.

skw/pm