Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Najnowsze

"Olej na długim odcinku jezdni" w Nowym Dworze Mazowieckim

Najnowsze

Autor:
kk
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mapy Google, tvn24.plUtrudnienia na moście na DK85

W piątkowe popołudnie kierowców podróżujących między Nowym Dworem Mazowieckim a Nowym Kazuniem czekały utrudnienia. Na jezdni doszło do wycieku ropopochodnej substancji. Straż pożarna podała, że pewien z pojazdów "zgubił ją" na ponad kilometrowym odcinku.

Ostrzeżenie o utrudnieniach przekazała około godziny 16.30 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak czytamy w komunikacie, chodzi o drogę krajową numer 85 na odcinku Nowy Dwór Mazowiecki - Nowy Kazuń. "Doszło do zanieczyszczenia jezdni substancją ropopochodną. Droga została zablokowana" – przekazali drogowcy.

Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej i służba drogowa. - Doszło do wycieku oleju. Ktoś gubił go podczas jazdy na długim odcinku od granic Nowego Dworu Mazowieckiego, przez most wiślany, aż do zjazdu na Nowy Kazuń – informował Tomasz Wołoszyn z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Jak sprecyzował, to ponad kilometrowy odcinek drogi. - Utrudnienia są ogromne. Razem z zarządcą drogi usuwamy olej z jezdni – dodał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Jak przekazała nam Joanna Wielocha z nowodworskiej policji, do wycieku doszło na jezdni w kierunku Nowego Kazunia. Ruch odbywał się wahadłowo i kierowali nim funkcjonariusze policji. - Utrudnienia powinny zostać usunięte za około 15 minut – podała o godzinie 17.40. - Ogromny korek utworzył się między mostem na Wiśle i mostem na Narwi. Jeżeli ktoś chciałby ominąć ten zator, może to zrobić mostem na drodze krajowej numer siedem, jadąc od strony Twierdzy Modlin – zaznaczyła Wielocha.

Policji nie udało się dotąd namierzyć pojazdu, który spowodował utrudnienia. Jezdnia została oczyszczona chwilę po godzinie 18.

Wielocha ostrzegała, że utrudnienia czekały też kierowców jadących drogą wojewódzką numer 631 w stronę krajowej "85". Wyjaśniła, że na tej trasie również rozlała się nieznaczna ilość oleistej substancji.

Informowaliśmy też o zderzeniu czterech pojazdów na trasie S8 w Budykierzu:

W zderzeniu uczestniczyły cztery pojazdyTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:kk

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mapy Google, tvn24.pl