Najnowsze

Najnowsze

Przestało padać - Włosi mogli pochować ofiary

Niż Rolf krąży nad Morzem Śródziemnym przynosząc silne opady deszczu i burze. Dla mieszkańców Francji oraz północnych i zachodnich Włoch oznacza to kolejne godziny strachu o własne życie i dobytek. W środę w Genui pochowano ofiar burz, które przeszły w ubiegły weekend nad Włochami. W sumie jest ich 20.

Para alpinistów nie żyje. Pogoda uniemożliwiła akcję ratunkową

Para francuskich alpinistów, którzy od tygodnia byli uwięzieni po włoskiej stronie Grand Jorasses – legendarnej grani w masywie Mont Blanc, została zlokalizowana przez śmigłowiec ratowników górskich. Niestety, opóźniona przez pogodę akcja ratunkowa nie powiodła się. Alpiniści przez tydzień czekali na pomoc w wydrążonej w śniegu jamie.

Śnieg spadł w Gruzji. Kiedy u nas?

Biały puch otulił stolicę Gruzji. Nie jest to jednak pogodowa anomalia. Urozmaicona rzeźba terenu, zimne powietrze i wilgoć sprawiły, że zima wtargnęła już na Kaukaz. Kiedy przyjdzie do nas?

Lód Arktyki może stopnieć... do 2015 roku

Duża część lodu pokrywającęgo Ocean Arktyczny może stopnieć i to... do lata 2015 roku. Oznacza to zniszczenie naturalnych siedlisk wielu gatunków zwierząt, w tym niedźwiedzi polarnych.

Gęste mgły nad Polską

Od rana w wielu miejscach Polski widzialność była znacznie ograniczona. Mgły utrzymują się wciąż na północnym zachodzie kraju, Ziemi Lubuskiej oraz na Lubelszczyźnie. W rejonach, z których już ustąpiły, niebo jest mocno zachmurzone.

5 milionom ludzi może grozić śmierć

Organizacje pomocowe działające w dotkniętej powodziami części Pakistanu ostrzegły w środę, że wskutek poważnego niedofinansowania wkrótce nie będą mogły pomagać ludziom z tego regionu, co zagrozi życiu 5 mln ludzi, w tym 3 mln dzieci.

Asteroida przeleciała tuż obok Ziemi. Zobacz ją na filmie

Asteroida 2005 YU55 będąca wielkości amerykańskich lotniskowców atomowych znalazła się wczoraj zaledwie 325 tysięcy kilometrów od Ziemi. Gdyby uderzyła w naszą planetę, to siła jej eksplozji byłaby setki tysięcy razy większa, niż siła eksplozji bomby atomowej w Hiroszimie.

Sonda Fobos ma problemy z kursem. Dokąd poleci niesporczak i reszta?

Pod znakiem zapytania stanęła wyprawa rosyjskiej sondy Fobos-Grunt, która ma przywieźć próbki ziemi z marsjańskiego księżyca i sprawdzić możliwość przetrwania żywych organizmów w kosmosie. Przez awarię silnika sonda po wystrzeleniu nie obrała prawidłowego kursu - podała agencja Interfax w środę nad ranem.

Ogromne tornada przeszły przez USA

Tornada przeszły przez południowo-zachodnie rejony stanów Oklahoma i Teksas w USA. Świadkowie zdarzenia, na łamach portalu accuweather.com, opublikowali klipy wideo przedstawiające wiry powietrza przemieszczające się z prędkością do 160 km/godz.

Pogoda zapewni nam dobre samopoczucie

Nad ranem na wschodzie i północy kraju należy spodziewać się mgieł i zamgleń. Ograniczą widoczność nawet do 100 metrów. W ciągu dnia temperatura na południowym zachodzie wzrośnie do 14 st. C.

Trwa walka o serce Bangkoku

Woda wdziera się na obrzeża centrum Bangkoku. Władze Tajlandii nie poddają się w walce z powodzią i za wszelką cenę chcą utrzymać handlowe centrum kraju suche. Wideorelację z tego pojedynku przesłał na Kontakt 24 internauta @Sebastian Guslinski.

Hiszpanie założyli czapki. Śnieg pod Madrytem

Pierwszy śnieg Hiszpanie mają już za sobą. Padać zaczęło w sobotę. Obserwatorium Meteorologiczne w miasteczku Navacerrada pod Madrytem wyliczyło, że od weekendu spadło niemal 40 litrów wody pod postacią białego puchu.

Złoża ropy naftowej znów zagrożone

W zeszłym tygodniu cyklon Keila wywołał powodzie w Omanie. Teraz depresja tropikalna nazwana 4A przemieszcza się na zachód w kierunku Morza Arabskiego. Jej obecność może wywołać kolejną falę obfitych deszczy.

Zaginiona cywilizacja w sercu Sahary. Publikację blokował Kaddafi

Brytyjscy archeologowie z Uniwersytetu w Leicester opublikowali najnowsze zdjęcia satelitarne, które przedstawiają kolejne dowody na istnienie dawno zapomnianej i rozwiniętej cywilizacji w głębi Sahary. Teraz po zakończeniu działań wojennych w Libii, naukowcy mogą powrócić do pracy.

Afrykański smok zieje siarką i lawą

Z początkiem tygodnia najbardziej aktywny wulkan Afryki, Nyamuragira, rozpoczął cykl spektakularnych erupcji. Wydobywające się z niego opary siarki i pył, zagrażają miejscowej ludności i Parkowi Narodowemu Virunga.

Pałac Kultury ledwie widać. Mgła nad Warszawą

Gęsta mgła unosiła się we wtorkowy poranek w wielu miejscach Polski. Warszawa właściwie całkiem zniknęła pod białą pierzynką, o czym możecie się przekonać oglądając zdjęcia Reporterów 24. - To tzw. mgła radiacyjna - stwierdza synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski.

Zobacz najnowsze zdjęcia asteroidy

Należąca do NASA antena sieci Deep Space Network, wychwyciła najnowszy wizerunek 2005 YU55, asteroidy, która w ciągu kilkunastu godzin zbliży się do Ziemi. Koniecznie zobaczcie zdjęcia z 7 i 6 listopada.

"Krater miałby wielkość Śródmieścia"

Dziś po północy w pobliżu Ziemi przeleci wielka asteroida. To największy znane do tej pory ciało, mijające naszą planetę w tak niewielkiej odległości. - Uderzenie w Ziemię obiektu tych rozmiarów skutkowałoby powstaniem krateru wielkości warszawskiego Śródmieścia, ale zniszczenia sięgałyby dużo poza granice Warszawy – mówi portalowi TVN Meteo Karol Wójcicki, astronom z Centrum Nauki Kopernik.

Ziemia zatrzęsła się w Japonii

6,8 stopni w skali Richtera - tyle wyniosła siła trzęsienia ziemi, które nawiedziło we wtorek tereny u wybrzeży wyspy Okinawa na południu Japonii. Ostrzeżenia przed tsunami nie wydano. Nie ma też żadnych doniesień o ofiarach, ani zniszczeniach.

Kajak zamiast gondoli. Wenecja pod wodą

Ulic, po których można chodzić, w Wenecji jest niewiele. Po przejściu nawałnic w ubiegły weekend jest ich jeszcze mniej. Woda zalała m.in. słynny Plac św. Marka - jej poziom wynosi tam obecnie 100 cm. Pomysłowi turyści znaleźli jednak sposób, by mimo wszystko zwiedzać uroki miasta.

Mamy już zimę. Zimę słoneczną

Rozpoczął się okres zwany przez astronomów "zimą słoneczną". - Półkula Północna jest w takim położeniu, że dociera do niej najmniej słońca w roku - mówi Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo. - Jednak do prawdziwej zimy, zwłaszcza termicznej, jeszcze nam daleko - dodaje.