Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Awaria wodociągowa w Ursusie. Zmiany w kursowaniu autobusów

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
katke/r
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
TVN24Od niedzieli autobusy w Ursusie są kierowane na objazdy

Trzy linie kierowane są od niedzieli na objazdy: 129, 177 i 187. Zmiany to efekt awarii wodociągu przy ulicy Kościuszki - poinformował Warszawski Transport Publiczny.

O awarii poinformowano w niedzielę po godzinie 3 na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego. Od początku kursowania do odwołania, autobusy linii 129, 177 i 187 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Autobusy linii 129 pojadą tylko w kierunku krańca KOŁO: PKP URSUS – Sosnkowskiego – Kościuszki – Spisaka – Kompanii AK „Kordian” – Pużaka – Sławka – … – KOŁO; 177 tylko w kierunku krańca WKD OPACZ: URSUS RATUSZ – … – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – … – PKP OPACZ, zaś autobusy linii 187 tylko w kierunku krańca STEGNY: URSUS NIEDŹWIADEK – … – Cierlicka – Kościuszki – Spisaka – Kompanii AK „Kordian” – Pużaka – Sławka – … – STEGNY

Oprócz tego, zawieszone zostało funkcjonowanie przystanków: PKP Ursus 05 i pl. Tysiąclecia 01.

Awaria wodociągowa w Ursusie

Informacje o aktualnych awariach wodociągowych w Warszawie dostępne są na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Jak czytamy, w Ursusie usuwana jest awaria przy ulicy Spisaka, na skrzyżowaniu Spisaka z ulicą Kościuszki i na skrzyżowaniu Nurzyńskiej i Obrońców Helu. Wodociągowcy zabezpieczają też i rozpoznają awarię przy ulicy Zaczarowanej Dorożki 6a.

Jak informował kilka dni temu na Twitterze rzecznik MPWiK w Warszawie Marek Smółka, "trudne warunki atmosferyczne i gwałtowne skoki temperatur mogą powodować wyższą awaryjność sieci". Podkreślił, że służby MPWiK pracują, by przywrócić mieszkańcom wodę.

Informowaliśmy także o drążeniu ostatniego fragmentu tunelu metra na Bródnie:

Budowa metra na BródnieMetro Warszawskie

Autor:katke/r

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24