Marszałek unieważnił konkurs na dyrektora Mazowsza

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plProtest Mazowsza

Zamieszanie wokół wyboru nowego dyrektora zespołu Mazowsze. Marszałek województwa Adam Struzik unieważnił konkurs na stanowisko - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl.

Informację potwierdziła rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego.

- Kilka dni temu minął termin wyboru zwycięzcy. Związek zawodowy Solidarność, działający w zespole, nie wybrał swojego przedstawiciela do komisji konkursowej - przyznała w rozmowie z tvnwarszawa.pl Joanna Czechowicz-Bieniek, rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego.

Obecnie obowiązki dyrektora zespołu pełni Włodzimierz Izban, który jest jednocześnie dyrektorem Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Izban jest związany z Polskim Stronnictwem Ludowym.

O stanowisko dyrektora zespołu walczą właśnie Izban i Waldemar Matuszewski (muzyk i reżyser).

Konflikt z członkiem komisji

Jak to się stało, że Solidarność nie wyznaczyła osoby do komisji?

Na początku listopada dyrektor zwolnił dyscyplinarnie tancerza zespołu, który był jednocześnie przedstawicielem Solidarności w komisji konkursowej. - Jako powód podano, że nie podpisałem się na liście obecności podczas zajęć - mówi Konrad Golianek.

Zgodnie z przepisami, Solidarność powinna wyznaczyć inną osobę. Zamiast tego związkowcy oraz tancerze i soliści "Mazowsza" zorganizowali we wtorek protest przed urzędem marszałkowskim.

Manifestanci przynieśli flagi i transparenty treści: "Struzik Izbana popiera a Mazowsze wymiera" oraz "Izban członków komisji eliminuje a Struzik to akceptuje".

Boją się połączenia

Członkowie zespołu zarzucają Izbanowi odpowiedzialność za kiepską sytuację finansową oraz nadmierną komercjalizację zespołu, np. branie udziału w prywatnych imprezach. Kilka dni temu portal tvnwarszawa.pl ujawnił nagrania z występu na imprezie z okazji wybudowania domu jednego z polskich milionerów. Członkowie Mazowsza obawiają się także połączenia z Mazowieckim Teatrem Muzycznym, któremu szefuje Włodzimierz Izban.

Jak informuje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego, na razie nie jest znany termin ogłoszenia kolejnego konkursu.

W tym tygodniu pracę straciła kolejna osoba z Mazowsza, działaczka związków zawodowych, Iwona Wieczorek.

bf/mz

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości