Pociąg śmiertelnie potrącił kobietę na dzikim przejściu

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Śmiertelne potrącenie przez pociąg w miejscowości Nowa Iwiczna
Śmiertelne potrącenie przez pociąg w miejscowości Nowa Iwiczna
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plŚmiertelne potrącenie przez pociąg w miejscowości Nowa Iwiczna

W czwartek rano pociąg Kolei Mazowieckich śmiertelnie potrącił kobietę w okolicach Nowej Iwicznej. Ruch pociągów na linii radomskiej w stronę Warszawy został czasowo wstrzymany. Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów.

Do potrącenia przez pociąg doszło w Nowej Iwicznej pod Piasecznem. Jak przekazała piaseczyńska policja, zdarzenie miało miejsce 500 metrów za przejazdem kolejowym w tej miejscowości. Mundurowi zgłoszenie otrzymali o godzinie 9.35.

Na miejscu był Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Pociąg Kolei Mazowieckich, jadący do Warszawy Wschodniej potrącił człowieka na dzikim przejściu przez torowisko. Służby stwierdziły zgon na miejscu - relacjonował Zieliński. - W akcji brały udział trzy zastępy straży, policja i pogotowie. Przyleciał też śmigłowiec LPR, ale nie lądował, ponieważ okazało się, że było to śmiertelne potrącenie - dodaje. I ostrzega, że ruch pociągów w kierunku Warszawy został wstrzymany.

O zdarzeniu informuje także Zarząd Transportu Miejskiego. "W wyniku zdarzenia na linii Warszawa – Radom (stacja Piaseczno), występują utrudnienia w kursowaniu pociągów KM linii R8. Niektóre pociągi mogą być odwołane, skrócone lub opóźnione" - czytamy w komunikacie.

"Od godz. 10:00 do odwołania wprowadzano wspólne honorowanie biletów KM > ZTM linie 715, 737 i 809 PKP Jeziorki > Ursynów Płn, Ursynów Płd oraz linia M1 do stacji Centrum, linie 727 i 709 PKP Piaseczno > Metro Wilanowska oraz linia M1 do stacji Centrum, linie 707 Targowisko > P+R al. Krakowska i 710 Targowisko > os. Kabaty oraz linia M1 na odcinku Kabaty > Centrum" - napisano.

Autor:mg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości