Najnowsze

Najnowsze

Mamy już zimę. Zimę słoneczną

Rozpoczął się okres zwany przez astronomów "zimą słoneczną". - Półkula Północna jest w takim położeniu, że dociera do niej najmniej słońca w roku - mówi Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo. - Jednak do prawdziwej zimy, zwłaszcza termicznej, jeszcze nam daleko - dodaje.

Naukowcy: wiemy, jak uratować Ziemię

We wtorek zbliży się do nas wielka asteroida. Choć na razie nie ma niebezpieczeństwa, że 2005 YU55 uderzy w Ziemię, niewykluczone, że w przyszłości czeka nas spotkanie tego typu. Jeśli chcemy uniknąć losu dinozaurów, które zostały dosłownie "wymiecione" przez asteroidę 65 milionów lat temu, będziemy musieli któregoś dnia stawić czoła temu kosmicznemu zabójcy.

Mgła uwolniła turystów spod Mount Everestu

Turyści uwiezięni przez kilka dni u stóp Mount Everestu, wreszczcie mogą odetchnąć z ulgą. - Ponad 20 lotów zostało wznowionych w poniedziałek, a więcej samolotów opuści Luklę na początku tego tygodnia - podała agencja informacyjna Asociated Press.

Czy jesień to najgorsza pora roku?

Nawiązując do dyskusji naszych internautów na temat warunków pogodowych w Polsce w różnych porach roku, spieszę z wyjaśnieniem, że w każdej porze roku występują takie czynniki atmosferyczne, które nasze życie uprzyjemniają bądź uprzykrzają. Upał i burze powodują osłabienie i znużenie, zwolnioną reakcję na bodźce. Silny wiatr wzmaga w nas drażliwość. Brak światła słonecznego pod warstwą ciemnych chmur sprzyja depresji i spowalnia koncentrację.

Wielka deportacja dzików

Władze Bydgoszczy rozpoczęły właśnie akcję odławiania i wywożenia dzików, które pojawiają się na osiedlach mieszkaniowych w poszukiwaniu jedzenia. Dzikie zwierzęta sieją popłoch wśród Bydgoszczan, dlatego trafią w okolice Miastka (woj. pomorskie), by nie mogły wrócić.

Włosi w żałobie. Dwa tygodnie, 20 ofiar śmiertelnych

W Genui ogłoszono żałobę. Jak dotąd, na skutek nękających kraj od dwóch tygodni nawałnic, zginęło 20 osób, a dwie zaginęły. Liczba ofiar może wzrosnąć, ponieważ w niektórych częściach Italii, np. w Piemoncie, wciąż utrzymuje się alarm powodziowy.

Śnieg kontra plaża. Co wybieracie: zima czy lato?

Na forum TVN Meteo rozgorzała prawdziwa walka. Toczy się między zwolennikami lata i upałów a miłośnikami mrozu i śniegu. Argumenty są różne, zdania podzielone. Chcemy rozstrzygnąć spór i pytamy: co lepsze? Lato czy zima?

Szkockie pandy dostały własną kratę

Yang Guan i Tian Tan, dwie pandy, które wkrótce zawitają do edynburskiego zoo będą miały swoją szkocką kratę. Wzór będzie odzwierciedlać umaszczenie tych zwierząt.

Szykuje się rewolucja na stokach

MSWiA chce wprowadzić nowe przepisy, określające ilość miejsca przypadającego na stoku na jednego narciarza, pisze "Rzeczpospolita". Tych z roku na rok jest coraz więcej. Według ostatnich wyliczeń 3-4 mln.

Kierowcy nie będą narzekać na pogodę

W poniedziałek pogoda nie będzie utrudniać jazdy kierowcom. Będzie ciepło, a w większości Polski też słonecznie. Jedynie nad ranem należy zachować dodatkową ostrożność na drogach - na wschodzie pojawią się mgły i lokalne zamglenia.

W poniedziałek nawet 16 st. Celsjusza

W tym roku jesień zdecydowanie dopisuje mieszkańcom Polski. Mamy początek listopada za pasem, a siódmego dnia miesiąca dalej ciepło i pogodnie. Na Dolnym Śląsku ma być nawet do 16 st. C.

Pająki ratowały się przed powodzią. Zobacz efekty

Powodzie, które nawiedzają Pakistan, oprócz zniszczeń, przyczyniają się do powstawania nowych zjawisk. Pająki, które chciały uniknąć zatopienia podczas zalania prowincji Sindh, zgromadziły się na drzewach i tam dalej prowadziły swój żywot. Efekt? Setki drzew owiniętych w pajęczyny.

Naukowcy nie ustają w poszukiwaniu życia w kosmosie

Najczęściej spotykane w kosmosie gwiazdy, tzw. czerwone karły, są w stanie bardziej podtrzymywać życie na planetach, które krążą wokół nich, niż wcześniej sądzono. Do takich wniosków doszli brytyjscy badacze z Uniwersytetu w Reading oraz z Ośrodka Badawczego NASA.

Zabiją dwa miliony drozdów, żeby zrobić tapas

Około 4 milionów migrujących na zimę ptaków zginie w męczarniach. Wszystko dzięki nielegalnym pułapkom na wschodzie Hiszpanii. Umierać będą powoli po to, by znaleźć się w menu restauracji serwujących tapas.

Będzie coraz chłodniej. 21 listopada nawet 1 st. C

Najbliższy poniedziałek będzie jeszcze ciepły, na termometrach zobaczymy nawet 16 st. Celsjusza. Niestety już od wtorku temperatura zacznie się stopniowo obniżać. Długi weekend będzie chłodny, a 22 listopada temperatura może spaść nawet do 1 st. C.

Już pół tysiąca ofiar powodzi w Tajlandii

Już ponad 500 osób poniosło śmierć w trwających od lipca powodziach, które dotknęły głównie północną i środkową część Tajlandii - poinformowali w niedzielę przedstawiciele tamtejszego rządu.

Lawina ziemna pochłonęła 28 ofiar

Co najmniej 28 osób poniosło śmierć pod ziemną lawiną w Manizales, kolumbijskim mieście położonym w odległości 278 km na zachód od stolicy kraju Bogoty - poinformował w sobotę rzecznik Czerwonego Krzyża.

14 kataklizmów, 45 miliardów dolarów

Śnieżyca, która uderzyła pod koniec października w północno-wschodnie rejony USA, to dla Amerykanów 14 kataklizm w tym roku. Na naprawę zniszczeń wyrządzonych przez katastrofy pogodowe rząd Stanów Zjednoczonych będzie musiał wydać dziesiątki miliardów dolarów.

Niedziela w sam raz na spacer

Niedziela będzie ładna w przeważającej części kraju. Będzie pogodnie, słonecznie i ciepło - na Dolnym Śląsku termometry wskażą nawet 17 st. C.

Genua zalana. Włochy czekają na kolejny atak nawałnic

We Włoszech sytuacja pogodowa ma się poprawić dopiero w niedzielę. Część miast sprząta po powodzi, która niszczyła wszystko co napotkała na swojej drodze, a część dalej zmaga się z żywiołem. W najbliższych godzinach synoptycy przewidują ulewnie padający deszcz, silny wiatr, burze, a lokalnie nawet pojawienie się trąb powietrznych.

Kopernik obchodzi urodziny

5 listopada Centrum Nauki Kopernik obchodzi swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji postanowiono wyprawić wielką fetę dla zwiedzających - science show, warsztaty i pokazy specjalne, prapremiery, a na koniec 120 kilogramowy tort. Do obchodów włączyło się również planetarium.

"Italio, attenzione!"

Nad Francją umościł się niż Rolf i pustoszy południowo-zachodnią część Europy. W ciągu najbliższych godzin jego centrum znajdzie się nad Morzem Śródziemnym, między Balearami a Sardynią i Korsyką.