Metro na daleką Wolę. W czwartek podpiszą umowę


W czwartek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz dyrektor polskiego oddziału tureckiej firmy Gülermak podpiszą umowę na budowę trzech nowych stacji metra na daleką Wolę wraz z tunelami.

Dokładnie tydzień temu wojewoda mazowiecki wydał ostatnie decyzje pozwalające na rozbudowę drugiej linii metra na zachód. Wszystkie mają rygor natychmiastowej wykonalności, dzięki czemu w czwartek władze miasta, Metra Warszawskiego i przedstawiciele wyłonionej w przetargu firmy będą mogli podpisać umowę.

Gdzie będą nowe stacje?

Budowa metra na Wolę miała ruszyć równolegle z budową w kierunku na Targówek. Nie udało się. O ile w stronę wschodnią prace ruszyły już w maju, tak po zachodniej piętrzyły się problemy. W środowisku warszawskiej Platformy Obywatelskiej słychać było głosy, że sprawa może mieć drugie – polityczne dno.

Wojewoda od początku przekonywał jednak, że główną przyczyną niewydanych pozwoleń są braki w dokumentacji Metra Warszawskiego. Ostatni poprawiony komplet akt miasto dostarczyło do urzędu Sipiery zaledwie dwa tygodnie temu.

W ramach rozbudowy II linia metra zyska trzy nowe stacje w kierunku zachodnim. Księcia Janusza (pod ul. Górczewską, w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza), Płocka (w rejonie skrzyżowania Płockiej i Wolskiej) oraz Młynów (pod ul. Górczewską, po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego, w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny).

Opóźnienia w budowie metra
Opóźnienia w budowie metraTVN24

b/mś

Źródło zdjęcia głównego: Metro Warszawskie

Pozostałe wiadomości