Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  "Godzina dla Ziemi". Zgasili mosty, stadion i PKiN

  TVN Warszawa


  Mosty, Pałac Kultury i Nauki czy iluminacja murów obronnych Starego Miasta - w sobotę o godzinie 20.30 w całej Polsce na godzinę zgasili światła. To jeden z punktów akcji Godzina dla Ziemi.

  Odbywająca się od 2007 roku akcja ekologów przypomina o potrzebie aktywnego włączania się w ochronę przyrody i klimatu. Tysiące miast na całym świecie gasi oświetlenie najbardziej rozpoznawalnych budynków w geście dla naszej planety. W ubiegłym roku były to między innymi Wieża Eiffla w Paryżu, Tower Bridge w Londynie, Brama Brandenburska w Berlinie, czy Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

  Narodowy, Belweder, mosty

  Równo o 20.30 w Warszawie "zgasł” Pałac Kultury i Nauki, stadion czy iluminacja katedry św. Jana Chrzciciela. Również na warszawskich mostach: Gdańskim, Świętokrzyskim, Poniatowskiego i Siekierkowskim na godzinę wyłączona została iluminacja.

  - Akcja ma znaczenie symboliczne - z naszych wyliczeń wynika, że godzina wyłączenia urządzeń iluminacji mostów to oszczędność 90 zł - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

  W akcję włączają się też instytucje państwowe, a także przedsiębiorcy. Światła gasną na budynkach: Teatru Wielkiego, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Zdrowia, Centrum Handlowego Arkadia, Galerii Mokotów, Galerii Wileńska, Złotych Tarasów oraz hoteli Novotel, Marriott i Hilton.

  Dołącz do watahy i zawyj dla wilka

  Udział w Godzinie dla Ziemi WWF jest bardzo prosty. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.godzinadlaziemi.pl i w sobotę 19 marca o 20.30 zgasić światło na symboliczną godzinę.

  Tegoroczna edycja poświęcona jest wilkom. Ekolodzy przekonują, że gatunek jest zagrożony wyginięciem i domagają się większej ochrony. W ramach solidarności ze zwierzętami warszawiacy "zawyli dla wilków". Akcja odbyła się o 12.00 przy Skwerze Hoovera:

  Akcja "Zawyj dla wilka" na Skwerze Hoovera
  Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

  TAK AKCJA GODZINA DLA ZIEMI WYGLĄDAŁA W 2015 ROKU:

  Godzina dla Ziemi
  TVN24

  kz/r