Najnowsze

Najnowsze

Zalana Australia na zdjęciach satelitarnych

Od listopada, za sprawą powodzi, mieszkańcy australijskiej Nowej Południowej Walii są odcięci od świata. Niebezpieczeństwo, że rzeki Namoi i Barwon wyleją, wciąż istnieje. Na zdjęciach satelitarnych NASA widać jak zmieniła się sytuacja w Australii na przestrzeni zaledwie pięciu dni.

"Niże się wykluwają". Spadnie śnieg

Dostaliśmy się pod wpływ niżów znad Północnego Atlantyku, które wykluwają się jeden po drugim. Na mapach prognostycznych ciśnienia atmosferycznego, które właśnie przeglądam, roi się od nich nad Atlantykiem, aż strach.

Arktyka coraz bardziej zielona

Globalne ocieplenie wpływa także na krainę wiecznego lodu. Zdaniem naukowców, Arktyka wkracza w nową fazę: bardziej zieloną i cieplejszą.

Sonda zamiast badać Marsa, runie na Ziemię

Sonda marsjańska Fobos-Grunt nie zbada powierzchni Marsa. Europejska Agencja Kosmiczna zaprzestała dalszych prób nawiązania z nią kontaktu po tym, jak zamilkła i nie reaguje na sygnały z Ziemi.

Co łączy ziemniaka z mózgiem?

Pewne białka w komórkach ziemniaka są identyczne z białkami obecnymi w neuronach mózgu ssaków, w tym człowieka - wykazali polscy naukowcy. Ich zdaniem, w przyszłości odkrycie może pomóc w opracowaniu leków łagodzących skutki zawału serca i udaru mózgu, a także kosmetyków odmładzających skórę

Pochmurna sobota z deszczem i wiatrem

Sobota na przeważającym obszarze kraju będzie pochmurna i deszczowa. Rano i po południu nad Polską znajdą się fronty atmosferyczne przynoszące opady deszczu i niekorzystny biomet. Dodatkowo cały dzień będzie wiać silnie i porywiście.

"Przed nami okres naprawdę złej kosmicznej pogody"

Nadchodzący cykl aktywności Słońca może być katastrofalny w skutkach. Naukowcy przewidują, że magnetyczne burze będą najsilniejsze od lat. Według niektórych specjalistów mogą one spowodować bilionowe straty i zniszczyć infrastrukturę energetyczną.

Katla bliska erupcji. Skutki mogą być globalne

Pod jednym z największych lodowców Islandii, Mýrdalsjökull, pojawiły się oznaki nieuchronnego wybuchu znajdującego się pod nim wulkanu. Katla może spowodować jedną z najpotężniejszych erupcji od ponad 100 lat.

220 km/h. Diabelski wiatr w Mieście Aniołów

Wiatr Santa Ana, szalał w Kalifornii z siłą huraganu. Zrywał linie energetyczne i łamał drzewa, albo nawet wyrywał je z korzeniami. Najbardziej ucierpiały miasta Los Angeles i Pasadena. 300 tysięcy osób nie miało prądu.

Rzeki wysychają. Deszczu spadnie niewiele

Poziom wód w rzekach obniża się od września i nic nie wskazuje na to, że sytuacja w najbliższym czasie się poprawi. Prognozy na początek grudnia nie są optymistyczne.

W zeszłym roku, o tej samej porze...

Warszawa. 2 grudnia ubiegłego roku temperatura maksymalna, po mroźnej nocy z 13-stopniowym mrozem, wzrosła do -5 st. C. Pokrywa śnieżna miła grubość 33 cm.

W Szczyrku wysechł potok

Susza w Polsce trwa, przez co ubywa wody w rzekach. Dramatycznie przedstawia się również sytuacja na południu Polski. Jak donosi Reporter 24, kompletnie wysechł jeden z potoków w beskidzkim Szczyrku.

Wyschło 70 procent Meksyku

70 proc. powierzchni Meksyku zmaga się z suszą. Mieszkańcy, zwłaszcza północnych regionów, każdego dnia walczą o przetrwanie. Woda starcza tylko do picia. Rolnictwo kraju jest w poważnych tarapatach.

W rajdzie na Karowej wystartują też deszcz i wiatr

W sobotę 3 grudnia już po raz 49. tysiące kibiców ściągnie do stolicy, by podziwiać najlepszych polskich kierowców w najszybszych samochodach. Stołeczny Rajd Barbórka to prawdziwe święto motoryzacji. TVN Meteo sprawdza, czy pogoda zakłóci jego obchody.

Początek grudnia, a sezon grzybowy trwa

Koniec listopada i początek grudnia to zazwyczaj czas lepienia bałwanów. Okazuje się, że w tym roku, zamiast śnieżnego szaleństwa, można wybrać się na grzyby.

20 centymetrów wody w Wiśle

- Średni poziom wody w Wiśle w Warszawie wynosi teraz ok. 95 cm, a to oznacza, że z jednego brzegu królowej polskich rzek bez trudu możnaby przejść na drugi - relacjonuje reporter TVN24 Łukasz Wieczorek. To jednak nie wszystkie konsekwencje niskiego stanu wody w rzece.

Nad ranem mgły, potem deszcz i silny wiatr

Nad ranem na południu kraju wystąpią mgły ograniczające widoczność do 200 metrów. Po ich ustąpieniu warunki drogowe będą dobre. Natomiast w województwach północnych jezdnie będą śliskie na skutek opadów deszczu.

To nie kometa, to łazik marsjański

W niedzielę 27 listopada, ok. 2.15 czasu lokalnego, na australijskim niebie nieoczekiwanie rozbłysła kometa. Bez trudu można było ją dostrzec gołym okiem. Jak się po chwili okazało, wcale nie była kometą, tylko... łazikiem marsjańskim "Curiosity", który w sobotę 26 listopada wystartował z Cape Canaveral na Florydzie.

Dzisiaj deszcz, chmury i 11 stopni Celsjusza

Drugi dzień grudnia będzie ciepły, ale pochmurny. Wszędzie za wyjątkiem południowego-wschodu możliwe są słabe opady deszczu. Najkorzystniejsze wartości temperatury wystąpią na zachodzie kraju.