Jak dojechać na Cmentarz Północny i Wawrzyszewski

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Okolice Cmentarza Północnego oraz Wawrzyszewskiego czekają zmiany w organizacja ruchu związane z Dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym. Komunikacja miejska będzie w tych dniach miała priorytetowe znaczenie. Część ulic zostanie przemianowana na parkingi. Będą też dodatkowe autobusy i tramwaje linii cmentarnych.

Jak co roku, 1 listopada oznacza poważne zmiany wokół warszawskich nekropolii. Należy spodziewać się, że niektóre ulice będą niedostępne dla samochodów indywidualnych. Priorytet będzie na nich miała komunikacja miejska.

Poza tym, wjazd na wyłączone z ruchu odcinki będzie możliwy wyłącznie dla taksówek, osób prowadzących działalność handlową (identyfikator "H"), niepełnosprawnych, pracowników pobliskich instytucji i mieszkańców (identyfikator "T") oraz służb miejskich i placówek dyplomatycznych (identyfikator "M").

W pobliżu cmentarzy policja będzie kierowała ruchem. Kierowcy muszą też liczyć się z tym, że pojawią się ograniczenia w parkowaniu. Drogowcy wyznaczą specjalne strefy, w których będzie można pozostawić auta.

Zamknięte ulice

W piątek, 1 listopada pięć ulic w rejonie obu cmentarzy zostanie wyłączonych z ruchu. Ograniczenia pojawią się na ich wybranych odcinkach i będą także dotyczyły zakazów parkowania.

Zamknięte zostaną: • Wólczyńska - od alei Reymonta do Wóycickiego - utrzymany będzie przejazd w ciągu ulic Sokratesa i Conrada, • Arkuszowa - od Estrady do Wólczyńskiej - możliwy będzie dojazd do posesji, • Wóycickiego - od Wólczyńskiej do parkingu przy głównej bramie cmentarza - dopuszczony będzie ruch rowerów, • Opłotek - na całej długości - utrzymany będzie dojazd do posesji przy ulicach: Palisadowej, Opłotek, Burleskiej, Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej, • Nocznickiego - od Kasprowicza do Wólczyńskiej - utrzymany będzie dojazd do Rokokowej.

Zmiany wokół bielańskich cmentarzy - 1 listopada
Urząd Miasta

Ruch jednokierunkowy

Na dwóch ulicach w rejonie Cmentarza Północnego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Będzie on obowiązywał w piątek oraz sobotę (1 i 2 listopada). Zmian należy spodziewać się na:

• Palisadowej - na całej długości - pojedziemy w stronę Wóycickiego), • Wóycickiego - od Pułkowej do Żubrowej - pojedziemy w kierunku cmentarza; zmiana nie dotyczy rowerów.

Z powody zmian, kierowcy nie będą mogli skręcić w lewo z Pułkowej w Dzierżoniowską. 

Zakaz parkowania

Na dwóch ulicach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Samochodów nie zostawimy na:

• Wólczyńskiej - od Wóycickiego do Estrady, • Estrady - od Palisadowej do Wólczyńskiej.

Parkowanie i dojazd autem

Urząd Miasta zapowiada, że zarówno 1 i 2 listopada, auta będzie można pozostawić na istniejących parkingach przy bramie cmentarza. 

Ci, którzy własnym samochodem będą chcieli dojechać do bramy południowej i zachodniej, będą musieli skorzystać z dojazdu ulicami: Radiową i Estrady. 

Zmierzający na Cmentarz Wawrzyszewski zostaną skierowani na objazd ulicami Conrada i Sokratesa do parkingów przy Conrada i Kwitnącej.

Utrudnienia 2 listopada

Kierowcy na Bielanach muszą liczyć się z utrudnieniam również w Dzień Zaduszny. Nie będzie można wjeżdżać na trzy ulice:

• Wóycickiego - od Wólczyńskiej do parkingu przy głównej bramie cmentarza - dopuszczony będzie ruch rowerów, • Opłotek - na całej długości - możliwy będzie dojazd do posesji przy ulicach: Palisadowej, Opłotek, Burleskiej, Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej, • Nocznickiego - od Kasprowicza do Wólczyńskiej - utrzymany będzie dojazd do Rokokowej.

Zmiany wokół bielańskich cmentarzy - 2 listopada
Urząd Miasta

Komunikacja miejska

W Dniu Wszystkich Świętych autobusy i tramwaje linii cmentarnych będą kursowały między 7 a 19, natomiast w Dzień Zaduszny w godzinach 9-17.

WYKAZ LINII CMENTARNYCH

Na Cmentarz Północny będzie można dotrzeć wybranymi liniami cmentarnymi oraz podstawowymi: • do Bramy Głównej przy ulicy Wóycickiego dojadą autobusy: C09, C13, C14, C42, C50, C56, C70, C84, C88, 181 • do Bramy Południowej przy Wólczyńskiej dotrzemy liniami: C40, C50, 250, 409, • do Bramy Zachodniej od strony Estrady dotrą autobusy: C40, C50, 110, 250, 409.

By dotrzeć na Cmentarz Wawrzyszewski należy skorzystać z autobusów linii C13, C14, C42, C88, 10, 33, 110, 116 oraz C70, C84, 114, 121, 203, 210, 250, 409, 712, które dojadą do skrzyżowania ulic Wólczyńskiej i Conrada.

SPRAWDŹ PRZEBIEG TRAS LINII CMENTARNYCH
Komunikacja miejska we Wszystkich Świętych
ZTM

ZMIANY WOKÓŁ POWĄZEK >>> ZMIANY WOKÓŁ CMENTARZA BRÓDNOWSKIEGO >>> ZMIANY WOKÓŁ POZOSTAŁYCH CMENTARZY >>>

Komunikacja we Wszystkich Świętych

Gdzie szukać informacji o rozkładach jazdy? TVN24
wideo 2/2

Źródło: tvnwarszawa.pl

kk/r