Najnowsze

Najnowsze

Niedługo na świecie zabraknie uranu

Na około 200-300 lat pracy istniejących elektrowni jądrowych wystarczą światowe zasoby uranu. Jeśli cena surowca wzrośnie, jest szansa na wydłużenie się eksploatacji z uwagi na wykorzystywanie gorszych złóż – powiedział prof. Stanisław Speczik z Państowego Instytutu Geologicznego.

Tybet się zatrząsł

Trzęsienie ziemi o sile 5,3 w skali Richtera nawiedziło w niedzielę tybetański region w prowincji Cinghaj na północnym zachodzie Chin - poinformowała Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych.

Przepis na wakacje a'la Chrzanowski

Od jutra mam urlop. Dokąd, za co i na ile i czy w ogóle wyjechać? To są pytania prawie. Jeszcze nowej prognozy nie zrobiłem, a dziś również 16-dniówka, ale popatrzę co wczoraj "dała" Arleta – jest dobrze.

Dwadzieścia pożarów lasów w Portugalii

Portugalska straż pożarna i inne służby obrony cywilnej walczyło w sobotę z dwudziestoma pożarami lasów. Najgroźniejszy z nich pustoszył wielki leśny kompleks w rejonie Miranda de Corvo znajdujący się w centrum kraju.

Cisza na jeziorze

Jezioro Długie w Olsztynie słynie ze swojej popularności. Codziennie odwiedza je wielu amatorów wodnych wrażeń. Reporterowi 24 udało się jednak uchwycić ten moment, kiedy jezioro jest puste, a woda spokojna.

Pogoda rozpieszcza, ale nie nas

Dzisiaj pogoda w europejskich kurortach jest piękna, gorąca i idealna do tego, żeby powygrzewać się na leżaku. W Polsce za to swojski "misz-masz". Na niebie trochę słońca, ale z przewagą chmur. Prawdziwym wyzwaniem będzie złapanie opalenizny na sopockiej plaży.

Wracacie z długiego weekendu? Noga z gazu!

Dzisiaj kończy się kolejny długi weekend w Polsce. Wielu skorzystało z kilku dni wolnych i wyjechało na krótkie wakacje. Niestety, warunki pogodowe nie będą sprzyjały powrotom. Lepiej zdjąć nogę z gazu, przygotować się na deszcz i śliskie drogi w wielu regionach kraju.

Deszcz i zły humor. Prognoza TVN Meteo

W niedzielę Polska znajduje się pod wpływem dwóch frontów atmosferycznych – ciepłego z zachodu i ziemnego ze wschodu. Praktycznie cały kraj znalazł się w strefie opadów. Mieszkańcy tylko jego niewielkiego wycinka mogą liczyć na piękną, słoneczną pogodę. Reszta Polaków powinna dłużej zostać w łóżkach.

Pożeglować będzie można, poopalać się już nie

Żeglarze mogą w ostatni dzień weekendu liczyć na nieco przychylniejszą aurę pogodową do żeglowania. Słońce nie będzie nas rozpieszczać, ale wiatr będzie nam sprzyjał zarówno w kraju, jak i za granicą.

Wakacje planujcie na drugą połowę lipca

W Hiszpanii i Japonii pierwsza fala letnich upałów już przyszła. W wielu miastach tych krajów termometry pokazały aż 40 kresek. W Polsce synoptycy upałów spodziewają się już we wtorek, ale te szybko miną. Prawdziwie gorącego lata możemy spodziewać się dopiero w drugiej połowie lipca.

Omenaa tęskni za porucznikiem Columbo

Peter Michael Falk i jego niepoprawny, a na końcu uzasadniony, optymizm w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. On zawsze doprowadzał sprawy do końca, był absolutnie niepozorny w swej mądrości. Słynny porucznik Columbo nie żyje.

Turyści porażeni piorunem na Giewoncie

W sobotę popołudniu trzech turystów zostało porażonych piorunem na kopule szczytowej Giewontu. Jeden z nich został przewieziony śmigłowcem do szpitala, dwaj zeszli o własnych siłach - poinformował PAP w sobotę ratownik dyżurny TOPR Jakub Hornowski.

Sprawdź, czy dzisiaj zagrzmi w Twoim mieście

Dziś popołudniu gwałtowniejszych burz należy spodziewać się na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie. Spokojniejsze wyładowania atmosferyczne mogą pojawić się we wschodniej części Mazowsza i w Małopolsce.

Pingwin przedawkował piasek

W sobotę po raz drugi operowano "Wesołe stopy", czyli młodego cesarskiego pingwina. Zwierzę zboczyło z kursu na Antarktydę i wylądowało na plaży Peka Peka w Nowej Zelandii 21 czerwca.

Człowiek, który sklonował Ziemię

- Absolutnie wolny czułem się dopiero w kosmosie – portalowi tvnmeteo.pl mówi Mamoru Mohri. Astronauta i dyrektor tokijskiego muzeum nauki, w którym realizuje unikatowy w skali świata projekt "żywego globusa", opowiada o Ziemi, kosmosie i filozofii. I o tym, jak je połączyć, by przewidzieć trzęsienie ziemi.

Pioruny wolą mężczyzn

Ponad 80 proc. ofiar uderzeń piorunów to mężczyźni - wynika z badań przeprowadzonych w USA. Dlaczego?

Piramidy letniskowe, czyli chińska agroturystyka

O tym, że na biedzie można zarobić, przekonali się mieszkańcy chińskiej wioski Areca. Swoje chaty, przypominające piramidy, przemienili w hotele. Od turystów pobierają teraz spore sumy za to, co wcześniej sami gratis dostawali od natury.

Zobacz chmury w 3D

Kontakt Meteo pęcznieje od przesyłanych przez Was zdjęć pogody. Jest wśród nich wiele tradycyjnych, pięknych fotografii deszczu czy tęczy. Są jednak także okazy eksperymentalne. Jak zdjęcia trójwymiarowe przesłane przez tiger2.

Zobacz bliźniacze jaguary. "To prawdziwy cud"

Peruwiańskie zoo ma dwa nowe powody do radości. Ostatnią atrakcją ogrodu są jaguary, które przyszły na świat trzy miesiące temu. I wywołały nie lada sensację - bo, jak twierdzą eksperci - ciąża mnoga tych zwierząt to prawdziwy cud.

Uważaj na umowy w biurach podróży

Biura podróży łamią prawo przy zawieraniu umów z turystami - na podstawie wstępnych wyników kontroli stwierdza Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Informacje te publikuje "Rzeczpospolita".

"Może wakacje przesunąć na zimę?"

Z dziennika meteorologa. Godz. 4:57. Za oknami pociągu widno, słońce już dawno wstało. W Skierniewicach ok. 4:20, w Warszawie ok. 4:15. Zajdzie ok. 21:03. Dzień trwa prawie 17 godzin. Nareszcie lato i jego długie dni, krótkie noce! Tylko w jasne wieczory trudno zasnąć.

W Grecji i Chorwacji warunki dla windsurferów

Sobota na polskich wodach, za sprawą wszechobecnego deszczu, będzie wyjątkowo nieprzychylna tym, którzy zdecydowali się na relaks na łódce. Dobre wieści mamy tylko dla pływających po wodach Grecji i Chorwacji. Tam warunki będą wprost stworzone do uprawiania sportów wodnych.

W kurortach upalnie. Pozostaje tylko plażować

Polacy spędzający wakacje w najpopularniejszych kurortach Europy i świata nie powinni rozstawać się z butelką wody, kremami z filtrem przeciwsłonecznym i nakryciem głowy. O ich dobry nastrój jesteśmy spokojni, bo w sobotę warunki pogodowe będą wprost stworzone do błogiego lenienia się pod palmami.

"Jakie miasta kochacie?"

Ile lat potrzeba, żeby polubić jakieś miejsce, miasto, region? I co musi się stać, żeby tak pozytywnie myśleć o miejscach, które tak do niedawna były nam obce?