Najnowsze

Najnowsze

Mokry, pochmurny i wietrzny wtorek

Polska znajdzie się pod wpływem ciepłego frontu atmosferycznego, który przyniesie opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Wolna od opadów będzie tylko Rzeszowszczyzna. Temperatura maksymalna wyniesie 5 st. C.

Wirtualny lot nad powstającą górą lodową

Na Antarktydzie powstaje nowa góra lodowa. Wyodrębnia się z lodowca Pine Island. Zespół Operation IceBridge, który monitoruje ten proces, wysłał dane do pracowników NASA, a ci na ich podstawie opracowali animację z cielenia się lodowca.

30 st. C w lutym. Rekord na Florydzie

Na Florydzie zimą jest średnio powyżej 20 st. C. Mieszkańcy Miami z zaskoczeniem i entuzjazmem zareagowali na niedzielną pogodę. Termometry pokazały bowiem 30,5 st. C - pobity został tym samym rekord ciepła z 1988 roku. Synoptycy zapowiadają jednak, że radość nie potrwa długo - już w poniedziałek wieczorem ma być 15 st. C i może padać.

Pierwsze kamienie z Księżyca zaginęły. Leżą na wysypiskach i u złodziei

Księżycowe skały na Ziemię trafiły po raz pierwszy w 1969 roku. Amerykański rząd podjął wtedy decyzję: podzielimy kamienie i roześlemy je m.in. do 160 państw. Po misji Apollo 17 zrobiono tak ponownie. Teraz NASA przyznaje, że wiele kamieni zaginęło. A skoro tak, to pojawili się ich łowcy. - Namierzyłem już 77 - Joseph Gutheinz Jr mówi BBC.

50 lat temu dotarł na orbitę

W poniedziałek mija 50 lat od pierwszego kosmicznego lotu orbitalnego Amerykanina Johna Glenna. W zdobyciu tytułu pioniera kosmosu prześcignęło go dwóch Rosjan, w tym Jurij Gagarin. Jednak to Glenn dożył "złotej" rocznicy. Ma 90 lat.

Spędził noc w zaspie i przeżył

Ratownicy GOPR odnaleźli w poniedziałek pod Turbaczem w Gorcach turystę, który w niedzielę wyszedł w góry i nie wrócił. - Noc spędził w śnieżnej zaspie. Jest skrajnie wyczerpany i wychłodzony, ale przytomny - poinformował szef podhalańskiego GOPR Mariusz Zaród.

Czy to już wiosna? Komentarz synoptyka

Po fali mrozów i śnieżyc, prognoza na najbliższe dwa tygodnie jest niezwykle optymistyczna. Maksymalna temperatura w tym okresie sięgnie nawet 12 stopni powyżej zera. Czy to już wiosna, czy może zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa? Wyjaśnia meteorolog TVN Meteo, Artur Chrzanowski.

"Chodniki w ogóle nie są czyszczone". Złamania i kontuzje na śliskich ulicach

- Chodniki w ogóle nie są czyszczone, ani przez mieszkańcow, ani przez władze - żalili się mieszkańcy Łodzi, którzy poranną drogę do pracy przypłacili bolesnym upadkiem lub złamaniem. Nocny przymrozek po ciepłej niedzieli sprawił, że poruszanie się po chodnikach i drogach wieczorem i rano wymagało sporo wprawy. Niemal w całym kraju pokryła je gołoledź.

Jeździli poza trasą. Zginęli w lawinie

Cztery osoby zginęły w lawinach w stanie Waszyngton w USA. Wszystkie jeździły poza trasą. W sumie pod śniegiem znalazło się kilkanaście osób, część jednak wyszła z wypadku bez szwanku.

Jeśli patrzeć w niebo, to tylko teraz. Świetny czas na obserwację planet

Druga polowa lutego to dobry czas dla miłośników astronomii i romantyków lubiących patrzeć w niebo. Do końca miesiąca będą oni mieli dobre warunki do podziwiania planet dostrzegalnych na niebie gołym okiem, czyli tych od Merkurego do Urana. Choć w najbliższym tygodniu na niebie pojawi się trochę chmur, będzie można liczyć na rozpogodzenia, które umożliwią obserwacje.

Kozy, samba i lot anioła. Karnawał dobiega końca

Karnawał w poszczególnych krajach wygląda inaczej. Jedno jest jednak takie samo: radość, feeria barw i zabawa, które jednoczą ludzi bez względu na wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania. Zobacz jak wygląda karnawał w Polsce i na świecie.

Śliskie drogi o poranku. W dzień będzie padać

Przez cały ranek gołoledź na drogach będzie wymagać od kierowców dużej ostrożności. W ciągu dnia się ociepli i lód na drogach się rozpuści, ale w większości kraju jazdę utrudnią opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Rano gołoledź. W dzień mokro i deszczowo

Poniedziałkowy poranek zdominowała gołoledź, która nocą powstała na jezdniach i chodnikach. W ciągu dnia w wielu miejscach kraju będą pojawiać się opady. Deszcz i deszcz ze śniegiem mogą utrudnić warunki na drogach. Będzie mokro, bo dodatnie temperatury w dzień spowodują topnienie śniegu.

"Mamy dziewięć miesięcy zimy, a reszta to lato, lato i lato"

Opady śniegu w Polsce, nawet te najbardziej intensywne, nie mogą się równać z tym, co dzieje się na Alasce. Miejscami leży tam nawet 8 metrów śniegu. Jak mówi konsul honorowy na Alasce - Stanisław Borucki, duże opady to nic nadzwyczajnego w stanie, w którym zima trwa 9 miesięcy.

Warunki się poprawią, zrobi się też cieplej

W polskich kurortach narciarskich w poniedziałek termometry pokażą między -10 a 1 stopniem Celsjusza. Niebo będzie pochmurne, ale można liczyć na przejaśnienia. W większości ośrodków warunki do jazdy poprawią się.

Śnieg i lód znikają w oczach

W całym kraju temperatura podniosła się powyżej 0 stopni Celsjusza. Topić zaczął się śnieg i powstałe podczas siarczystych mrozów sople i lodowe rzeźby. Reporterzy 24 nadsyłają zdjęcia niszczycielskiej dla zimowego krajobrazu odwilży.

Nadciąga wiosna. Niedługo nawet 12 kresek powyżej zera

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. W najbliższym tygodniu na termometrach zobaczymy nawet 12 stopni Celsjusza. Lekki spadek temperatury odnotujemy kolejnej niedzieli, ale od marca temperatura utrzyma się na poziomie sięgającym 10 kresek powyżej zera.

W zasypanych gminach otworzą szkoły

Zajęcia w szkołach w gminach na Żywiecczyźnie, które sparaliżowały w ostatnich dniach opady śniegu, w poniedziałek odbędą się normalnie - poinformowali w niedzielę wójtowie. Sytuacja w rejonie poprawia się. Coraz więcej dróg jest przejezdnych.

Mazurskie jeziora w gęstej mgle

Mazurskie jeziora przyciągają na swoją taflę nie tylko latem. O tej porze roku również nie brak tam amatorów żeglarstwa. Reporter 24 zarejestrował na jeziorze Niegocin miłośników żeglarstwa lodowego. I zrobił przy tym serię nastrojowych zdjęć.

Planetarium pokazuje niebo Kopernika sprzed 500 lat

Olsztyńskie planetarium w 500. rocznicę przybycia Mikołaja Kopernika do miasta, sprezentowało sobie i jego wszystkim gościom, supernowoczesny sprzęt. To fulldome - projektor do oglądania nieba, oparty na najnowszej technice cyfrowej. Podobnym sprzętem dysponuje tylko warszawskie Centrum Nauki Kopernik.

"Jak czymś tak prymitywnym, zdołaliśmy wystrzelić cokolwiek w kosmos"

Weterani pierwszego amerykańskiego programu orbitalnych lotów załogowych Mercury spotkali się w sobotę na przylądku Canaveral, aby uczcić 50 rocznicę historycznego lotu Johna Glenna. Jako pierwszy Amerykanin okrążył on trzykrotnie Ziemię w kapsule Mercury, po starcie 20 lutego 1962 r. z przylądka Canaveral. Przeczytaj, jak wspominają pracę przy tym projekcie.

Reporter 24: "Odwilż to dobra zabawa"

Odwilż to nie tylko gigantyczne kałuże na jezdniach i chodnikach, ale też dobra zabawa. Przekonał nas o tym Reporter 24, który mokry i ciężki śnieg wykorzystał do rodzinnego budowania iglo.