Najnowsze

Najnowsze

Mistrzostwa, w których pies ciągnie rower

W Parku Krajobrazowym Góra św. Anny (woj. opolskie) trwają 14. Mistrzostwa Europy Canicross i Bikejogging. Na czym polegają zawody o tak tajemniczej nazwie? To zmodyfikowane wyścigi psich zaprzęgów, w których zamiast kilku, mamy jednego psa, a zamiast sań - rower.

Zakopane za pół ceny

115 miejsc, w tym luksusowe hotele i drogie restauracje, gdzie wszystko jest tańsze o połowę - to specjalna akcja, zorganizowana przez miasto, która ma być formą podziękowania turystom za letni sezon. - Przechodnie powiedzieli mi, że ciężko znaleźć miejsca biorące udział w akcji, ale jak już trafi się na coś, to rzeczywiście można zaoszczędzić - powiedziała reporterka TVN24, która przebywa obecnie w Zakopanem.

100 krokodyli uciekło z hodowli. Skorzystały z powodzi

Tajlandzkie miasto Ajutthaja od początku października, w wyniku gigantycznych powodzi, znajduje się pod wodą. Jego mieszkańcy uciekać musieli nie tylko przed żywiołem, ale również przed krokodylami. Z hodowli wydostała się około setki tych gadów.

Światowe sławy pomagają walczyć z głodem

Drew Barrymore, Christina Aguilera, Ronaldinho to między innymi ci, którzy włączyli się w walkę z głodem. Międzynarodowe organizacje humanitarne alarmują, że jeśli nie zmienimy sposobu, w jaki produkujemy i rozdzielamy żywność - ich rosnące ceny i niekończące się kryzysy mogą pogłębić ten samo napędzający się problem.

Energia odkryta na Antarktyce

Ilość słońca, jaka dociera do Himalajów, Andów, a nawet do Antarktyki daje tym rejonom szansę, by stały się centrami energii słonecznej - sugerują naukowcy, poszukujący najlepszych rejonów dla instalacji solarnych.

Zbudowali zamek z 7 tysięcy dyń

Mieszkańcy ukraińskiego Zbaraża położonego w obwodzie lwowskim zorganizowali Sobotni Festiwal Dyni. To jeden ze sposobów uczczenia 800-lecia powstania miasta.

Ta powódź kosztuje 2,5 mld euro

Choć pod wodą jest jedna trzecia Tajlandii, stolica tego kraju najpewniej uniknie najgorszej powodzi od lat. Poziom wody zaczął opadać - poinformowały w niedzielę władze. Nadal umacniane są jednak zapory i wały w 12-milionowym Bangkoku. Już teraz wiadomo, że ta powódź jest najdroższą i najdłuższą od 50 lat.

Przymrozki chwyciły w całej Polsce

Wciąż napływa do nas arktyczne powietrze z północy. W niedzielę nad ranem w wielu miastach Polski słupek rtęci spadł poniżej zera. Pojawiły się przymrozki, a wraz z nim odwieczny problem: jak szybko pozbyć się szronu z samochodowych szyb.

Dzisiaj będzie nam zimno

Europę północną i północno-zachodnią obejmują układy niżowe. Nad pozostałą częścią kontynentu zalega rozległy wyż z centrum nad wschodnią Polską.

Wyścig najoszczędniejszych samochodów świata

39 samochodów z 21 krajów... i wszystkie napędzane energią słoneczną. W niedzielę w Australii rusza Światowy Wyścig Słoneczny. W sobotę odbyły się kwalifikacje. Pole position wywalczyła drużyna z Holandii.

Słoneczna niedziela sprzyja spacerom

W niedzielę Polska pozostanie pod wpływem wyżu z centrum nad wschodnią Polską, w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego. Oznacza to, że dzień będzie słoneczny, ale zimny.

Drogi suche, nad ranem możliwe mgły

W niedzielę kierowców czeka miła niespodzianka. W ciągu dnia warunki drogowe będą bardzo dobre. Jedynie nad ranem można spodziewać się mgieł i lokalnych zamgleń.

Europejskie mistrzostwa prezenterów pogody

Ekipa TVN Meteo została zaproszona na 5. szczyt europejskich meteorologów. Na konferencji odbywają się m.in. zawody na najlepszą pogodynkę krajów niemieckojęzycznych. Po raz pierwszy jako goście zaproszeni zostali prezenterzy z Polski i Czech.

Deszcz lał nieprzerwanie przez 11 godzin. Autobus pełen ludzi pod wodą

Mieszkańcy Guangzhou, stolicy południowochińskiej prowincji Guangdong, aż przez 11 godzin musieli zmagać się z intensywnym deszczem lejącym bez przerwy. Wiele budynków i ulic zostało poważnie podtopionych. W innej chińskiej prowincji, Jiangxi, deszcz nieomal zatopił pełen ludzi autobus.

Śnieg, mróz i chmury ogarnęły połoniny

- Na Połoninie Wetlińskiej w Bieszczadach w sobotę rano były cztery stopnie mrozu, leżą tam dwa centymetry śniegu, a widoczność nie przekracza 50 metrów - poinformował ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jarosław Makutynowicz. Na zdjęciach z Polańczyka widać, że pogoda w południowo-wschodniej części kraju jest nie do pozazdroszczenia.

Buddyjskie świątynie pod wodą

Setki starożytnych świątyń buddyjskich w Nonthaburi, oddalonym kilkadziesiąt kilometrów na wschód od stolicy Tajlandii, znalazło się pod wodą. Do tej pory w z powodu powodzi zostało ewakuowanych ponad dwa tysiące osób, a prawie 300 zginęło. To największy kataklizm od 50 lat.

Wielka Woda zagraża Mazurom

Wodospad Iguazú znajdujący się na granicy Brazylii i Argentyny znalazł się wśród 28 kandydatów w konkursie na nowe siedem cudów świata. To jeden z poważnych konkurentów polskich Mazur.

Lazurowy Bałtyk w październiku. Ostatni taki weekend?

Sobota okazała się wyjątkowo pogodnym dniem w jednym z najpopularniejszych polskich kurortów. I to nadmorskich. W Międzyzdrojach pomimo niewysokiej temperatury powietrza, warto było wybrać się na spacer po słonecznej plaży. To już ostatni dzwonek, żeby prawdziwie wypocząć nad polskim morzem.

Tuvalu. 11 tys. ludzi nie ma co pić

Władze Tuvalu, wyspiarskiego państwa na Pacyfiku, wprowadziły stan wyjątkowy. Jego przyczyną jest długotrwała susza i związane z nią ogromne zniszczenia upraw. Rząd prosi o pomoc sąsiadów.

Wulkan Katla o krok od wybuchu

Sejsmolodzy z niepokojem przyglądają się Katli, która powoli budzi się ze snu. Gdyby doszło do jej erupcji, to skala zjawiska przewyższyłaby paraliż spowodowany przez wybuch wulkanu Eyjafjallajokull. W obrębie krateru Katli wciąż dochodzi do wstrząsów.

Sobota będzie mroźna i mokra

Sobota przywitała Polaków mrozem. I to nie koniec złych wieści. Na wschodzie występuje duże prawdopodobieństwo wystąpienia opadów. W dodatku w Zakopanem spodziewamy się opadów śniegu.

5 tygrysków bengalskich. Dzieci huraganu Jova

W meksykańskim zoo w Puerta Vallarta urodziły się tygrysie pięcioraczki. Opiekunowie z dumą zaprezentowali swoich nowych podopiecznych. Koty urodziły się w dniu, w którym huragan Jova wszedł na ląd.

Na Marsie mogło kiedyś być życie

Amerykańcy naukowcy przeprowadzili badania liczącego ponad 4 miliardy lat marsjańskiego meteorytu. Wyniki są zaskakujące. Mars mógł być dawniej planetą bardzo podobną do Ziemi pod względem panujących na jego powierzchni warunków.