Świat

Świat

Pierwsze spotkanie Nowego Jorku z Irene

Od soboty wieczorem Nowy Jork przypomina wymarłe miasto. Nie działała komunikacja miejska, zamknięte są lotniska. Na Manhattanie pozamykano bary, restauracje, kina i teatry. Zobacz, jak wygląda opustoszałe miasto oczami Reporterów 24.

Tajfun na Filipinach. 6 osób nie żyje

Śmierć co najmniej sześciu osób spowodował szalejący na Filipinach tajfun Nanmadol - poinformowały w niedzielę władze tego kraju. Wiatr wieje z prędkością ponad 170 km/h. Ulewne deszcze powodują lawiny błotne.

Irene zabija. Fale zagrażają Long Island

Irene uderzyła w sobotę w ląd na wschodzie Północnej Karoliny. Huragan ma obecnie jeden stopień w skali Saffira-Simpsona. Przemieszcza się dalej na północ. Łącznie ewakuowanych zostanie ponad milion osób, które znajdują się na drodze huraganu. Odwołanych zostało ponad 7 tysięcy lotów. 190 tysięcy ludzi zostało odciętych od prądu. Spiętrzone fale w wysokości 4-8 stóp (1,2-2,4 m), które pojawią się wraz w Nowym Jorku wraz z huraganem Irene stanowią zagrożenie powodziowe dla Long Island - podał w sobotę U.S. National Hurricane Center.

Surferzy na falach Irene

Nad Nowy Jork idzie huragan Irene. 370 tysięcy mieszkańców zostało ewakuowanych ze swoich domów, służby robią wszystko, żeby uchronić miasto od skutków żywiołu. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich Irene wydaje się groźnym potworem. Surferzy w całej sytuacji znaleźli świetną zabawę.

Nowojorczycy nie boją się żywiołu. Zostają w domach

- To nie żart. Wasze życie jest zagrożone - powiedział burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg. - To wcale nie jest urocze mówić: "Jestem silniejszy niż huragan" - dodał. Mimo tak ostrych słów, zagrożenia życia i nakazu ewakuacji, sporo mieszkańców dzielnic Nowego Jorku postanowiło zostać w domach.

370 tysięcy ewakuowanych w Big Apple. Zamknięte metro i lotniska

Władze Nowego Jorku zarządziły ewakuację mieszkańców ze wszystkich nisko położonych terenów w związku z nadciągającym huraganem Irene - poinformował burmistrz Michael Bloomberg. Ewakuowanych jest ponad 370 tysięcy ludzi. Postanowiono zawiesić także funkcjonowanie transportu publicznego w rejonie Filadelfii, a także w stanach New Jersey i Nowy Jork. Zamknięto metro, nieczynne są lotniska, nie będą kursować pociągi i autobusy.

Świat bez niedźwiedzi polarnych i gepardów?

Świat bez niedźwiedzi polarnych lub gepardów? Niestety, to możliwe. Działania człowieka i przyczyny naturalne sprawiają, że wielu zwierzętom na ziemi grozi wyginięcie. Czy uda im się przetrwać? Zapraszamy do obejrzenia dokumentów w stacji TVN Meteo.

Zobacz, jak Ameryka "wita" huragan

Huragan Irene w ciągu doby będzie nad Nowym Jorkiem. Ewakuowanych zostało 370 tysięcy osób. Zobacz, jak Amerykanie przygotowują się na jego przyjście.

Irene pędzi na Nowy Jork

Stany Zjednoczone drżą przed nadejściem Irene. Pierwszy tegoroczny huragan na Atlantyku dotarł już do Karoliny Północnej i idzie dalej. Dotrzeć ma do Nowego Jorku i stanów Nowej Anglii, które nie widziały huraganu od dwóch dekad. Śledź drogę Irene razem z nami!

Wlatują w chmurę, żeby zbadać groźną Irene

Pięć razy dziennie wlatują w centrum huraganu, by zmierzyć siłę wiatru i zebrać dane, na podstawie których spróbują przewidzieć, jak Irene się zachowa i gdzie uderzy. Mowa o synoptykach z Amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej.

Grad, ulewy, pioruny. Front idzie przez Europę

Potężny front atmosferyczny, niosący burze, opady deszczu i gradu, przesuwa się nad Europą Zachodnią. Według prognoz synoptyków, w sobotę wcześnie rano ma dotrzeć do Polski. Wieczorem może przynieść silne burze w centrum kraju.

Fukushima ma być mniej groźna

W ciągu najbliższych dwóch lat Japonia zamierza o połowę zmniejszyć poziom promieniowania na terenach, skażonych na skutek awarii w elektrowni atomowej Fukushima I.

Nowa trasa Irene - bliżej lądu

Potężny huragan Irene zbliża się niebezpiecznie do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Na jego trasie mogą znaleźć się tereny zamieszkałe przez Amerykanów. Według prognoz uderzenie nastąpi jutro.

45 st. C. na Bałkanach. Topi się asfalt

Władze Serbii, Czarnogóry, Chorwacji, Macedonii, Bośni i Hercegowinie oraz Albanii ostrzegły w czwartek przed falą upałów, która przechodzi przez południowy wschód Europy. Obecne temperatury w regionie są o około 10 stopni wyższe od średniej dla tej pory roku i przekraczają 40 st. C.

Grad przebijał dachy na Ukrainie

Uszkodzone budynki, samochody, ogrody - to wynik opadów gradu na zachodniej Ukrainie. Gradowe kule miały średnicę nawet 5 centymetrów.

Bułgaria: prawie 40 st. C i zuchwała kradzież lodów

Fala upałów, nietypowych dla końca sierpnia, ogarnęła Bułgarię. W czwartek w położonym na południowym zachodzie kraju mieście Sandanski termometry pokazały 39 st. C. Nie padł jednak rekord z 1993 roku, kiedy temperatura wyniosła tam aż 39,6 stopnia.

Nowa Anglia nie widziała huraganu od 20 lat. Zobaczy Irene

We wtorek trzęsienie ziemi, a w najbliższą niedzielę huragan - tego w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych nie było. Ostatnią burzą tej kategorii był tam Bob i było to 20 lat temu. Obecnie zmierza tam Irene - mieszkańcy sześciu stanów czekają w pogotowiu na jej nadejście.

Wiatr 100 km/h i grad wielkości kurzych jaj

Setki połamanych drzew, zalane domy i piwnice, a także zablokowane drogi i szlaki kolejowe to skutki nagłych burz i ulew, które wystąpiły w nocy ze środy na czwartek na terenie całych Czech. Doszło do kilku wypadków. Nie ma ofiar w ludziach.

Burze szaleją w Niemczech. Idą do Polski

Chłodny front atmosferyczny przechodzi przez Niemcy. Meteorolodzy obserwują gwałtowne burze, którym towarzyszą opady deszczu i silnie wiejący wiatr. Już w nocy front dojdzie do Polski.

Włoskie upały zabiły 10 osób

Fala upałów, która od tygodnia utrzymuje się we Włoszech, jest przyczyną zgonów starszych ludzi na całym półwyspie. 10 osób zmarło w Mediolanie. Temperatury w kraju przekraczają 35 st. C.

16 godzin burz, 12 tysięcy piorunów

Aż 12 tys. piorunów uderzyło w Belgię w czasie trwających przez 16 godzin burz, które przeszły nad krajem w nocy z poniedziałku na wtorek i trwały do wtorkowego południa. Z powodu ulewy, która towarzyszyła burzom, na pół godziny zamknięto lotnisko w Brukseli.

Trzęsienie ziemi w USA: strach i popękane budynki

We wtorek o 20.00 czasu polskiego wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych w okolicy Waszyngtonu nawiedziło trzęsienie ziemi. Ewakuowano między innym Pentagon i Kapitol. Wstrząsy miały siłę 5,8 stopni w skali Richtera.

Gwałtowne burze zgasiły słońce nad Belgią

Noc w ciągu dnia. Wstrzymany ruch samochodowy, kolejowy i transport. Pozalewane ulice, połamane drzewa. To nie apokalipsa, tylko burza nad Belgią. We wtorek rano niebo spowiły czarne gęste chmury i zaczął się pogodowy armagedon. Co gorsza, niebezpieczny front przemieścił się nad Niemcy, w środę po południu wkroczy do Polski.