Kierowniczka referatu kontroli w Urzędzie Skarbowym w Płońsku usłyszała zarzuty korupcyjne

Autor:
dg
Źródło:
PAP
Google MapsUrząd Skarbowy w Płońsku

Zarzuty niedopełnianie obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej usłyszała kierowniczka referatu kontroli w Urzędzie Skarbowym w Płońsku. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

"Na polecenie prokuratora funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów przeprowadzili czynności procesowe i zatrzymali kierownika referatu kontroli w Urzędzie Skarbowym w Płońsku" - przekazał w czwartek Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Zatrzymana w Szczecinie Marta K. usłyszała zarzut niedopełniania obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. "Zarzuty dotyczą niedopełnienia ciążących na niej obowiązków wynikających z ordynacji podatkowej, regulaminów organizacyjnych urzędu oraz zarządzeń wewnętrznych" - wyjaśniła prokuratura. "Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator zastosował wobec podejrzanej środki zapobiegawcze w postaci 30 tysięcy złotych poręczenia majątkowego" - podano w komunikacie. Za zarzucany czyn Marcie K. grozi do 10 lat więzienia.

Jak podaje Prokuratura Krajowa, prowadzone śledztwo dotyczy nieprawidłowości w funkcjonowaniu Urzędu Skarbowego w Płońsku oraz Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Informowaliśmy też o zatrzymaniu 20 osób w związku ze sprawą "zbrodni fakturowej":

Służby zatrzymały 20 osób podejrzanych o wystawianie fikcyjnych faktur
Służby zatrzymały 20 osób podejrzanych o wystawianie fikcyjnych fakturIzba Administracji Skarbowej w Warszawie

Autor:dg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Pozostałe wiadomości