Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

"Obciach" wokół Narodowego

Najnowsze


Miała być hala sportowo-widowiskowa, basen, hotel i centrum wystawiennicze. Niestety plan zagospodarowania terenu wokół Stadionu Narodowego nie wypalił. Przygnębiający obraz okolic warszawskiego Stadionu Narodowego uchwycił w oku kamery Reporter 24 Bogdan_Fotograf.

"Został rok do mistrzostw Europy w piłce nożnej, a Warszawie został rok na ukrycie fatalnego wyglądu najbliższej okolicy Stadionu Narodowego. Ukrycie, bo naprawić tego już nie zdążymy, a jeśli nie ukryjemy, to będzie obciach na skalę światową. Na dzień dzisiejszy stan dzielnicy Praga Północ jest przygnębiający" - komentuje Reporter 24.

Na otoczenie Stadionu Narodowego miały się składać: hala sportowo-widowiskowa, basen, hotel i centrum wystawiennicze. Niestety plany zaprojektowane przez pracownie Davos i JEMS trafiły do szuflady, a teren zostanie tylko uporządkowany na potrzeby mistrzostw.

Co Praga będzie miała z Euro? Czytaj więcej na portalu tvnwarszawa.

Prace wokół Narodowego

Lepiej będzie na Wybrzeżu Szczecińskim - tam trwa budowa dojazdów do stadionu. Ten rejon ma się przed Euro otworzyć na Wisłę. W cieniu Narodowego będzie się można opalać, powstaną: wypożyczalnia leżaków, przebieralnie i prysznice dla plażowiczów. Pojawi się również pawilon z restauracją i toaletami.

Za to teren Port Praskiego, który pokazuje na filmie internauta, jest własnością prywatnego właściciela. Planowano tam m.in. budowę wysokich apartamentowców, ale nic z tego nie wyszło.

Nie dojedziesz metrem do stadionu

W rejonie Stadionu Narodowego we wtorek w nocy zaczyna się remont kolejowy - z ruchu zostanie wyłączona linia średnicowa. Modernizację przejdzie stacja Stadion oraz tory na odcinku od Dworca Wschodniego do stacji Powiśle.

Kibice nie skorzystają za to z drugiej linii metra. Centralny odcinek ma być gotowy dopiero w październiku 2013 roku.

Czytaj więcej na portalu Kontakt24.