Najnowsze

Najnowsze

Asteroida minęła Ziemię o włos

Asteroida o włos minęła w nocy naszą planetę. Najbliżej była Atlantyku - znajdowała się jedynie 12 tys. km od jego tafli. To zaledwie trzydziesta część odległości dzielącej Ziemię od Księżyca.

Wschód słońca w Chicago

Pietrek11, sfotografował wyjątkowy wschód słońca nad Chicago. Udało mu się uchwycić piękne obłoki, oświetlone promieniami wschodzącego słońca.

Klin z niżem dzielą Polskę

Pogodę nad Polską kształtują wyż znad Bałtyku i niż znad Ukrainy. To znaczy, że we wtorek na zachodzie będzie pogodnie i ciepło, a na wschodzie chłodniej i deszczowo.

Na żagle - na Mazury

Północy wiatr powieje nad polskim wybrzeżem i na jeziorach mazurskich. Niebo będzie zachmurzone, ale bez większych opadów deszczu.

Przykre niespodzianki w europejskich kurortach

W europejskich kurortach ciąg dalszy pogodowego zamieszania. We Francji znowu zacznie padać. Temperatura w Złotych Piaskach zbliży się do tej w Warszawie, a w Egipcie pojawi się niewielkie zachmurzenie. Nie zmieni się jedno - najcieplejszym kurortem śródziemnomorskim znowu będzie izraelski Ejlat ze swoimi 38 kreskami w cieniu.

Etykiety kremów będą mówić więcej

Amerykańskie władze ogłosiły, że informacje na kremach z filtrem powinny dostarczać dokładniejszych instrukcji ich użytkownikom. Jakiego rodzaju filtr będzie najlepszy w danych warunkach, jak długo wytrzyma w wodzie, czy sprawdzi się w aerozolu - na te m.in. pytania klienci powinni znaleźć odpowiedzi już na etykietach.

Chmura dymu wielkości Florydy

Mimo ciężkich deszczowych chmur nad południowo-wschodnimi stanami, znad USA wciąż wylatują tumany dymu spowodowanego pożarami na Florydzie, Georgii i w Północnej Karolinie. Z każdym dniem można je lepiej zaobserwować na zdjęciach satelitarnych.

Ciepły niż nadciąga znad Ukrainy

Jutro wyż niemiecki przemieści się nad środkowy Bałtyk. Przeważająca część Polski pozostanie nadal w jego zasięgu, jedynie we wschodnich i południowo-wschodnich regionach kraju zaznaczy się wpływ niżu znad Ukrainy.

Zapach Twojego ogrodu

Kolorowe kwiaty w ogrodzie, zwłaszcza te o intensywnym zapachu, odwiedzają chmary pszczół, żuków i trzmieli. Nic tak jednak nie cieszy oka, jak stada biesiadujących motyli. Na Kontakt Meteo otrzymujemy od Was prawdziwe zatrzęsienie zdjęć kwiatów.

Powrót sokoła na Warmię i Mazury

Po kilkudziesięciu latach nieobecności sokoły wędrowne znów zawitają na warmińskim i mazurskim niebie. Miejscowi leśnicy dokładają starań, żeby w nowym domu żyło im się jak najlepiej.

Te psy mogą uratować ci życie

Nie od dziś wiadomo, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Ratownicy Środowiskowego Warszawskiego Ochotniczego Wodnego Pogotowia Ratunkowego udowadniają, że to również doskonały stróż ludzkiego życia, który poradzi sobie w najtrudniejszych warunkach.

Kokos opowie swoją historię

Według amerykańskich naukowców w DNA orzechów kokosowych zawarty jest zapis wędrówek ludów Oceanii i południowo-wschodniej Azji. Dzięki temu niezwykłemu odkryciu da się prześledzić trasę wytyczanych przez starożytnych szlaków handlowych.

Omenaa ostrzega przed słońcem

Czy mulaci się opalają? Pewnie większość społeczeństwa zastanawia się, jak ktoś z tak ciemną karnacją może się opalać.

Kąpiel w Bałtyku tylko dla odważnych

Wielu z nas wyznaje zasadę, że jak wakacje, to nad wodą. Niestety, nie mamy dobrych wieści na początek lipca. Woda będzie chłodna. Lepsze wiadomości mamy dla urlopowiczów, którzy wyjeżdżają w drugiej połowie miesiąca. Zrobi się gorąco, a woda zmieni się w tzw. "zupę".

Zachód słońca z podniebnej perspektywy

- Tak wygląda zachód słońca z naszej perspektywy! - pisze Reporter 24 i zamieszcza niesamowite zdjęcia zachodu słońca. Sami zobaczcie jak pięknie może wyglądać zmierzch z perspektywy pilota.

Zobacz, kiedy jechać na wakacje

Jeżeli planujecie wakacje, uważnie przyjrzyjcie się naszym prognozom. Początek lipca nie będzie nas rozpieszczał wysokimi temperaturami. Dopiero za dwa tygodnie na termometrach zobaczymy 30 kresek.

Niemiecki wyż zapewni nam dobry humor

Nad Europą Zachodnią i Rosją zalegają układy niżowe. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Północną Skandynawią i Niemcami.

Boisko zamienione w basen. Ulewy w USA

Gwałtowne burze przeszły w sobotni wieczór nad miastem St. Louis w amerykańskim stanie Missouri. Drogi zamieniły się w wartkie strumyki. Zalało lokalne boisko do gry w baseball.

Ciepły i pogodny początek tygodnia

Początek tygodnia przywitał nas słońcem. W ciągu dnia możemy liczyć na wysokie temperatury i wysokie ciśnienie. To skutecznie poprawi nam samopoczucie.

Pogodowe zamieszanie w kurortach

W kurortach europejskich od poniedziałku pogodowe zamieszanie. Turyści w Bułgarii i Turcji odpoczną od upałów. Z kolei chłodna dotąd Portugalia będzie sprzyjać wylegiwaniu się na plaży.

Czas rozwinąć żagle

Dobre wiatry pojawią się na wszystkich europejskich wodach, także w Polsce. Temperatura również będzie sprzyjać żeglarzom. Śmiało można odcumować z portu, także w Polsce.

Pierwszy obraz Marsa kolorowany kredkami

Pierwszy satelitarny obraz Marsa powstał przy użyciu zwykłej kredki. Zanim naukowcy NASA odebrali obraz z sondy Mariner 4, kolorowali dane numeryczne, uzyskując obraz powierzchni planety.

Znudził się surfing? Czas na wodne rakiety

Jest napędzany wodą i pozwala wznieść się w powietrze na kilkanaście metrów. Na amerykańskich wodach wypróbowano osobisty rakietowy plecak. Loty w stylu Jamesa Bonda pokazała telewizja TVN24.

Z lotów do Nowej Zelandii lepiej zrezygnować

Pióropusz popiołu z chilijskiego wulkanu Puyehue nadal zagraża samolotom lecącym do i z Nowej Zelandii. W niedzielę większość tamtejszych linii lotniczych odwołała loty. Sytuacja wróci do ładu prawdopodobnie w poniedziałek.

Kwiatowy zawrót głowy

Kwiaty są piękne. Zaskakują niekończącą się paletą barw. Jedne mają subtelne kolory: różowe, łososiowe, kremowe. Inne już z daleka krzyczą intensywnością czerwieni, fuksji i fioletu. Na Kontakt Meteo przesyłacie nam mnóstwo zdjęć z Waszych ogrodów. Oto niektóre z nich.