Najnowsze

Będzie lepszy dojazd do Siekierkowskiej. Umowa na Czerniakowską bis podpisana

Najnowsze

[object Object]
Tutaj powstanie Czerniakowska bisTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Za 18 miesięcy ma być gotowa Czerniakowska bis, która połączy Gagarina z Trasą Siekierkowską. Ratusz podpisał umowę z Budimexem. Wykonawca zbuduje ulicę za 39,5 miliona złotych. Inwestycja objęta będzie 7-letnią gwarancją.

Stołeczny ratusz podpisał umowę z Budimexem - wykonawcą wyłonionym w przetargu - na budowę Czerniakowskiej bis. Inwestycja zapewni nowe połączenie Mokotowa z Trasą Siekierkowską.

Budimex ma półtora roku na wykonanie ulicy. W przetargu firma zobowiązała się do 7-letniego okresu gwarancji dla inwestycji.

Dwujezdniowa Czerniakowska bis (oficjalnie ma się nazywać aleją Polski Walczącej) będzie przebiegać łukiem od Gagarina do Wolickiej. Będzie też łączyła się z Trasą Siekierkowską poprzez istniejący już węzeł. Łącznie to blisko dwa kilometry drogi.

Jest rezerwa pod tramwaj

- Wzdłuż ulicy wybudowane zostaną chodniki, drogi rowerowe, posadzona będzie zieleń. Pomiędzy jezdniami, na odcinku od ul. Grupy AK "Kampinos" do ul. Batalionu AK "Bałtyk", powstanie rezerwa na trasę tramwajową. Do czasu budowy trasy w tym miejscu wytyczone zostaną buspasy. Wraz z nową drogą wybudowany zostanie także wodociąg i kanalizacja sanitarna - wylicza Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Pierwsze przygotowawcze roboty zostały wykonane. Wycięto drzewa i krzewy na trasie inwestycji.

Plan sytuacyjny - Czerniakowska bisZMID

Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, budowa nowej drogi miała wystartować już w 2015 roku. Jednak problemy z uzyskaniem pozwolenia na realizację inwestycji i brak decyzji środowiskowej uniemożliwiały rozpoczęcie prac.

skw//ec

Pozostałe wiadomości