Miodek miał poważną ranę łapy, na jej ratunek było za późno

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Sądy pobłażliwe dla oprawców zwierząt
Sądy pobłażliwe dla oprawców zwierząt
TVN24
Sądy pobłażliwe dla oprawców zwierzątTVN24

Wolontariuszka ze schroniska odebrała z posesji w jednej z miejscowości na Mazowszu psa, który od wielu dni biegał po podwórku z poważną raną łapy. Okazało się, że pies należy do sołtyski. Po interwencji schroniska złożyła rezygnację ze stanowiska. Sprawie przygląda się policja.

Wszystko zaczęło się od anonimowego zgłoszenia na skrzynkę Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, które zostało przekazane do schroniska Pegasus pod Grodziskiem Mazowieckim w sobotę rano. - Ze zgłoszenia wynikało, że blisko naszego schroniska, zaledwie kilka kilometrów, na posesji znajduje się pies z otwartą raną - wyjaśniła w rozmowie z tvnwarszawa.pl Olga Banach ze schroniska Pegasus.

Wolontariuszka pojechała pod wskazany adres. Na miejscu zastała psa z niezabezpieczoną, brudną i ropiejącą raną łapy. Nie krwawiła, co mogło świadczyć o tym, że pies miał ją od dawna. Od matki właścicielki posesji dowiedziała się, że uraz mógł powstać nawet dwa tygodnie temu. - Widać było, że pies bardzo cierpi, że trawi go gorączka wywołana przez zakażenie. Kobieta przekazała mi psa dobrowolnie. Zawiozłam go do lecznicy w Nadarzynie - przekazała Banach.

Łapy psa nie udało się uratować. - W poniedziałek przeszedł poważny zabieg. Otrzymuje silne leki przeciwbólowe. Jego stan się stabilizuje - powiedziała przedstawicielka schroniska.

Pies Miodek dochodzi do siebie po operacjiSchronisko Pegasus

Sołtyska złożyła rezygnację

O sprawie został powiadomiony Urząd Miejski w Grodzisku Mazowieckim. "W związku z zaistniałą sytuacją (...), tj. interwencyjnym odebraniem zwierzęcia – psa rasy mieszanej o imieniu Miodek, informujemy, że w dniu 12 lutego 2024 r. pani Iwona S. złożyła rezygnację z funkcji sołtysa, oraz Pan Marcin S. zrezygnował z członkostwa w radzie sołeckiej" - przekazał w komunikacie urząd.

Urzędnicy z Grodziska Mazowieckiego podkreślili, że "Miodek jest pod bardzo dobrą opieką". "Jesteśmy w stałym kontakcie ze schroniskiem. Dodatkowo właściciele psa zadeklarowali gotowość do pokrycia kosztów leczenia" - podali.

Gmina rozpoczęła już procedury związane z wyborem nowego sołtysa i członka rady sołeckiej.

Policja przyjęła zawiadomienie

Sprawą zajmuje się też lokalna policja. - Informacja dotarła do nas w niedzielę drogą mailową od jednej z fundacji, że został odebrany pies z posesji na terenie jednej z gmin w powiecie grodziskim. W korespondencji była dokumentacja medyczna i prośba o wszczęcie postępowania. Natomiast w poniedziałek, 12 lutego, zostało przyjęte zawiadomienie o przestępstwie znęcania się nad psem - przekazała Katarzyna Zych z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

- Obecnie policjanci z wydziału walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zbierają materiały w tej sprawie. Będą przesłuchiwane osoby, które w tym uczestniczyły. Gromadzona jest również dokumentacja medyczna - dodała Zych.

Autorka/Autor:dg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Schronisko Pegasus

Pozostałe wiadomości

Tragiczny wypadek w Galominie w powiecie płońskim. W niedzielę przed godziną 14 doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych (skody i volkswagena). Jedna osoba nie żyje.

Jedna osoba zginęła, cztery, w tym dziecko, są ranne

Jedna osoba zginęła, cztery, w tym dziecko, są ranne

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sobotę po południu ktoś rozlał nieznaną substancję przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich. Nieoficjanie miała to być gnojówka. Policja podała, że w związku z tym zatrzymano jedną osobę. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty i wyszedł na wolność.

Zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego przed kancelarią premiera

Zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego przed kancelarią premiera

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt24, tvnwarzawa.pl

W niedzielę przed południem na autostradzie A2 pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim zapalił się samochód osobowy. Są utrudnienia.

Auto w ogniu na autostradzie A2

Auto w ogniu na autostradzie A2

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Narodowy Marsz Życia pod hasłem "Niech Żyje Polska!" wyruszył w niedzielę po południu z placu Zamkowego w Warszawie. Jak twierdzą organizatorzy, to manifestacja sprzeciwu wobec "ataków wymierzonych w małżeństwo, rodzinę i w poczęte dzieci zagrożone aborcją".

"Narodowy Marsz Życia" przeszedł ulicami Warszawy

"Narodowy Marsz Życia" przeszedł ulicami Warszawy

Źródło:
PAP

Sztab Generalny Wojska Polskiego zaapelował, by uważać na fałszywy profil, który pojawił się w związku z ogłoszonym konkursem na nazwę polskich myśliwców. Niemal identyczne konto namawia do kliknięcia w link i rejestrację na nieznanej stronie.

Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed oszustwem

Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed oszustwem

Źródło:
PAP

Zarząd Zieleni zapowiedział, że w poniedziałek, 15 kwietnia rozpocznie się pierwsze koszenie trawników. W tym roku przez wysoką temperaturę wegetacja przyspieszyła o miesiąc i trawy wymagają już skrócenia.

Zaczynają kosić miejskie trawniki

Zaczynają kosić miejskie trawniki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Uwierzył w historię o podejrzanych operacjach na swoim koncie, którą przekazał mu "pracownik departamentu bezpieczeństwa". Wypłacił oszczędności i gotówkę wpłacił we wpłatomacie na wskazany rachunek. W ten sposób stracił 50 tysięcy złotych.

Zaufał "pracownikowi departamentu bezpieczeństwa"

Zaufał "pracownikowi departamentu bezpieczeństwa"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażnicy graniczni zatrzymali na lotnisku w Modlinie 46-letniego mieszkańca Podlasia. Belgijskie władze poszukiwały go Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu.

Wysiadł z samolotu i został zatrzymany

Wysiadł z samolotu i został zatrzymany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

34-latek wpadł na kradzieży zabawek w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w Piasecznie. Mężczyznę zatrzymał pracownik ochrony, kiedy ten przekroczył linię kas i nie miał zamiaru zapłacić.

Wziął ze sklepowej półki zabawki, nie zamierzał za nie płacić

Wziął ze sklepowej półki zabawki, nie zamierzał za nie płacić

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wiosna to czas wzmożonej aktywności zwierząt. Na drogach Mazowsza częściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem leśnej zwierzyny. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu lasów, łąk i pól uprawnych.

Dzikie zwierzęta na drogach. Co zrobić, jeśli dojdzie do zderzenia

Dzikie zwierzęta na drogach. Co zrobić, jeśli dojdzie do zderzenia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do śródmiejskiej policji wpłynęło zawiadomienie dotyczące incydentu przy pomniku na placu Piłsudskiego, który miał miejsce w 14. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zabrał wówczas nie swój wieniec. Policjanci upomnieli Jarosława Kaczyńskiego, według nich zatrzymanie polityka nie było konieczne. Właściciel wieńca Zbigniew Komosa potwierdza, że złożył zawiadomienie, które dotyczy zniszczenia mienia za ponad 800 złotych. Dodatkowo złożył skargę na bierność policjantów.

Jarosław Kaczyński zabrał nie swój wieniec. Jest zawiadomienie

Jarosław Kaczyński zabrał nie swój wieniec. Jest zawiadomienie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tramwajarze przygotowali kompleksowy plan remontów torów o łącznej długości ponad 5 kilometrów. Naprawy bieżące obejmą łącznie 15 kilometrów. Wymienione zostanie 1,2 kilometra szyn i 30 zwrotnic. Regenerację przejdzie 6 kilometrów szyn, a wyszlifowanych zostanie kolejne 15 kilometrów.

Plany remontowe tramwajarzy. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia

Plany remontowe tramwajarzy. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia

Źródło:
PAP

Zbliża się 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Blisko 800 osób będzie zaangażowanych w przygotowania do tegorocznych uroczystości. Wolontariusze mogą się już zgłaszać do pomocy w organizacji wydarzeń obchodowych.

Uczczą pamięć o bohaterach powstania. Wolontariusze mogą się już zgłaszać

Uczczą pamięć o bohaterach powstania. Wolontariusze mogą się już zgłaszać

Źródło:
PAP