Estakady Łazienkowskiej obrócą się w pył

Urząd MiastaKolejny etap remontu

Kolejne dwie estakady Trasy Łazienkowskiej idą pod kilof. W piątek o godz. 22 drogowcy zamkną dwa zjazdy na Wisłostradę od strony centrum.

Prace remontowe na jednym z kluczowych miejskich węzłów trwają w najlepsze. Rozbiórka dwóch pierwszy estakad zakończyła się pomyślnie, wiec drogowcy zabierają się za kolejne dwie. Tym razem chodzi o zjazdy z Trasy Łazienkowskiej od strony centrum na Wisłostradę w kierunku Żoliborza i Wilanowa.

Przęsła rozbiorą nocą

"W weekend rozpoczną się przygotowania do rozbiórki, obejmujące zdjęcie nawierzchni bitumicznych. W poniedziałek ruszy demontaż konstrukcji estakad. Przęsła znajdujące się nad Wisłostradą będą demontowane w następny weekend w godzinach nocnych (22.00 – 6.00), a ruch na Wisłostradzie zostanie zorganizowany wówczas na jednej jezdni z zachowaniem jednego pasa ruchu w każdym kierunku" – informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, który prace nadzoruje.

Swoją trasę mają zmienić autobusy linii 187 jadące w kierunku Stegien. Od Metra Politechnika pojadą ul. Waryńskiego i dalej przez pl. Konstytucji, Piękną i Łazienkowską do stałej trasy.

Cztery w 2014

Rozbiórki pozostałych czterech estakad na węźle trasy z Wisłostradą mają się odbyć w przyszłym roku. Z kolei w październiku rozebrana zostanie estakada umożliwiająca wjazd z Wału Miedzeszyńskiego od strony Pragi Północ w kierunku centrum. Jest to jedyna łącznica, która została jeszcze do wyremontowania na węźle Wału Miedzeszyńskiego z Trasą Łazienkowską.

Remont estakad rozpoczął się 29 czerwca. Z ruchu wyłączone zostały wtedy dwie pierwsze estakady zjazdowe prowadzące z trasy na Wisłostradę. Zniknęły po niespełna trzech tygodniach. Drogowcom udało się także przebudować część mediów podziemnych oraz rozpocząć przygotowania do wykonania palowania pod nowe obiekty.

5 z 9 w tym roku

W sumie zburzonych i wyremontowanych zostanie dziewięć estakad. Pięć pierwszych zostanie wyremontowanych w tym roku, a prace przy pozostałych czterech rozpoczną się w 2014 roku. Sprawdź harmonogram prac.

Prace przeprowadzi firma Strabag. Rozebranie starych estakad i postawienie nowych o łącznej długości 1420 metrów kosztować będzie ponad 30 mln złotych. Firma ma 24 miesiące od dnia podpisania umowy na wykonanie wszystkich prac.

TAK WYGLĄDA BURZENIE ESTAKAD:

Tak wygląda burzenie estakad
Tak wygląda burzenie estakadTomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

ran//ec

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta

Pozostałe wiadomości