Najnowsze

Na ławce mężczyzna "z gorączką i problemami z oddychaniem". Zamknęli pięć stacji metra

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wejście do metra Politechnika
Wejście do metra PolitechnikaMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/21
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plWejście do metra Politechnika

Pięć stacji pierwszej linii metra zostało w niedzielę wieczorem wyłączonych z użytkowania. Na jednej z nich służby znalazły mężczyznę, który źle się czuł i miał objawy mogące kojarzyć się z zakażeniem koronawirusem.

Pasażerowie nie mogli korzystać ze stacji: Wierzbno, Racławicka, Pole Mokotowskie, Politechnika i Centrum.

- Około godziny 19 podjęto interwencję wobec mężczyzny, który leżał na ławce na stacji metra Politechnika. Gdy podeszli do niego policjanci, wskazał, że źle się czuje, ma gorączkę i problemy z oddychaniem - wyjaśnia Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Na miejsce wezwani zostali ratownicy medyczni. Mężczyzna trafił do szpitala.

Jak przekazała nam rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń, ze względu na podejrzenie zakażenia koronawirusem, stacja Politechnika zostanie zdezynfekowana. - Z utrudnieniami będziemy borykali się jeszcze przez dłuższy czas - zaznaczała Bartoń.

Pociągi kursowały na dwóch odcinkach

Pociągi pierwszej linii metra kursowały w dwóch pętlach: Kabaty-Wilanowska i Świętokrzyska-Młociny. Jak zastrzegła rzeczniczka Metra Warszawskiego, decyzja o wyłączeniu z użytkowania czterech dodatkowych stacji ma związek z możliwościami zawracania pociągów metra, a nie sytuacją epidemiologiczną. Przed godziną 20 uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa.

Koronawirus w Polsce

W piątek, 13 marca doszło do zamknięcia stacji Kabaty, gdy jeden z pasażerów zgłosił obsłudze metra "złe samopoczucie". Przez około pięć godzin zamknięte były trzy przystanki podziemnej kolejki. Inspektor sanitarny podjął wówczas decyzję o dezynfekcji stacji Kabaty.

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem. Wieczorem ich liczba wynosiła 634, przy czym 147 z nich dotyczyło Mazowsza. W Radomiu zmarła siódma zarażona osoba - to 43-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie. Kilka godzin wcześniej resort przekazał informację o śmierci 37-latki, hospitalizowanej w Poznaniu. Jak podkreślono, trafiła ona do placówki w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami.

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości