Najnowsze

Najnowsze

"To jest prawdziwa Warszawa. Mogę się nisko pokłonić operatorom"

- Nie mogę się oprzeć wzruszeniu, kiedy widzę piękne twarze tych młodych ludzi, tego walczącego miasta, które jest połączone poczuciem wspólnoty i solidarności - mówił na antenie TVN24 o filmie "Powstanie Warszawskie" Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. - Mogę się nisko pokłonić operatorom, którzy zrobili ten film, tym fantastycznym odważnym ludziom, którzy to nakręcili - dodał z kolei scenograf Allan Starski.

Tysiące rolkarzy na ulicach

Amatorzy rolek opanowali ulice w Śródmieściu. Pojawią się też na Mokotowie i Ursynowie. To kolejna edycja imprezy Nightskating. Zarząd Transportu Miejskiego podaje, że utrudnienia mogą potrwać do godz. 23.00.

Klatka po klatce sprawdzają monitoring z metra

Policja ma do sprawdzenia obraz z kilkudziesięciu kamer. Funkcjonariusze szukają śladu osoby, która mogła spowodować alarmy w metrze. Wzmocniono patrole na stacjach. Sprawie przyjrzał się reporter "Faktów" TVN, Dariusz Prosiecki.

Dwa weekendy bez tramwajów na Towarowej

Przez dwa weekendy nie będzie można przejechać tramwajem ulicą Towarową od Al. Jerozolimskich do al. Solidarności. Wszystkiemu winne są prace prowadzone na rondzie Daszyńskiego.

Premiera "Powstania Warszawskiego". Podróż w czasie ze 112 000 klatek

"Powstanie Warszawskie" to pierwszy na świecie film fabularny, zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych. Twórcy opowiadają historię dwóch braci, którą dopisali do autentycznych wydarzeń. To jednak coś więcej niż film - to podróż w czasie do dramatycznych dni 1944 roku, w którą widz wyrusza razem z bohaterami. Ładunku emocjonalnego nie sposób porównać z niczym, co widzieliśmy w kinie. Na ekrany obraz wchodzi 9 maja. Wczoraj miał premierę w Teatrze Wielkim.

Miał pływać, tonie w procedurach. Co dalej z historycznym statkiem?

Lubecki miał od sierpnia ubiegłego roku pływać po Wiśle. Ale na jego pokład nieprędko wejdą pierwsi pasażerowie. Ponad stuletni bocznokołowiec utknął we wrocławskiej stoczni. – Remont jest bardzo skomplikowany, przedłużają się procedury związane z rejestracją – tłumaczą stołeczni urzędnicy.

Jest nowy burmistrz Bemowa. "Nie jestem mieszkańcem Warszawy"

Rada Bemowa odwołała w środę wieczorem dotychczasowy zarząd dzielnicy i powołała nowy. Odwołanego Alberta Stomę w fotelu burmistrza zastąpił Krzysztof Strzałkowski - obecny wicemarszałek województwa mazowieckiego. Zmiana zarządu to pokłosie tzw. afery bemowskiej. - Nie jestem mieszkańcem Warszawy, ani tym bardziej dzielnicy Bemowo - od takiego stwierdzenia zaczął swoją prezentację nowy burmistrz.

"Tęcza to szpetna instalacja. Jest jak narośl na nosie pijaka"

- Jesteśmy przeciwko wandalizmowi, ale jako katolicy uważamy, że to symbol, który gwałci poczucie dobrego smaku i spokoju tego miejsca. To szpetna instalacja. Jest jak narośl na nosie pijaka - mówił o tęczy na placu Zbawiciela w Warszawie gość "Kropki nad i" Jacek Kurski z Solidarnej Polski. Z tą opinią nie zgodził się Ryszard Kalisz, dla którego tęcza jest symbolem dynamizmu i optymizmu.

Pomnik Kazimierza Górskiego odsłonią przed Niemcami

Kazimierz Górski, były piłkarz i trener reprezentacji Polski, którą doprowadził m.in. do trzeciego miejsca na mistrzostwach Świata w 1974 roku, doczekał się pomnika. Monument stanie przy Stadionie Narodowym w Warszawie i zostanie odsłonięty 10 października, w dniu meczu Polska - Niemcy w eliminacjach do Euro 2016.

Marszałek Struzik do dymisji? SLD chce zarządu komisarycznego

SLD zwróciło się o wprowadzenie w samorządzie woj. mazowieckiego zarządu komisarycznego - poinformował w środę szef mazowieckich struktur Sojuszu Włodzimierz Czarzasty. Powodem jest - jak mówił - fatalna sytuacja finansowa województwa, na pograniczu bankructwa.