Najnowsze

Najnowsze

Morze chmur rozciągało się na setki kilometrów

Chińczycy z południa mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym spektaklu. Rozciągające się na setki kilometrów morze chmur unosiło się w sobotę nad prowincją Kuejczou. Oświetlały je promienie słoneczne.

Przełamana "Rena" gubi towar. Mleko w proszku na plaży

W ciągu zaledwie dwóch dni 150 kontenerów ześliznęło się ze statku "Rena", który na początku października osiadł na rafie koralowej, a w miniony weekend rozpadł się na pół w nowozelandzkiej Zatoce Obfitości. Na pobliską plażę morze wyrzuciło m.in. mleko w proszku.

Przytulić się do lodowej bryły. Potem wyprać pieniądze

Japończycy przez kilka tygodni świętują nadejście nowego roku. Jednym z obrządków jest rytuał oczyszczania polegający na zanurzeniu całego ciała w lodowatej wodzie. Ma to przynieść zdrowie i dobre samopoczucie w nadchodzącym roku. Inny to pranie pieniędzy.

Silne wstrząsy na Wyspach Salomona

- Trzęsienie ziemi o sile 6,6 st. w skali Richtera nawiedziło w poniedziałek Wyspy Salomona - informuje United States Geological Survey (USGS). Nie wydano ostrzeżenia przed tsunami.

Alpy pod białą czapą. Trudno dojechać na stoki

Austriackie stoki toną w śniegu. Po obfitych opadach w zachodniej części kraju trudno dojechać do wielu wyciągów i miejscowości. Jazdę utrudnia też silny wiatr, ale prawdziwi miłośnicy zimowych sportów nie narzekają. Bardzo dużo śniegu leży też w Szwajcarii, tylko trochę mniej w Niemczech i Francji.

Drogi będą mokre i śliskie

W poniedziałek warunki drogowe będą utrudnione. Opady sprawią, że widoczność będzie ograniczona, a drogi zrobią się bardzo śliskie.

Biały puch przykryje wschód i południe Polski

W ciągu dnia będzie padać. Deszczu spodziewamy się w województwach zachodnich, śniegu z deszczem powinni oczekiwać mieszkańcy centrum. Śnieg spadnie natomiast na wschodzie i na południu Polski. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 st. Celsjusza.

Polska coraz bielsza. Krajobraz wraca do normy

Biel to kolor coraz częściej pojawiający się w Polsce w ostatnich dniach, szczególnie na wschodzie i południu kraju. Tam drogi, stoki i chodniki przykrywa niekiedy spora warstwa śniegu. Wszystko za sprawą wilgotnych frontów atmosferycznych przechodzących nad Polską. Śnieżne krajobrazy od Suwałk po Małopolskę utrwalili na zdjęciach Reporterzy 24.

Lina pękła podczas skoku na bungee

To miało być mocne zakończenie roku i... takie rzeczywiście było. 22-letnia Australijka postanowiła w Sylwestra skoczyć na bungee nad rzeką Zambezi. Podczas lotu zerwała się lina i kobieta wpadła do wody. Cudem prawie nic jej się nie stało.

W styczniu jeszcze będzie mroźno. Nawet -7 st. C

Wszystko wskazuje na to, że w połowie miesiąca znacznie się ochłodzi. Od 15 stycznia wartości temperatur minimalnych spadną poniżej zera. Najzimniejszym dniem nadchodzących 16 dni ma być wtorek 24 stycznia.

Wiosna w Central Parku

Tegoroczna zima jest wyjątkowo łaskawa dla mieszkańców USA. W pierwszym tygodniu stycznia nowojorczycy spacerowali w krótkim rękawku po Central Parku, natomiast narciarze jeżdżący w górach skalistych musieli przełożyć początek sezonu z grudnia na styczeń.

Nadchodzący tydzień "na plusie" i ze śniegiem

Styczeń w najbliższym tygodniu nie przestanie nas zaskakiwać. W ciągu nadchodzących pięciu dni spodziewamy się nietypowych dla tego miesiąca dodatnich temperatur. Będzie jednak sporo opadów śniegu i deszczu ze śniegiem.

Doba bez prądu przez śnieżyce, deszcz i wichury

- To już doba, od kiedy setki bułgarskich miejscowości są pozbawione prądu z powodu śnieżyc i silnego wiatru, które nawiedziły zachód kraju w piątek i sobotę - poinformowało w niedzielę radio publiczne. Ponadto wschodniej części kraju grożą podtopienia.

Lawinowa "trójka" w Tatrach. Groźnie też w Bieszczadach

W niedzielę ratownicy TOPR ogłosili trzeci, wysoki stopień zagrożenia lawinowego. Pokrywa śniegu na Kasprowym Wierchu wynosi już 80 cm. Także w górnych partiach Bieszczad, gdzie spadło 70 cm śniegu, wzrosło zagrożenie lawinowe.

Skromni pomagają chętniej

- Ludzie cechujący się skromnością są bardziej skłonni do udzielenia pomocy innym niż ludzie aroganccy i próżni - dowiedli amerykańscy naukowcy. Wyniki swoich badań opublikowali w "The Journal of Positive Psychology". Czy wyniki badań potwierdzą się w niedzielę podczas XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Pogoda na Marsie krzyżuje plany naukowców

Pogoda płata figle na Marsie. W wyniku bezwietrznej zimowej aury, naukowcy NASA zmieniają swoje plany badawcze. Przesuwają łazika Opportunity w bardziej nasłonecznione miejsce, by zasilające go panele słoneczne, przysypane grubą warstwą czerwonego pyłu, mogły działać sprawniej.

Filipiny: rośnie liczba ofiar osunięcia ziemi

Liczba ofiar osunięcia ziemi, do którego doszło w nocy ze środy na czwartek lokalnego czasu na południu Filipin, wzrosła do 28. - 36 osób wciąż uważa się za zaginione - podaje filipińskie Biuro Obrony Cywilnej.

Ogromny bocian na indyjskim niebie

Bocian, orzeł i... portret Mahatmy Gandhiego unosiły się w sobotę na indyjskim niebie. W New Delhi odbył się pokaz niezwykłych latawców. To zapowiedź zbliżającego się 22. Międzynarodowego Festiwalu Latawców, który rozpocznie się za kilka dni w Ahmadabadzie w stanie Gudźarat.

Będzie chłodno i wilgotno

Jesteśmy w zasięgu rozległego układu niżowego znad Skandynawii, pod wpływem przemieszczającego się z zachodu na wschód frontu atmosferycznego.

Śnieżyca szalejąca w Grecji zabiła alpinistę

Na północy Grecji szalejąca śnieżyca spowodowała śmierć alpinisty. Zginął schodząc z góry Kerkini w środkowej Macedonii, poinformowały lokalne władze. Zła pogoda podnosi niebezpiecznie poziom granicznych greckich wód.

Uwaga! Śliskie drogi w całym kraju

Kierowców w całym kraju czekają spore utrudnienia. Za sprawą opadów drogi będą śliskie, a z powodu niekorzystnych warunków biometeo trudno będzie się skoncentrować.

Zima łagodna dla portfela

18 mln zł oszczędził do tej pory Kraków na łagodnej zimie. Inne polskie miasta też notują oszczędności liczone w milionach złotych. Wszystko to może się skończyć, gdy zima naprawdę zaatakuje.

Śmigłowiec uratował turystów ze schroniska. Zachodnia Austria pod śniegiem

Dwa dni musiało czekać pół setki turystów uwięzionych w schronisku na zachodzie Austrii. Z 1744 metrów zabrał ich wojskowy śmigłowiec. Po ataku śnieżyc wiele miejscowości w zachodniej Austrii zostało odciętych od świata. Lokalnie spadło ponad metr śniegu. Ciężko jeździło się też po drugiej stronie Alp - w Bawarii.