Najnowsze

Najnowsze

Zimowa anomalia w Szwecji: zakwitły pąki na drzewach

To jeden z 10 najcieplejszych zimowych miesięcy na przestrzeni 250 lat. Prawie w całym kraju słupki rtęci nie spadły poniżej zera. Nie ma też śniegu i jak na razie nie zanosi się, aby spadł. Tymczasem na drzewach zaczynają pojawiać się pączki.

"Pomóżmy poszkodowanym Filipińczykom"

Caritas Polska rozpoczyna zbiórkę dla poszkodowanych przez tajfun Filipińczyków w związku z prośbą arcybiskupa Cagayan de Oro, który zwrócił się do Polaków o pomoc. - Proszę, wesprzyjcie nas przez modlitwę i pomoc materialną - powiedział duchowny. Organizacja oficjalnie rozpoczęła zbiórkę m.in. pieniędzy.

Dokąd i czy pojechać na ferie?

Warszawskie w drugiej połowie stycznia - więc czasu na decyzję niewiele. W góry na narty? A może Mazury lub Suwalszczyzna - i biegówki?

Sylwester na nartach. Na Kasprowym

Kolej krzesełkowa w kotle Gąsienicowym od soboty będzie już czynna, można zatem spędzić Sylwestra na stoku - poinformowało biuro prasowe Polskich Kolei Liniowych. W ostatni dzień roku ma tam być do - 8 st. C.

Porozmawiaj z astronautą. Na żywo z kosmosu

Co widać na Ziemi z kosmosu i czy na Stacji Kosmicznej obchodzi się święta? Takie m.in. pytania zadadzą pomorscy uczniowie i studenci astronautom przebywającym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Rozmowa na żywo odbędzie się w Gdańsku w Sylwestra.

W 2011 pogoda zwariowała. Zima przyszła wiosną, lato jesienią, a wiosna zimą

Pogoda w 2011 r. obfitowała w wiele niespodzianek. W styczniu cieszyliśmy się wiosennymi temperaturami, a w maju to zima przepuściła zmasowany atak na wszystkie województwa. Lipiec za sprawą ulewnych deszczy zmienił się w lipcopad, a sierpień obfitował w burze i gradobicia. Lato przyszło na jesieni, a gdy liście opadły Polskę gnębiła susza. Ciepło trzymało niemal cały grudzień, śnieżnie zrobiło się tuż przed kalendarzową zimą: 21 grudnia.

Uszkodzone budynki, 1426 osób bez domu. Temperatura -30 st. C

Ponad 30 budynków mieszkalnych, szkołę i ciepłownię w mieście Kyzył uszkodziło wtorkowe trzęsienie ziemi o sile 6,7, którego epicentrum znajdowało się ok. 100 km na wschód od miasta, stolicy republiki Tuwa - podały w środę lokalne władze. Wg nich nikt nie ucierpiał.

Wielka plama ropy zebrana. Ekolodzy i tak ostrzegają

Najgorszy od ponad 10 lat wyciek ropy w Nigerii został opanowany nim dotarł do wybrzeży Afryki Zachodniej. Teraz rozpocznie się śledztwo, które ma dać odpowiedź na pytanie, dlaczego z należącej do koncernu Shell platformy wydostała się szkodliwa dla środowiska substancja.

Deszczowo, a na Suwalszczyźnie śnieg

W ciągu dnia pogoda będzie deszczowa niemal w całym kraju. Na słońce liczyć mogą jedynie mieszkańcy Polski południowej. Tam ma być najwięcej rozpogodzeń. Termometry pokażą do 7 st. C.

Polskie drogi bardzo śliskie

W czwartek od rana warunki drogowe w Polsce będą bardzo niekorzystne dla kierowców. W wielu miejscach kraju w jeździe przeszkadzał będzie padający deszcz, w innych mgły i zamgleni, a na Suwalszyźnie może pojawić się śnieg.

Chcą jeść, nie chcą się rozmnażać. Foki polubiły Bałtyk

W Bałtyku coraz więcej stad dzikich fok. To historyczny powrót fok na polskie plaże - cieszą się naukowcy, którzy od 20 lat dokładają starań, by te zwierzęta znów stały się stałymi bywalcami naszego morza. Nie cieszą się jednak rybacy, którym foki podkradają ryby.

Subiektywne astronomiczne "naj" 2011 roku

Nagroda Nobla z fizyki dla astronomów, kolejne odkrycia planet pozasłonecznych, nowe teleskopy - to jedne z najciekawszych wydarzeń roku 2011 w światowej astronomii.

Świeży śnieg w alpejskich kurortach

Na sporą dawkę świeżego śniegu mogą liczyć w czwartek narciarze szusujący w Alpach. Najwięcej białego puchu spadnie w Austrii, Szwajcarii i Niemczech. Z kolei stoki Włoskie i Francuskie będą najbardziej słoneczne.

Gamalama się przebudził. Zabił 3 osoby

Leżący na jednej z indonezyjskich wysp wulkan Gamalama przebudził się i wyrzucił z siebie lawę. Przez leżące u jego stóp miasteczko popłynęły rzeki błota. Spadające skały i kamienie doprowadziły do śmieci 3 osób.

Woda odsłoniła dachy samochodów. Honda sprząta po powodzi

W czasie powodzi w Tajlandii ludzie starali się uchronić swoje samochody w przeróżny sposób. Na wiaduktach i wyżej położonych drogach tworzyły się długie rzędy zaparkowanych pojazdów. Nie udało się jednak ocalić ponad tysiąca nowiutkich aut Hondy. Teraz w fabryce trwają intensywne prace porządkowe.

Alarm pogodowy w Szkocji

W środę mieszkańcom Szkocji ponownie zagrożą silne porywy wiatru. Met Office wydało ostrzeżenie przed sztormem, które obowiązywać będzie do północy. Synoptycy ostrzegają przed niszczycielską działalnością burzy.

Alarm pogodowy w Szkocji

W środę mieszkańcom Szkocji ponownie zagrożą silne porywy wiatru. Met Office wydało ostrzeżenie przed sztormem, które obowiązywać będzie do północy. Synoptycy ostrzegają przed niszczycielską działalnością burzy.

Zmieniają czas, tracą dzień

Mieszkańcy Samoa niebawem stracą cały jeden dzień życia. A przynajmniej dzień kalendarzowy. Ich państwo zmienia bowiem strefę czasową.

Druga Ziemia, neutrina i "boska" cząstka. Rok 2011 w nauce

Dobiegający końca rok obfitował w epokowe wydarzenia naukowe. Fizycy znaleźli ślady "boskiej" cząstki Higgsa, zakończył się 30-letni program lotów amerykańskich wahadłowców, przyznano Nobla nieżyjącemu badaczowi. Również polscy uczeni przyczynili się do tego, że bilans wygląda tak imponująco.

Bobry szkodzą za miliony rocznie. Należy je odstrzelać?

Ponad 2,5 mln złotych wynosi wysokość rekompensat za szkody, jakie wyrządziły w tym roku na Warmii i Mazurach bobry i wilki. Do końca roku odszkodowania zostaną wypłacone ponad 900 rolnikom - zapewnia Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Olsztynie.

Deszcz sam w Nowym Jorku

W tym roku nowojorczycy z żalem patrzyli na swoje ulice strugach deszczu w Boże Narodzenie. W mieście po raz pierwszy ode kilku lat zabrakło śniegu na święta. Zdaniem meteorologów portalu AccuWeather.com, pojawić może się w Sylwestra.

Wiatr zniszczył klif i ludzkie życie

10-letnia dziewczynka zginęła po osunięciu się kredowego klifu na popularnej wśród turystów niemieckiej wyspie Rugia. Lokalne władze uważają, że przyczyna tkwi w erozji gleby spowodowanej przez zmienne warunki pogodowe i podnoszenie się poziomu morza.

Wiatr zniszczył klif i ludzkie życie

10-letnia dziewczynka zginęła po osunięciu się kredowego klifu na popularnej wśród turystów niemieckiej wyspie Rugia. Lokalne władze uważają, że przyczyna tkwi w erozji gleby spowodowanej przez zmienne warunki pogodowe i podnoszenie się poziomu morza.

Morze Czerwone w kłębach dymu. Powstała nowa wyspa

Słup lawy sięgający 30 metrów 19 grudnia ujrzeli rybacy łowiący na Morzu Czerwonym. Tak przynajmniej twierdzą, bo zdjęć tego wydarzenia z poziomu wody nie widzieliśmy. Możemy za to oglądać je z perspektywy orbity.