Najnowsze

Najnowsze

NASA zgubiła setki próbek Księżyca

Amerykańskiej Agencji Badań Kosmicznych brakuje ponad pół tysiąca kosmicznych próbek, m.in. księżycowego gruntu, które na Ziemię przywieźli astronauci misji Apollo.

Budują wielką tamę. Władze pozwolą spustoszyć Alaskę

Władze Alaski planują budowę gigantycznej zapory wodnej, która może stanąć na jednej z ostatnich dzikich rzek w tym stanie. Inwestycja negatywnie wpłynie na środowisko. Okazuje się jednak, że na drodze budowy mogą stanąć małe ryjówki.

"Montana wydaje się być cudną krainą"

Kto był w stanie Montana w USA? Jak tam jest? Proszę o relacje, wrażenia, zdjęcia! Obejrzałam, któryś już raz z rzędu, film "Zaklinacz koni" Roberta Redforda. Historia "dzieje się" w Montanie. W tle góry, preria, wartkie rzeki...

To było ostatnie zaćmienie Księżyca w tym roku

Ostatnie w tym roku całkowite zaćmienie Księżyca zaczęło się w sobotę, 10 grudnia o 15:06. NASA wykorzystało je do przeprowadzenia ważnych badań. Dla amatorów astronomii była to okazja do obejrzenia pięknego spektaklu na nocnym niebie. Zjawisko było widoczne również w Polsce.

Najpierw stworzył "Avatara". Potem rozgryzł tajemnicę tęczy

Informatycy z UC San Diego, w tym słynny grafik Henrik Wann Jensen, postanowili stworzyć komputerowe symulacje wszystkich tęczy odkrytych w naturze. Dzięki temu wiele pytań o fizykę tego zjawiska atmosferycznego znalazło odpowiedź. W badaniach odtworzono różnorodne tęcze: te normalne, wtórne, powstające o zachodzie słońce i tworzące się w mgliste dni.

Jak na narty, to do Białki Tatrzańskiej

Rekordowo wysokie temperatury cieszą, ale nie amatorów białego szaleństwa. Na szczęście w Tatrach termometry pokazały ujemne wartości, a na stokach uruchomiono armatki śnieżne. Efekt? Śnieg kompaktowy - zdatny do szusowania.

Portugalia rozdaje ziemię

Coraz więcej portugalskich gmin rozdaje grunty rolne i domy za darmo. Oferta służy utrzymaniu drastycznie malejącej na prowincji liczby mieszkańców oraz kurczeniu się obszarów uprawnych.

Trampolina leciała jak kłębek kurzu, wiatrak wybuchł

Wyspy Brytyjskie nawiedziły w czwartek silne burze. Wiatr wiał z prędkością nawet do 240 km/h. W internecie jest coraz więcej klipów, na których zarejestrowano przebieg wichury. Wiatr uszkodził turbinę elektrowni wiatrowej, porywał też naprwdę duże przedmioty, m.in. trampolinę.

Sypnęło z nieba nad Wrocławiem

- We Wrocławiu występują obecnie przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem, przechodzące w deszcz. Opady są o natężeniu słabym i umiarkowanym - powiedziała Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo. Zdjęcia pierwszych białych płatków spadających z nieba dostaliśmy od Reportera 24.

Deszcze nadciągają nad wyschnięty Teksas

- Deszcze nadciągają nad Teksas, gdzie susza trwa od roku. Opady te mogą przyczynić się do jej zakończenia na południu stanu - prognozują amerykańscy synoptycy. Jednak zaznaczają, że do poprawy sytuacji w całym regionie potrzeba o wiele więcej wody.

Powódź w Kolumbii. Zobacz zalane miasta

Buga i Bogota zalane, a Patio Bonito całkowicie pod wodą - to tylko niektóre ze szkód, które wyrządziła trwająca w Kolumbii powódź. Ewakuowano już dwa tysiące osób. Trwa akcja ratunkowa.

Wichury szaleją na Węgrzech

Na Węgrzech, z powodu niebezpiecznych wichur, ogłoszono pomarańczowy alarm. Jak dotąd przez gwałtowną pogodę kilka osób zostało rannych, zniszczonych jest 180 budynków, a straż pożarna interweniowała ponad 300 razy.

Po wichurach przyjdzie śnieg. Wiatr osiągał prędkość 240 km/h

Nad Europę z północnego zachodu przyszedł groźny niż. Silne burze i huraganowy wiatr sparaliżowały w czwartek część Szkocji. 50 tysięcy gospodarstw zostało pozbawionych prądu. Zamknięto drogi i szkoły. Odwołano też loty i żeglugę promową. Dwie osoby znalazły się w szpitalu.

Huraganowy wiatr w Niemczech i Norwegii

Wichury, które w czwartek przeszły nad Wyspami Brytyjskimi, dotarły nad Norwegię i Niemcy. U naszych zachodnich sąsiadów prędkość wiatru dochodziła do 166 km/h.

Podkarpacie rzuci nawet 8 tys. choinek

Większość nadleśnictw na Podkarpaciu w poniedziałek rozpocznie sprzedaż choinek, głównie świerkowych, pochodzących prosto z lasu - poinformował w piątek rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Edward Marszałek.

Listopad rekordowo ciepły w Norwegii

W Norwegii padł rekord ciepła - tegoroczny listopad był najcieplejszym od 111 lat. Najwyższą temperaturę odnotowano w miejscowości Tafjord - słupki rtęci pokazały tam 18,8 st. Celsjusza.

Jest śnieg, jest i pierwszy bałwan

Polska północno-wschodnia doczekała się opadów śniegu. Na Suwalszczyźnie i północnych krańcach Mazur spadło go kilka centymetrów, było więc z czego lepić. Reporter 24 przysłał zdjęcia pierwszego w tym sezonia bałwana.

To był rok katastrof naturalnych

Rok 2011 był najgorszym w historii Stanów Zjednoczonych pod względem liczby klęsk żywiołowych. USA nawiedziło w tym roku 12 dużych katastrof naturalnych: m.in. tornada, huragany, powodzie i susze - wynika z raportu Amerykańskiej Narodowej Służby Oceaniczno-Meteorologicznej (NOAA).

Śnieżyce zaatakowały Czechy i Słowację

Opady śniegu i silny wiatr utrudniają transport na północy Czech i Słowacji. Na drogach, głównie w górach, tworzą się zaspy, a jezdnię pokrywa warstwa śniegu lub błota śnieżnego. Służby drogowe w obu krajach apelowały w piątek do kierowców o ostrożność.

Małe szanse na śnieg w Boże Narodzenie

Im bliżej świąt, tym łatwiej sprawdzić, jaka czeka nas pogoda. Podawaliśmy już bardzo wstępne prognozy, czas na nieco bardziej szczegółowe. Nasi meteorolodzy zdradzają, jaka aura może nas czekać w Boże Narodzenie na podstawie obecnie dostępnych danych.

Znikają rzeki i jeziora Teksasu. Susza trwa już rok

Susza w Teksasie trwa już rok. Przez ten czas zdążyła wyschnąć spora liczba studni, a jeziora i rzeki zaczęły znikać. Sytuację pogorszyły jeszcze gigantyczne pożary, które trawiły stan latem. Meteorolodzy z NOAA zapowiadają, że teraz istnieje szansa na poprawę.