TVN Warszawa | Komunikacja

Karty Miejskie, wycieczka po nowej siedzibie ZTM i układanie rozkładów jazdy. Aukcje WTP dla WOŚP

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
WOŚP pomoże dzieciom z problemami ze wzrokiem
WOŚP pomoże dzieciom z problemami ze wzrokiemTVN24
wideo 2/2
TVN24WOŚP pomoże dzieciom z problemami ze wzrokiem

Warszawski Transport Publiczny włącza się w 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tej edycji zaprasza na aukcje, w których można wygrać Warszawskie Karty Miejskie z wzorami WOŚP, wycieczkę po nowej siedzibie ZTM, przejażdżkę najnowszym pociągiem metra, najstarszym wagonem tramwajowym czy w kabinie maszynisty SKM.

Tegoroczny, trzydziesty już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem "Przejrzyj na oczy" - dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Razem z fundacją WTP zbiera środki na nowoczesny sprzęt dla oddziałów i pododdziałów okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych, które działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Aukcje Zarządu Transportu Miejskiego

ZTM we współpracy z Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej włącza się do zbiórki. Na aukcjach będzie można wylicytować trzy imienne 30-dniowe Warszawskie Karty Miejskie. "Będą one miały wzór 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a każda karta będzie wyjątkowa" - opisał ZTM.

Do wygrania będzie także "Dzień w ZTM". Zwycięzca licytacji spotka się z dyrektor ZTM, zobaczy codzienną pracę centrali ruchu, punktu obsługi pasażerów i dyspozytorni w węźle Młociny. W planach jest też przejażdżka radiowozem nadzoru ruchu i wspólne układanie rozkładów jazdy. Aukcje rozpoczną się 25 i 26 stycznia.

Do wygrania pierwszy przejazd nowym pociągiem metra

Jak poinformował ZTM, również przewoźnicy przygotowali bardzo ciekawe aukcje. I tak Metro Warszawskie wystawiło na licytację pierwszy przejazd składem Skoda Varsovia. Pociągi te są właśnie produkowane, a pierwszy przyjedzie do Warszawy na przełomie marca i kwietnia. Gdy tylko zakończy się proces certyfikacji, zwycięzca licytacji wraz z dwiema osobami towarzyszącymi wybierze się w pierwszy kurs pod warszawskimi ulicami.  Aukcja jest tu Pierwszy przejazd pociągiem Skoda Varsovia>>.

Wyjątkową podróż wyjątkowym pociągiem wystawiła na licytację Szybka Kolej Miejska. Zwycięzca pojedzie w kabinie maszynisty najnowszego pociągu Impuls, w barwach europejskich. Oto link do aukcji Przejazd w kabinie maszynisty nowego pociągu SKM. Link do aukcji Przejazd w kabinie maszynisty nowego pociągu SKM>>

Kurs wagonem z 1907 roku

Również na powierzchni będzie można wylicytować przejażdżkę - nie najnowszym, a najstarszym pojazdem. Tramwaje Warszawskie wystawią kurs wagonem A z 1907 roku, w czasie parady w Noc Muzeów, zwiedzanie zajezdni Żoliborz i centrum serwisowego hyundaia z dyrektorem zajezdni w roli przewodnika oraz z trenerem koszykarzy Legii Warszawa Wojciechem Kamińskim i kapitanem drużyny Łukaszem Koszałkiem.

"Szczególny sposób zbiórki pieniędzy dla WOŚP organizują Miejskie Zakłady Autobusowe. Od niedzieli 16 stycznia przez dwa tygodnie można wpłacać datki do wirtualnej skarbonki. Żeby to zrobić trzeba zeskanować kod QR, który jest wyświetlany na monitorach kursujących po Warszawie autobusów. Od niedzieli jeździ także orkiestrowo oklejony autobus, a podczas finału dodatkowo na stołeczne ulice wyjedzie zabytkowa duma MZA - Somua z orkiestrą na pokładzie" - zakomunikował ZTM.

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości