Jest bałagan, ma być dworzec. Umowa na koncepcję podpisana

ZTMPętla autobusowa na Dworcu Południowym

Dziś to jedno z najbardziej zaniedbanych miejsc w Warszawie, panuje chaos i dziki handel. W przyszłości ma być tu komunikacyjny hub z prawdziwego zdarzenia. Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę na koncepcję Dworca Południowego, przy stacji metra Wilanowska.

Wykonawca - firma Schuessler-Plan Inżynierzy - ma osiem miesięcy na przygotowanie czterech koncepcji nowego dworca. Jak czytamy w komunikacie ZTM, projekty mają się różnić dokładną lokalizacją obiektu i przebiegiem planowanej w pobliżu linii tramwajowej na Wilanów.

Będą konsultacje

Wykonanie koncepcji to jednak nie wszystko. Firma musi przeprowadzić też analizy prawne i ekonomiczne poszczególnych wariantów. Zorganizuje też konsultacje z mieszkańcami w celu wyłonienia najdogodniejszej dla nich propozycji. Wiadomo już, że na nowym dworcu ma pojawić się poczekalnia, na brak której narzekali do tej pory zwłaszcza pasażerowie autobusów dalekobieżnych. Będą też kawiarnie i restauracje. "Docelowo Dworzec Południowy stanie się nowoczesnym, wygodnym i w pełni funkcjonalnym węzłem przesiadkowym. Zapewni sprawną, bezpieczną i wygodną przesiadkę między metrem, autobusem 
i tramwajem" - zachwala ZTM.

Brudno i niebezpiecznie

Obecnie stan dworca przy metrze Wilanowska pozostawia wiele do życzenia. Kwitnie nielegalny handel na dzikim bazarze, zamiast wyznaczonych chodników królują tzw. "przedepty", a po ulewie cała okolica zamienia się w bajoro.

Mimo, że jest to jeden z największych węzłów przesiadkowych odwiedzanych codziennie przez setki pasażerów.

[object Object]
Bałagan przy metrze WilanowskaLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kw/b

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości