Najnowsze

Najnowsze

Obroń swoją skórę przed chłodem

Tegoroczna jesień rozpieszcza nas wysokimi temperaturami. Gdyby nie kolorowe liście, można by pomyśleć, że idzie wiosna. Ta sielanka już wkrótce się skończy. Przyjdzie chłód i nieprzyjemna aura, a ta niekorzystnie działa na naszą skórę. TVN Meteo podpowiada, jak dbać o urodę w sezonie jesienno zimowym.

Bangkok: 11 tys. osób w schroniskach

Bangkok wciąż walczy z napływającą z północy wodą. Przedstawiciele lokalnych władz robią wszystko, żeby woda nie dostała się do centrum miasta. Około 11 tys. mieszkańców chroni się przed powodzią w tymczasowych schroniskach, za które służą m.in. świątynie. Premier Tajlandii Yingluck Shinawatra obiecuje, że naprawi sytuację.

Rekiny-cyklopy istnieją naprawdę. Zobacz okaz

Badacze z Interdisciplinary Centre of Marine Sciences (CICIMAR) w meksykańskim La Paz potwierdzili, że znaleziony na początku roku jednooki płód rekina jest prawdziwy. To pierwsze naukowe potwierdzenie faktu, że takie ryby występują w środowisku naturalnym.

Francja: po powodzi przyszło tornado

Kilkanaście departamentów na południu Francji od środy boryka się z nawałnicami. Tylko w piątek w jednym z regionów spadło tyle deszczu, ile normalnie w ciągu roku, dlatego ogłoszony został stan pogotowia przeciwpowodziowego. Na tym nie koniec - w departamencie Gard małe tornado powaliło drzewa i pozrywało dachy domów.

Nowy pierwiastek nazywa się Kopernik

Podczas ostatniego dnia kongresu Międzynarodowej Unii Chemii Czystej i Stosowanej (IUPAC), czyli w piątek, trzy "nowe" pierwiastki otrzymały swoje oficjalne nazwy: Darmstadt, Roentgen i Copernicium. Symbolami pierwiastków nr 110, 111 i 112 będą, kolejno, litery Ds, Rg i Cn.

To będzie spokojny dzień dla kierowców

Mgły i zamglenia, ograniczające widoczność nawet do 100 metrów, utrzymają się na północnym-wschodzie i wschodzie do godzin przedpołudniowych. Z biegiem dnia warunki panujące na drogach znacząco się poprawią i będą dobre w całym kraju.

Genua sparaliżowana nawałnicami. Siedem osób nie żyje, w tym dzieci

7 osób, w tym dwójka dzieci, zginęło w Genui w Ligurii na północy Włoch, gdzie doszło do powodzi w rezultacie gwałtownej nawałnicy - informuje na bieżąco dziennik Corriere della Serra. Z brzegów wystąpiły okoliczne strumienie. - To było jak tsunami, czegoś takiego nigdy tu nie było - powiedziała burmistrz Marta Vincenzi.

Mgła uziemiła 1000 podróżników pod Mount Everest

Nie tylko w Polsce mgła przyczynia się do chaosu w portach lotniczych. Ta, która utrzymuje się nad Nepalem dosłownie "uziemiła" ponad 1000 turystów u stóp Mount Everest. Większość podróżnych, których loty odwołano, koczuje na lotnisku Tenzing-Hillary nieopodal miasta Lukla, czekając na wznowienie lotów.

Asteroida zbliża się do Ziemi. Zaczyna się wzmożona obserwacja

W piątek rozpoczęła się dokładna obserwacja asteroidy 2005 YU55, która we wtorek 8 listopada minie Ziemię w odległości znacznie mniejszej od dystansu Ziemia - Księżyc. Specjaliści zapewniają, że jej przelot nie powinien nas niepokoić, a sami wykorzystają tę rzadką okazję do przyjrzenia się obiektowi dokładniej.

"Aktywne niże winne ulewom na zachodzie"

Europa Wschodnia i Centralna cieszyła się dziś słoneczną, wyżową pogodą. Natomiast Europa Zachodnia znajdowała się pod grubą warstwą chmur polarnego frontu atmosferycznego, łączącego dwa niezwykle aktywne niże z ośrodkami nad Islandią i Hiszpanią.

Mgła paraliżuje gdańskie lotnisko

Od piątkowego ranka ruch na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku jest sparaliżowany. Odwołano 7 lotów, kilkanaście jest opóźnionych. Powód? Gęsta mgła. Widzialność wynosi mniej niż 500 metrów.

Cyklon uderzył nie tam, gdzie przewidywano. Są zabici

14 osób nie żyje, a ponad 200 jest rannych na skutek przejścia nad Omanem cyklonu tropikalnego o imieniu Keila. Żywioł pojawił się nad tym krajem kilkanaście godzin wcześniej, niż sądzili synoptycy i uderzył w zupełnie inny region niż podejrzewano.

Wielkie ulewy na południu Europy

Nad południowo-zachodnią część Europy nadciągnęły grube chmury i ulewne deszcze. We Sewennach w południowej Francji już spadło od 150 do 300 litrów wody na metr kwadratowy. Ulewy dręczą także północne Włochy i Hiszpanię.

Metro w Bangkoku zagrożone przez powódź

Największa od 50 lat powódź w Tajlandii dotarła w piątek w okolice centrum Bangkoku, wymuszając zamknięcie dużego centrum handlowego i zagrażając kilku stacjom metra.

Listopadowa wiosna. Weekend pogodny i ciepły

Pierwszy weekend listopada nas nie rozczaruje - będzie piękna, słoneczna pogoda. Temperatura miejscami wzrośnie nawet do 17 st. C. O listopadowej, dżdżystej aurze możemy na razie zapomnieć.

Biała pierzynka. To mgła radiacyjna

Mglista noc czy mglisty poranek nie jest jesienią niczym specjalnym. Tak zwane "mleko" może jednak przysporzyć sporo kłopotów - od transportu drogowego poczynając, na lotniczym kończąc. Dowiedz się, czym jest mgła radiacyjna i jak powstaje.

Gęsta mgła pozwala podglądać Słońce

"Zgniły wyż", który od kilku dni wpływa na pogodę w Polsce, jest winowajcą gęstych mgieł. Kierowcom i pilotom utrudniają one życie, zmuszając do wolniejszej i ostrożniejszej jazdy lub zmiany kursu. Inni, tak jak Reporter 24, wykorzystują mgłę do podglądania Słońca.

Pogoda zapewni nam dobre warunki do jazdy

Po tym, jak opadną mgły, które w nocy znacznie ograniczały widoczność, i jezdnie przestaną być oblodzone, w dzień na drogach całej Polski warunki do podróżowania będą dobre.

W Toskanii żyją "robaki zombie"

"Zombie robak" to nowe odkrycie paleontologów we włoskiej Toskanii. Został znaleziony w kościach wieloryba sprzed 3 mln lat. Dlaczego zasłużył sobie na takie określenie?

Ziemia niezdatna do życia? Raport ONZ

Mamy coraz większą pewność, że ekstremalne zjawiska pogodowe, zyskują na sile z powodu działalności człowieka. Kontynuowana wysoka emisja gazów cieplarnianych sprawi, że w ciągu kilku dekad sytuacja wciąż będzie się pogarszać - wynika z raportu agendy ONZ, który trafił do rąk dziennikarzy agencji Associated Press (AP).

Specjalne alarmy na ratunek bezdomnym

Wielka Brytania w nadchodzącym sezonie zimowym wprowadza specjalne alarmy ostrzegające przed mrozem. Mają zapobiegać wysokiej śmiertelności wśród najbiedniejszych, którzy albo nie mają dachu nad głową, albo nie są w stanie przygotować swojego domu na atak srogiej zimy.

Szpaki wirują jak oszalałe. Sceny jak z Hitchcocka

Kiedy wielkie stada szpaków szykują się do lądowania, oczom człowieka ukazuje się jeden z najbardziej zachwycających spektakli występujących w świecie zwierząt. Koniecznie zobaczcie film, na którym stada wirujących ptaków zwiastują zimę.

Inwersja, czyli co odwraca nam pogodę

Inwersja to łacińskie słowo na określenie zmiany pewnych cech na przeciwne, odwrócenie. W meteorologii istnieje pojęcie inwersji temperatury, polegające na jej wzroście wraz ze wzrostem wysokości. Przy normalnym rozkładzie temperatura wraz z wysokością spada.