Najnowsze

Najnowsze

Przed nami weekendowe przymrozki

Z początkiem weekendu przyjdą przymrozki. A potem ocieplenie. Temperatura sięgnie 15 st. C, ale dopiero we wtorek. Wcześniej dni będą chłodne, a na wschodzie dodatkowo deszczowe.

Reporter 24 i lato w "dolinie Muminków"

Są tam łosie bez rogów, renifery spacerujące po drogach i kolorowe domki skryte wśród fiordów. Reporter 24 estelar spędził lato w Skandynawii a w Kontakcie Meteo zamieścił galerię wyjątkowych zdjęć.

Ziemia zatrzęsła się w raju

W czwartek o godzinie 11:16 czasu lokalnego zatrzęsła się ziemia na indonezyjskiej wyspie Bali. Wstrząsy miały siłę 6,2 st. w skali Richtera i wzbudziły przerażenie wśród lokalnej społeczności i mieszkańców. Rannych zostało 17 osób.

Mołdawia: wino, kobiety i śpiew

W Kiszyniowie Mołdawia zaprezentowała swój główny towar eksportowy: wino. Na festiwalu tego trunku można było spróbować nowych gatunków, a producentów wsparł premier kraju Vlad Filat.

Polska na skraju niżu znad Rosji

Finlandię, Rosję i Bałkany obejmują układy niżowe. Pozostałą część kontynentu zalegają wyże z centrami nad Morzem Norweskim i Zatoką Biskajską. Polska jest na skraju niżu rosyjskiego.

Meksyk: czworo zabitych, zamknięty główny port

Jova, cyklon szalejący na wodach Pacyfiku, zabił czterech Meksykanów, zalał główny port i podtopił kilka miast. Pod wodą znalazły się też główne meksykańskie kurorty na zachodnim brzegu, gdzie w środę uderzył żywioł.

Pingwiny toną w ropie. Akcja ratunkowa: "Trzeba je ogrzać i uszczęśliwić"

Nad nowozelandzką Zatoką Obfitości, w Taurandze, wolontariusze z Oiled Wildlife Response Centre pracują nad tym, żeby uratować oblepione mazutem pingwiny przed śmiercią. Ptaki ucierpiały po tym, jak setki ton tego ciężkiego oleju opałowego wyciekły do wody w wyniku zderzenia kontenerowca Rena z rafą koralową.

Tak się jarzy październikowe słońce

Podczas ostatnich kilku pogodnych dni Reporterzy 24 chętnie zwracali swoją uwagę w kierunku wschodów i zachodów słońca. Obejrzyjcie ich piękne zdjęcia - niedługo takie widoki będą prawdziwą rzadkością.

Deszcz od Gdańska po Zakopane

Jeśli w czwartek chcecie wybrać się w podróż z Trójmiasta do Zakopanego, mamy nie najlepsze wieści. Na całej trasie traficie na deszcz. Padać nie będzie tylko na zachodzie.

Krupa śnieżna w Warszawie, grad pod Iławą

W środę pogoda zaskoczyła warszawiaków. Od rana świeciło słońce, pogoda zapowiadała się spokojnie. Jednak wczesnym popołudniem spadła krupa śnieżna. Zdziwieni byli również mieszkańcy warmińsko-mazurskiego Susza - tam po godzinie 15 spadł grad.

Satelita wielkości auta runie na Ziemię

Niemiecki satelita pędzi w kierunku Ziemi. Na powierzchnię planety spaść ma nawet 30 jego fragmentów o łącznej wadze ok. 1,5 tony. Gdzie uderzą? Eksperci nie wiedzą.

Burze i małe gradziny na północy Polski

Wczesnym popołudniem burze wystąpiły na Warmii, w okolicach Elbląga, Zatoki Gdańskiej oraz niedaleko Półwyspu Helskiego. - Wyładowania atmosferyczne są słabe i nie stanowią zagrożenia. Są raczej ciekawostką meteorologiczną - przekonuje Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo.

Uczysz się? Twoja praca może polecieć w kosmos

Właśnie ruszyła polska edycja międzynarodowego konkursu "Space Lab" dla uczniów. Konkurs będzie polegał na opracowaniu naukowego eksperymentu, który będzie można przeprowadzić w kosmosie. Dwa zwycięskie doświadczenia zostaną wykonane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Powszechnie przyjęło się uważać, że picie jesienią dużej ilości herbaty z cytryną uzupełni braki witaminy C w naszym organizmie. Jest ona niezbędna w zapobieganiu pogodowym depresjom, brakowi apetytu i wspomaganiu leczenia przeziębień. Należy jednak pamiętać, że może również szkodzić.

Ryż, makaron i 2,5 dolara dla powodzian w Kambodży

Ulewnie padające deszcze monsunowe, powodzie oraz liczne osunięcia ziemi spowodowały w Kambodży śmierć 207 osób. Cztery z ośmiu dzielnic stolicy kraju, Phnom Penh są zalane. Ofiary powodzi mają otrzymać pomoc. Niestety, nie za wielką. Każda rodzina ma dostać jedynie ryż, makaron, sos rybny i 2,5 dolara.

Rybacy: krewetki się kończą

Nie mamy dobrych wieści dla miłośników potraw z krewetek. Według rybaków z Galveston Bay, liczba krewetek z roku na rok drastycznie spada.

Bawoły do biegu, gotowe... start!

Tysiące widzów zebrało się na trybunach w Chonburi, aby obejrzeć doroczne wyścigi wodnych bawołów. Bieg stanowi nieodłączny element festiwalu, który odbywa się w Tajlandii od 140 lat.

Brzydka pogoda zostanie na dłużej

- W Europie mamy sytuację typowo niżową – informuje Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo. Uformowały się dwa głębokie i rozległe fronty atmosferyczne, które kształtują pogodę na naszym kontynencie. Dzięki nim, jeszcze przez długi czas, nie będziemy odczuwali ciepła.

W Seattle parasolki są nielegalne

Jeśli ktoś planuje odwiedzić najbardziej deszczowe miasto Stanów Zjednoczonych, Seattle, powinien przygotować się na ciągły katar i nieustanne suszenie mokrego ubrania. Dlaczego? Nie będzie mógł bowiem schronić się pod parasolem – jest on w tym mieście nielegalny.

Śnieg tylko "urozmaici krajobraz"

Zapowiadane na weekend opady śniegu to jeszcze nie będzie ten prawdziwy, zimowy śnieg. - Raczej urozmaici krajobraz niż spowoduje jakieś utrudnienia - uprzedza Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

W środę Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym

13 października przypada ustanowiony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym. Obchodzony jest on nieprzerwanie od 1990 roku w drugą środę października. Po co? Aby pokazać jak wiele wysiłku wkładają tysiące ludzi w ograniczenie klęsk żywiołowych – w zapobieganie, łagodzenie ich katastrofalnych skutków oraz w przygotowanie do ich odparcia.

Ślisko na północy i południu

W środę warunki w większości Polski będą dobre. Na północy i południu można jednak spodziewać się przelotnego deszczu. To spowoduje, że jezdnie będą śliskie, a tym samym niebezpieczne.

Kanary zagrożone. Obudziły się podwodne wulkany

600 mieszkańców miasteczka La Restinga na wyspie Hierro należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich zostało ewakuowanych w związku z aktywnością wulkaniczną w tym rejonie - podały lokalne władze.

Jak życie przetrwało epokę lodowcową?

Globalne zlodowacenie unicestwiło życie na Ziemi setki milionów lat temu, ale nowe badania wykazują, że proste glony, mogły przetrwać w wodach o cechach podobnych do dzisiejszego Morza Czerwonego.