Zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich. Korekty rozkładów dotyczą aż dziewięciu linii

Autor:
kk/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KMKorekty w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Mazowieckich

Pociągi Kolei Mazowieckich będą w najbliższych dwóch miesiącach kursowały na podstawie skorygowanych rozkładów jazdy. Kolejarze wprowadzają modyfikacje z powodu toczących się w kilku miejscach prac modernizacyjnych. Dotyczą one dziewięciu linii. Pierwsze zmiany będą obowiązywać od 4 września.

Korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich będzie dotyczyła okresu od 4 września do 5 listopada tego roku. Jak wyjaśnia przewoźnik, powodem są prace między innymi na linii R7, łączącej Warszawę z Dęblinem, budowa tunelu drogowego w Sulejówku Miłośnie oraz przebudowa stacji Ożarów Mazowiecki.

Korekty związane z budową tunelu i modernizacją stacji

Między 4 a 10 września ruch pociągów linii R7 Warszawa - Dęblin na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Wawer prowadzony będzie po jednym torze. Oznacza to odwołanie części pociągów, a pozostałe będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy. Powodem utrudnień jest planowane włączenie nowego odcinka torów pomiędzy przystankami Warszawa Olszynka Grochowska i Warszawa Gocławek.

Pasażerów podróżujących pociągami linii R3 Warszawa - Łowicz Główny czekają ogromne utrudnienia spowodowane kontynuacją prac związanych z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki. Ponadto pojawią się utrudnienia wynikające z przebudowy systemu sterowania ruchem kolejowym oraz prac utrzymaniowo-naprawczych. Część pociągów zostanie odwołana, będą też wydłużone czasy przejazdów i częste zmiany rozkładów. Zostanie też uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

W związku z planowaną budową tunelu drogowego w Sulejówku Miłośnie utrudnienia czekają pasażerów pociągów linii R2 Warszawa - Łuków. Pomiędzy 3 a 31 października ruch składów na odcinku Warszawa Rembertów - Sulejówek Miłosna będzie prowadzony po jednym torze. Koleje Mazowieckie zapowiadają, że część pociągów będzie odwołana, a wybrane pociągi będą kursowały z Mińska Mazowieckiego i Mrozów do stacji Sulejówek Miłosna. W miejsce odwołanych połączeń będą podstawiane zastępcze autobusy, kursujące na odcinku Warszawa Rembertów - Sulejówek Miłosna. Dodatkowo bilety KM będą również honorowane w dni robocze w wybranych pociągach PKP IC (11112 Sulejówek Miłosna 7:19 - Warszawa Wschodnia 7:33; 12121 Warszawa Wschodnia 17:26 - Sulejówek Miłosna 17:41). Pasażerowie muszę też liczyć się z tym, że w wybrane dni zamiast pierwszego i ostatniego pociągu do Siedlec na Odcinku Kotuń - Siedlce pojadą autobusami zastępczymi.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Inne prace modernizacyjne na mazowieckich liniach kolejowych

W pierwszy weekend października (1-2) pociągi linii R1 Warszawa - Skierniewice na odcinku Warszawa Włochy - Pruszków będą kursowały wyłącznie po jednym torze. Powodem jest budowa wiaduktu drogowego w stacji Pruszków. Koleje Mazowieckie zapowiadają, że z uwagi na prace na innych liniach, rozkład jazdy będzie ulegał zmianom.

Pasażerów linii R6/R60 Warszawa - Szulborze Wielkie utrudnienia czekają w kilku terminach. Mają one związek z wymianą podkładów na obiektach inżynieryjnych. W dniach 21-27 września prace będą prowadzone na odcinku Tłuszcz - Łochów. Pomiędzy 28 września a 11 października kolejarze skupią się na odcinku Łochów - Sadowne Węgrowskie. Oprócz tego, z uwagi na nocną przerwę technologiczną, ostatnie dwa pociągi do Tłuszcza zostaną zastąpione autobusami od Zielonki/Wołomina Słonecznej.

Budowa tunelu w Legionowie spowoduje utrudnienia na linii R9 Warszawa - Działdowo. W komunikacie czytamy, że zostanie ograniczona liczba krawędzi peronowych na tej stacji.

Pasażerów linii R61 Tłuszcz - Ostrołęka utrudnienia spowodowane pracami remontowymi czekają od 5 do 21 wrześni. Ruch pociągów na na odcinkach Tłuszcz - Mostówka, Przetycz - Pasieki - Ostrołęka będzie wstrzymany. W zamian za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Na linii R81 Radom - Dęblin będą prowadzone prace związane z naprawą infrastruktury kolejowej. Utrudnienia będą dotyczyły odcinków Radom - Jedlnia Letnisko, Pionki - Żytkowice - Garbatka Letnisko - Bąkowiec - Zajezierze k/Dęblina. Ruch pociągów będzie się odbywał po jednym czynnym torze, co spowoduje zmiany w rozkładzie jazdy.

Pociągi linii R82 Radom - Drzewica nie będą kursowały na odcinku Radom Główny - Wolanów. Ruch będzie wstrzymany w dniach dd 5 września do 12 października. Dla pasażerów zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Informowaliśmy też o prezentacji nowych pociągów SKM:

Prezentacja nowych pociągów SKM
Prezentacja nowych pociągów SKMTVN24

Autor:kk/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KM

Pozostałe wiadomości