Lewandowski kupił apartament w Żaglu Libeskinda

mat. prasowePiłkarz w apartamencie przy Złotej

Robert Lewandowski, kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski stał się właścicielem apartamentu w wieżowcu przy Złotej 44. Informację przekazał właściciel budynku. Nie ujawniono czy "Lewy" kupił mieszkanie po rynkowej cenie, czy też otrzymał "bonus" w zamian za reklamę budynku.

Złota 44 to jedna z najdroższych adresów w stolicy. Wieżowiec zaprojektował znany amerykański architekt Daniel Libeskind. Kształtem przypomina napięty żagiel, stąd zwyczajowa nazwa - Żagiel Libeskinda.

Jego budowa ciągnie się wiele lat, a po drodze przechodziła liczne zawirowania. Teraz nowy właściciel zapowiada, że zakończy się w tym roku, a do kupna luksusowego mieszkania zachęca osoba, na której za kilka dni skupi się uwaga sporej części Polaków - lider piłkarskiej reprezentacji Robert Lewandowski.

Zamieszka po Euro?

- Zakup apartamentu podyktowany był w dużej mierze względami praktycznymi - mówi piłkarz cytowany w komunikacie prasowym dewelopera. - Piętro sportowo-rekreacyjne budynku, gdzie mam do dyspozycji m.in. pełnowymiarowy basen, siłownię czy gabinety masażu pozwala mi w dowolnej chwili w kameralnych warunkach uzupełnić swój program treningowy - tłumaczy swój wybór Lewandowski.

Komunikatowi towarzyszą zdjęcia z pokazowego mieszkania w budynku, z widokiem na centrum Warszawy.

Informację o transakcji potwierdził menadżer sportowca Cezary Kucharski. - To prawda, Robert zakupił apartament przy Złotej. Po Euro 2016 planuje w nim mieszkać wtedy, kiedy będzie przebywał w Polsce. Jednak piętro, na którym znajduje się to mieszkanie, nie jest jeszcze całkowicie gotowe - wyjaśnił.

Firma BBI Development, do której należy budynek, planuje oficjalne otwarcie 26 października.

Siłownia, basen, gabinet masażu

Przedstawiciele firmy nie kryją zadowolenia z tak znanego "mieszkańca". - Cieszę się, że możemy powitać Roberta Lewandowskiego w gronie naszych klientów – komentuje Michał Skotnicki, prezes BBI Development.

Przedstawiciele firmy zachwalają ósme piętro jako idealną propozycję dla sportowców. Wyliczają, że na tym poziomie znajdują się m.in. siłownia, 25-metrowy basen, gabinety masażu czy symulator gry w golfa.

Nie ujawniają natomiast, ile "Lewy" zapłacił za nowe mieszkanie. Wiadomo, że średnia cena za metr kwadratowy wynosi około 28 tys. zł.

W ostatnich kilku dniach piłkarze przebywali na zgrupowaniu w Arłamowie. We wtorek odwiedził ich Andrzej Duda. Prezydent otrzymał od Lewandowskiego koszulkę ze swoim nazwiskiem i numerem 9:

Prezydent z wizytą u piłkarzy
Prezydent z wizytą u piłkarzyTVN24

kw/b

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości