Naruszenia zasad kwarantanny. Policja prowadzi prawie 50 spraw

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP
Naruszenia kwarantannyKSP
wideo 2/4
Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji sprawdzają przestrzeganie kwarantanny

Blisko osiem tysięcy osób jest objętych kwarantanną w Warszawie i okolicznych miejscowościach. Nie wszyscy jednak jej przestrzegają, choć grozi wysoka grzywna.

W poniedziałek Komenda Stołeczna Policji poinformowała na Twitterze, że aktualnie prowadzonych jest blisko 50 postępowań związanych z naruszeniem kwarantanny.

W piątek 20 marca rząd w związku z wprowadzeniem stanu epidemii podwyższył kary za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny z pięciu do 30 tysięcy złotych. 

Osiem tysięcy osób na kwarantannie

Rzecznik KSP Sylwester Marczak poinformował, że liczba osób objętych kwarantanną w Warszawie i okolicznych miejscowościach szybko rośnie. W sobotę rano mówił o ponad pięciu tysiącach osób. W poniedziałek przekazał, że takich osób jest już blisko osiem tysięcy.

Policja w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdza, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach. Zbiera również informacje, czy potrzebna jest im pomoc. Sprawdzenie odbywa w miarę możliwości w pobliżu miejsca kwarantanny, głównie telefonicznie z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu. Od niedzieli działania policjantów z garnizonu stołecznego wspomaga ponad 50 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Autor:dg/b

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: