Najnowsze

Najnowsze

"Naród ogląda prognozy pogody"

Koniec września mamy wyjątkowo przyjazny. Dziś we Wrocławiu temperatura doszła do 23 stopni, leniwie słoneczna pogoda panowała także w wielu innych regionach kraju.

Znowu nie powieje na polskich wodach

Na Wybrzeżu, Mazurach i na Jeziorze Solińskim w poniedziałek znowu nie powieje. Na chorwackich wodach będzie podobnie. W Grecji natomiast wietrznie ma być jedynie na Cykladach i Sporadach.

Jak powstają cyklony?

Na stronach portalu tvnmeteo.pl co chwila pojawiają się wiadomości o kolejnych cyklonach tropikalnych. To zjawisko od Polski dość odległe, ale mimo to fascynujące.

Niedzielny spacer po jaskini

Las, park, rynek, to najbardziej popularne destynacje niedzielnych przechadzek. A co powiecie na wyprawę do jaskini? Brzmi groźnie, ale warto. Reporter 24 odwiedził Jaskinię Niedźwiedzią w Sudetach, skąd przesłał nam imponującą galerię zdjęć.

Jesień wśród tysiącletnich olbrzymów

Jesienią miło jest wybrać się na spacer po lesie. A co powiecie na przechadzkę po lasach deszczowych Ameryki Południowej, które pamiętają jeszcze czasy dinozaurów? Na wspólną wędrówkę wśród prastarych drzew pachnących cynamonem, zaprasza Wojciech Doroszewicz, który w Chile realizował swój projekt badawczy, oraz portal TVN Meteo.

Krokodyl zżółkł, bo "kąpał się w coli"

Krokodyl Snappy zmienił barwę z zielonej na żółtopomarańczową. Zdaniem właścicielki niezwykły kolor wywołała woda, o kwasowości zbliżonej do pH coli. Zwierzę nie może teraz skutecznie wtopić się w naturalne środowisko. Na szczęście niefortunne kąpiele nie spowodowały u niego żadnej choroby.

Szczątki satelity spadły do oceanu

Eksperci NASA, śledząc orbitę satelity UARS po jej ponownym wejściu w atmosferę, oszacowali, gdzie spadły jego odłamki. Według naukowców kosmiczne śmieci rozbiły się na Oceanie Spokojnym, z dala od wybrzeży.

Kilkadziesiąt trąb wodnych na jeziorze. Winna jesień

Niestabilne połączenie chłodnego jesiennego powietrza i ciepłych wód śródlądowych zrodziło dziesiątki trąb wodnych w sobotę nad jeziorem Michigan. National Weather Service wydało ostrzeżenia przed żywiołem. Zobaczcie jak powstaje jedną z trąb.

Ophelia słabnie, rodzi się Philippe

Ophelia, piętnasta już tropikalna burza podczas tegorocznego sezonu huraganowego na Atlantyku, przesuwa się w kierunku Karaibów. Stopniowo słabnie, dlatego nie przewiduje się jej przemiany w huragan. Na oceanie uformowała się za to kolejna depresja, która szybko przerodziła się w burzę tropikalną o imieniu Philippe.

Polskie wody zbyt spokojne dla żeglarzy

Bałtyk w niedzielę będzie bardzo spokojny. Podobnie jak polskie jeziora. Jedynym miejscem, w którym wilki morskie znajdą warunki odpowiednie do żeglowania, okażą się w niedzielę greckie Cyklady.

W niedzielę słońce. I to w całej Polsce

Niedzielę bez wątpienia da się okrzyknąć jedną z ładniejszych we wrześniu. Będzie pełna słońca i to w całym kraju. Pogoda w Polsce będzie znakomita, synoptycy nie prognozują żadnych opadów deszczu.

Bałtyk już nie do kąpieli, ale nadal słoneczny

Niedzielę, dzień, który dla większości z nas jest wolny od pracy czy szkoły, warto spędzić nad polskim morzem. Choć okazji do opalania, za sprawą niespecjalnie wysokiej temperatury powietrza, zabraknie, nad Bałtykiem będzie bardzo przyjemnie i słonecznie. W sam raz na spacer.

Posprzątali Rospudę. Była pełna śmieci

Młodzież, przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także sportowcy wzięli w sobotę udział w akcji sprzątania położonych w województwie podlaskim rzek Netta i Rospuda. Uporządkowano tereny wokół linii brzegowych rzek i w pobliżu jeziora Necko.

To będzie pogodny tydzień z jednym pochmurnym dniem

Jaki będzie nadchodzący tydzień? Pełen dobrej pogody, ponieważ nad Polską będzie górował wyż. Spodziewamy się słońca, stosunkowo wysokich temperatur, a opady deszczu, o charakterze lokalnym, będą niewielkie.

Jesień piękniejsza niż lato

Właśnie rozpoczęła się złota polska jesień. Światło słoneczne złagodniało i wydobywa z natury jej najpiękniejsze cechy - miękkie linie intensywnie zielonych traw i złotych zbóż oraz ciepły odcień zmieniających barwę liści. Zobaczcie, jak o tej porze roku przedstawia się Suwalszczyzna.

Wyrusz w świat z TVN Meteo

Chcesz zobaczyć, gdzie narodził się największy odkrywca świata, Krzysztof Kolumb lub poznać blaski i cienie Francji. Koniecznie obejrzyj premierowe odcinki z serii "Wybrzeża Świata: Europa" w TVN Meteo już w najbliższą niedzielę.

Zabaw się w Wielkiego Brata. Podejrzyj dzikie zwierzęta

Takiego reality show jeszcze nie widzieliście. W ukrytej kamerze można zobaczyć nocne kąpiele i miłosne zaloty. W wykonaniu dzikich świń, makaków, jeżozwierzy i wielu innych dzikich zwierząt. Niezwykłe sceny z życia indonezyjskiego lasu możemy zobaczyć dzięki projektowi Narodowego Parku Leuser na Sumatrze. Ukryte kamery zamontowane w lesie mają stać się nieocenionym narzędziem badawczym.

"Mamy kłopot, ale tylko z neutrinami"

- Depesza mrozi krew w żyłach nie tylko filozofów, bo musimy zmierzyć się z autorytetem Alberta Einsteina. Ale żaden poważny fizyk nie będzie teraz wyciągał zbyt pochopnych wniosków - mówi o najnowszym odkryciu naukowców z CERN Jacek Błoniarz-Łuczak z Centrum Nauki Kopernik w poranku TVN24.

Satelita NASA spadł na Ziemię. W Kanadzie?

- Szczątki satelity UARS niemal na pewno spadły na Ziemię. Czekamy na potwierdzenie wojska - podała NASA. Nie wiadomo jeszcze czy szczątki wyrządziły jakiekolwiek szkody. Prawdopodobieństwo tego jest jednak bardzo małe.

Jedz kasztany! To samo zdrowie

Kasztany jadalne są uznawane za jeden z najbardziej ekskluzywnych dodatków do dań i deserów kuchni europejskiej. Jada się je gotowane, pieczone lub prażone. Można je zemleć na mąkę, a następnie używać jej do przyrządzania ciast, chleba, naleśników. Mają też dużo wartości odżywczych.

Kosmiczny złom już spadł?

Według ekspertów NASA 500 kilogramów resztek satelity UARS miało spaść na Ziemię w sobotę rano. Dopiero na kilka godzin przed uderzeniem kosmicznego złomu okazało się, że nie będą to Włochy, a Stany Zjednoczone, Kanada lub któryś z oceanów.

Słoneczna sobota w sam raz na spacer

Polska znajdzie się pod wpływem wyżu, którego centrum będzie nad południowo-zachodnią Polską. Jedynie północne krańce kraju będą w strefie oddziaływania słabo aktywnego frontu związanego z niżem znad północnej Rosji.

Żeglarzy postraszy przelotny deszcz

Najlepszy wiatr czeka w sobotę żeglarzy w rejonie Łeby i Krynicy Morskiej. Równie mocno powieje na Mamrach oraz Śniardwach. Przeszkadzał będzie jedynie przelotnie padający deszcz.