Najnowsze

Najnowsze

"Piramidalnie bezczelna" historia asa wywiadu

Przed wojną był inżynierem budującym słynne okręty ORP Orzeł i ORP Sęp. Po jej wybuchu stał się czołowym szpiegiem, który przedzierał się przez okupowaną Europę w mundurze niemieckiego generała i wykradał tajemnice III Rzeszy. Brał udział w Powstaniu Warszawskim. Teraz Kazimierz Leski trafił na karty komiksu.

Policyjny pościg zakończony kraksą

Rozbiciem nieoznakowanego radiowozu i audi zakończył się policyjny pościg na ulicy Broniewskiego. - Jak wynika z relacji świadków do szpitala trafił pasażer z uciekającego auta - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak.

Ratusz wycofuje się z audytu reprywatyzacji

Co dalej z audytem warszawskiej reprywatyzacji, który miała wykonać zewnętrzna firma? Stołeczny ratusz uważa, że ten nie ma racji bytu, bo sprawy kontroluje już prokuratura i CBA. - To one dzisiaj dokonują audytu - powiedział Witold Pahl, wiceprezydent Warszawy.

Niegroźna kolizja, długi sznur tramwajów

Niegroźne zderzenie dwóch tramwajów w al. Solidarności przy pl. Bankowym spowodowało duże centrum w kierunku Woli. - Po kwadransie składy odjechały, ale chwilę po tym jeden z nich zepsuł się przy ulicy Żelaznej. Utworzył się długi korek - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak.

Nie każdy bulwar jest ulicą. Sąd Najwyższy o piciu alkoholu

Sąd odmówił odpowiedzi na pytanie prawne, ale dał wskazówki, którymi inne sądy mogą się kierować, badając sprawy osób obwinionych o spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych. Ale z tego, co powiedział w czwartek sąd, można wnioskować, że picie alkoholu na bulwarach wiślanych nie jest zabronione.

Rozlewisko na Bartniczej. Ulica zamknięta dla ruchu

Awaria wodociągu na Bartniczej przy Rembielińskiej. MPWiK zamknęło dopływ wody, a policja wyłączyła ruch kołowy na ulicy. Jak informują wodociągowcy, nie wiadomo jak długo potrwa naprawa, ale mieszkańcy cały czas mają wodę w domach.

Ptasia grypa na Mazowszu

W gospodarstwie położonym w Popielarni (gmina Wiskitki, powiat żyrardowski) wykryto pierwsze na Mazowszu ognisko ptasiej grypy u drobiu - poinformował w czwartek Główny Inspektorat Weterynarii. To już 32 ognisko tej choroby w Polsce.

Nowe pomysły na walkę ze smogiem w Warszawie

Pomoc w opłacaniu rachunków za gaz, sadzenie roślin pochłaniających pył, nowe buspasy i zmiany w strefie płatnego parkowania – m.in. takie działania proponują radni miasta w walce ze smogiem. Podczas czwartkowej sesji przyjęli specjalne stanowisko w tej sprawie.

Komunikacja miejska pobiła rekord

Ponad miliard pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z tramwajów, autobusów, metra i Szybkiej Kolei Miejskiej. To o około 5 milionów więcej niż w 2015 roku.

Awantura na sesji. Zablokował ślubowanie, nie dał się odwołać

Krzyki, gwizdy i awantury. Tak wyglądała ostatnia sesja rady dzielnicy Białołęka. Do sieci trafiło - co ważne, zmontowane - nagranie, na którym widać, jak przewodniczącym rady Wiktor Klimiuk nie chce przyjąć ślubowania radnej i odrzuca wniosek o swoje odwołanie. Pytany o nagranie mówi krótko: to mistrzostwo manipulacji.

Powieść matki Sienkiewicza odnaleziona po 150 latach

"Jedynaczka", nieznana powieść Stefanii z Cieciszowskich Sienkiewiczowej, matki Henryka Sienkiewicza, została odnaleziona przez pracownicę Biblioteki Narodowej. Według eksperta publikacja "bije na głowę" debiut Elizy Orzeszkowej.

Policja szuka demonstrantów sprzed Sejmu. "Forma zastraszania"

Policja opublikowała zdjęcia 21 osób, które miały "naruszać prawo" podczas grudniowej manifestacji przed Sejmem. – Trzeba się zastanowić, czy ta publikacja nie wywoła "efektu mrożącego", czyli czy inne osoby nie będą obawiały się korzystać ze swojego prawa do wolności zgromadzeń – komentuje adwokat Paweł Osik.

Program "szkoła rodzenia" się skończył. Przyszłe matki zaniepokojone

"Skończyły się dofinansowania do kursów rodzenia na terenie Warszawy. Ratusz do dziś nie ogłosił przetargu, a kobiety rodzące w marcu i kwietniu powinny już pod dawna na taki kurs uczęszczać" – napisała na Kontakt 24 zaniepokojona pani Sylwia. O wyjaśnienie sytuacji poprosiliśmy stołecznych urzędników.

Kierowcy o powrocie fotoradarów

Jedni uważają, że fotoradary poprawią bezpieczeństwo, inni twierdzą, że są zbędne, bo ... trzeba hamować. O opinie kierowców w sprawie ich powrotu pytała reporterka TVN 24 na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Witosa, gdzie właśnie po ponad roku odsłonięto i podłączono jedno z urządzeń, które już niedługo zacznie mierzyć prędkość przejeżdżających tędy samochodów.

"Droga to arena, na której każdy chce pokazać swoją wyższość"

Jest taka statystyka, w której Polska od lat stanowi unijną czołówkę. To statystyka, wobec której większość przechodzi obojętnie. Do momentu, gdy nie trafi na kogoś z rodziny. W Polsce w wypadkach drogowych ginie rocznie 77 osób na milion mieszkańców. Średnia unijna to 51. Wśród pieszych - na milion Polaków - ginie 33,7. Tymczasem średnia w UE jest trzy razy mniejsza.

CBA o sanepidzie: zawierali umowy "sami ze sobą", milionowe straty

Setki fikcyjnych umów-zleceń z własnymi pracownikami, nieprzestrzeganie kodeksu pracy zarzuca Centralne Biuro Antykorupcyjne szefostwu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. "Tylko samo kierownictwo stacji wypłaciło sobie z kasy ponad 1,3 mln zł za takie zlecenia" - twierdzą funkcjonariusze.