Najnowsze

Najnowsze

Ciche uroczystości, spokojna pogoda

W Nowym Jorku Amerykanie obchodzą 10. rocznica zamachów na World Trade Center. Od rana czyste niebo towarzyszy uroczystościom odbywającym się na Manhattanie. Jednak z godziny na godzinę na niebie pojawią się coraz więcej chmur, a na wieczór i noc przewidywane są opady deszczu i burze.

Smak wakacji został za granicą

Front atmosferyczny przechodzący w poniedziałek nad Polską popsuje pogodę w naszych ulubionych urlopowych destynacjach. Słońca i ciepłego morza warto więc poszukać za granicą. Najcieplejsza będzie Turcja.

Ciśnienie się waha, nasze samopoczucie też

W ciągu następnej doby zatoka niżowa znad Niemiec, wraz z frontem atmosferycznym, przejdzie przez całą Polskę i w poniedziałek późnym wieczorem opuści nasze wschodnie granice.

Z jesienią walcz marchewką i dynią

Jesień daje o sobie znać. Temperatury są coraz niższe, odczuwamy dyskomfort termiczny, nie sprzyja nam biomet. Okazuje się, że walkę z nadchodzącą kapryśną porą roku można wygrać… dietą.

Jesień pokaże pazury. Na termometrach nawet 13 stopni

Wrześniowa pogoda jeszcze przez następne kilka dni porozpieszcza nas wyższymi temperaturami. W poniedziałek możemy spodziewać się nawet 28 stopni Celsjusza. Jednak już od środy 21.09 słupki na termometrach zaczną spadać, żeby pokazać nam temperatury w przedziale od 13 do 19 stopni.

Etna wypluła lawę, żużel i bomby wulkaniczne

Etna ma sposób na ostrzeżenie wulkanologów przed potężną erupcją – od 8 rano w czwartek dymiła, wyrzucała z siebie popiół i fontanny lawy z nowo powstałego na południowym wschodzie krateru. Gęste chmury popiołu doprowadziły do zamknięcia na jakiś czas przestrzeni powietrznej wokół wulkanu.

Nate coraz bliżej Meksyku

Tropikalna burza Nate zbliża się na południowo wschodnie wybrzeże Meksyku. Jest coraz silniejsza. W sobotę prawie rozwinęła prędkość, która pozwalałaby ją nazwać huraganem pierwszego stopnia.

Uratowany 300-letni cis dobrze rokuje

Leśnicy z nadleśnictwa Wipsowo, którzy kilka tygodni temu ratowali najstarszy cis na Warmii i Mazurach, są pełni optymizmu. Drzewo, które zostało powalone przez wichurę, postawione do pionu miesiąc temu, ma nadal zielone igły.

Ciepło, ale biomet niekorzystny

Nad Europą dominują układy niżowe. Polska znajduje się pod wpływem klina wyżowego. Napływa ciepłe i suche powietrze zwrotnikowe (PZ) znad Morza Śródziemnego.

Ślisko na drogach północno-zachodniej Polski

W niedzielę warunki panujące na drogach prawie całej Polski będą dobre. Na śliską nawierzchnię, porywisty wiatr oraz ograniczoną widoczność będą mogli narzekać kierowcy poruszający się w północno-zachodniej Polsce oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej.

W niedzielę Bałtyk nie dla turystów

Kurorty europejskie, z wyjątkiem polskich plaż, będą w niedzielę słoneczne. W Polsce spodziewamy się burz i deszczu. Jednak na Wybrzeżu będzie cieplej niż przez ostatnich kilka dni.

Pogoda przegoni żeglarzy z jezior

Na morzu burze, na jeziorach deszcze i pochmurne niebo. Tak ma się prognoza pogody dla żeglujących w niedzielę po Polsce. W Grecji i Chorwacji za to słonecznie.

NASA wraca na Księżyc

Rakieta Delta II wyniosła w sobotę w przestrzeń kosmiczną dwie sondy księżycowe - Grail-A i Grail-B - poinformowała NASA. Ich zadaniem będzie m.in. dokładny pomiar księżycowej grawitacji.

 Oba Graale (ang. Grail - Gravity Recovery and Interior Laboratory) - każdy wielkości pralki - dotrą do satelity Ziemi dopiero za cztery miesiące.

Mgliste poranki? To oznaki jesieni

Poranne mgły, jakie w sobotę rano spowijały Warszawę i okolice, nieubłaganie wskazują na jesień zbliżającą się do Polski wielkimi krokami.

Zalane miasta, 130 tys. ewakuowanych

Pięć ofiar, ulice pod wodą i ewakuacja ponad 130 tysięcy ludzi w stanach Pensylwania, Maryland, Nowy Jork i Wirginia. Wschód Stanów Zjednoczonych, po przejściu sztormu tropikalnego Lee, nawiedziła powódź. W jej wyniku rzeka Susquehanna została skażona przez 10 zalanych oczyszczalni ścieków.

Na zamachy patrzył z kosmosu

Amerykańska agencja kosmiczna NASA opublikowała zdjęcia i nagranie wideo z zamachów na wieże World Trade Center w Nowym Jorku z 2001 r. Pochodzą od amerykańskiego astronauty, którego nie było wówczas na Ziemi, Franka Culbertsona.

Kasztanowce zakwitły we wrześniu. Są bardzo chore

Przy stołecznych ulicach zakwitły kasztanowce - informują Reporterzy 24 i portal tvnwarszawa.pl . Niestety, to nie wróży niczego dobrego. Drzewa atakowane przez choroby i pasożyty są rozregulowane, a ich los - przesądzony. Stanowią też zagrożenie dla drzew w Łazienkach Królewskich.

Setki pożarów, tysiące spalonych domów

Pięć ofiar śmiertelnych, 1600 spalonych domów i 12 tys. zniszczonych przez żywioł hektarów - to dotychczasowy, sporządzony przez Teksańską Służbę Leśną bilans ponad 100 pożarów, które od tygodnia pustoszą Teksas.

Trzęsienie ziemi na wyspie Vancouver

W piątek na kanadyjskiej wyspie Vancouver zadrżała ziemia. Trzęsienie miało siłę 6,7 st. w skali Richtera. Drżenia były odczuwalne również poza terytorium wyspy.

Z sobotą przyszła ładna pogoda

Sobota niemalże w całym kraju jest pogodna. Gdzieniegdzie temperatura wynosi nawet 25 st. Celsjusza. Niestety - istnieje spore prawdopodobieństwo, że zagrzmi w okolicach Jeleniej Góry i Kłodzka.

Zorze szaleją nad Biegunem Północnym

- Dziś o godz.14.30 dotarła do Ziemi materia wyrzucona ze Słońca podczas wybuchu klasy M2, pierwszego z serii oczekiwanych eksplozji - informuje TVN Meteo Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik. Niestety szanse, że podczas piątkowej nocy na polskim niebie zobaczymy zorzę, efektowna łunę będącą skutkiem wybuchu, są nikłe. - O wiele lepiej widoczne będą za to jutro wieczorem - mówi astronom.

Pożeglujemy w Ustce i nad Mamrami

W sobotę dobrych warunków do żeglowania spodziewać się możemy jedynie na wodach w pobliżu Ustki, Łeby, na jeziorach Mamry i Śniardwy, a także na greckich Cykladach. To miejsca, w których będzie słonecznie i stosunkowo wietrznie.