Najnowsze

Żołnierz uratował dziewczynkę z pożaru, sam został poparzony

Najnowsze

Autor:
dg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Żołnierz WOT uratował kilkuletnią dziewczynkę z pożaru
Żołnierz WOT uratował kilkuletnią dziewczynkę z pożaruTVN24
wideo 2/2
TVN24Żołnierz WOT uratował kilkuletnią dziewczynkę z pożaru

Do zdarzenia doszło w piątek (15 października) w Grodzisku Mazowieckim. Żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej z mieszkania objętego pożarem wyniósł kilkuletnią dziewczynkę. Sam odniósł obrażenia.

O bohaterskiej postawie swojego żołnierza poinformowały Wojska Obrony Terytorialnej w komunikacie prasowym. Jak przekazano, do zdarzenia doszło w piątek, 15 października. Szeregowy Marcin Piotrowski z okien swojego mieszkania zauważył pożar w lokalu piętro niżej. Wiedział, że wewnątrz znajduje się kilkuletnia córka sąsiadów, która w tym czasie uczestniczyła w lekcjach online. Przez okno wszedł do tego mieszkania.

- Wśród dymu zobaczyłem spanikowaną, krzyczącą dziewczynkę. Wyniosłem ją z mieszkania, podając dziecko sąsiadowi przez okno - przekazał cytowany w komunikacie WOT żołnierz.

Szeregowy Piotrowski pozostał w mieszkaniu, by upewnić się, że już nikt tam nie przebywa. "Kiedy szer. Piotrowski sprawdzał mieszkanie doszło do wybuchu, którego fala go przewróciła i poparzyła. Żołnierz, otwierając zamki drzwi wyczołgał się z mieszkania, umożliwiając tym samym szybkie wejście funkcjonariuszom straży pożarnej" - napisano na stronie WOT.

Dodano, że "dziewczynka z pożaru wyszła bez szwanku", ale żołnierz, który ją ratował, z poparzeniami trafił do szpitala.

Pożar wybuchł przy ulicy Jaśminowej w Grodzisku MazowieckimKP PSP w Grodzisku Mazowieckim

Pożar wybuchł w łazience

Jak przekazał Krzysztof Stefaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, informacja o pożarze łazienki w mieszkaniu przy ulicy Jaśminowej wpłynęła o godzinie 12.46. - Do tego zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. Po dojeździe na miejsce stwierdzono zadymienie klatki schodowej. Przed wejściem do budynku znajdował się mężczyzna z wyraźnymi oparzeniami szyi i twarzy. Mężczyzna przekazał informację, że pomagał dziewięcioletniej dziewczynce w ewakuacji. Poinformował też, że pożar objął łazienkę w mieszkaniu na parterze budynku wielorodzinnego - poinformował Stefaniak. Strażacy ewakuowali z budynku jeszcze dwie osoby, które znajdowały się w mieszkaniu na ostatnim piętrze i nie mogły go opuścić ze względu na zadymienie klatki schodowej.

- W wyniku tego zdarzenia do szpitala został zabrany mężczyzna, który pomagał dziecku w ewakuacji - przekazał Stefaniak.

- Dziewczynka podziękowała i jest ok. Jestem już w domu i czuję się dobrze. Lepiej, niż to wyglądało – powiedział cytowany w komunikacie WOT Marcin Piotrowski.

Wniosek do prezydenta o wyróżnienie

Jak poinformował oficer prasowy 6. Mazowieckiej Brygady WOT por. Dominik Pijarski, szeregowy Marcin Piotrowski żołnierzem WOT jest od roku. Poinformował również, że za swój bohaterski czyn otrzyma wyróżnienie. - Został już wpisany do księgi bohaterskich czynów naszej brygady. Sporządzany jest również wniosek do prezydenta o wyróżnienie szeregowego Marcina Piotrowskiego za swoją bohaterską postawę - powiedział Pijarski.

Autor:dg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wojska Obrony Terytorialnej

Pozostałe wiadomości