Najnowsze

Najnowsze

Na Jowiszu jest woda. Przybyła wraz z kometą

Obecność cząsteczek wody w górnych warstwach planety była dla naukowców niewyjaśniona. Teraz udało się zdobyć niepodważalny dowód, że woda obecna w atmosferze Jowisza pochodzi m.in. ze spektakularnego zderzenia z kometą Shoemaker - Levy 9.

Samolot bez paliwa krążył nad San Francisco

Samolot zasilany wyłącznie energią słoneczną krążył we wtorek nad zatoką San Fransisco. To jeden z lotów próbnych, które mają przygotować pilotów i maszynę do lotu dookoła świata bez użycia paliwa.

Ziemia osunęła się spod tarasu. Mieszkańcy niczego nie zauważyli

Małżeństwo z Kalifornii musiało pospiesznie ewakuować się ze swojej posiadłości po tym, jak tuż obok ich domu osunęła się ziemia. Grunt usunął się spod ich tarasu i garażu, ale nic się nie zawaliło. Zupełnie nieświadomi osuwiska mieszkańcy o wszystkim dowiedzieli się od strażaków.

Woda wreszcie zaczyna opadać

Woda w rozlewiskach zaczęła opadać, zmniejsza się też liczba stacji wodowskazowych, w których woda przekracza stany alarmowe i ostrzegawcze – informuje w komunikacie Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Sytuacja na polskich rzekach jest stabilna.

Ściana ognia podeszła pod Valparaiso

Płoną lasy w Chile. Ogień strawił już ponad 60 ha łąk i lasów, spłonęło ok. 60 domów - poinformowały chilijskie władze. Pożar wybuchł ok. 60 km od stolicy państwa - Santiago.

Holendrzy musieli importować kwiaty. Przez przedłużającą się zimę

Zimniejsze i suchsze niż zwykle przedwiośnie sprawiło, że kwiaty w Belgii i Holandii rozkwitają znacznie później niż zwykle. Przedłużająca się zima dotknęła szczególnie Holendrów, którzy słyną z eksportu, m.in. tulipanów. W tym roku doszło do tego, że na festiwal kwiatowy musieli sprowadzić kwiaty z Francji.

Fatalne skutki uprawiania seksu w Kosmosie

To nie jest dobra informacja dla potencjalnych uczestników misji Mars One, mających polecieć na Marsa i stworzyć tam ludzką kolonię. W trakcie wielomiesięcznego lotu przy ewentualnym zbliżeniu w stanie nieważkości mogą im grozić siniaki, a już po wylądowaniu kobiety przebywające w kolonii prawdopodobnie będą musiały zrezygnować z posiadania dzieci.

Paliwo do diesla z bakterii z jelit

Naukowcy zmusili bakterię Escherichia coli - występujące w jelicie grubym pałeczki okrężnicy - do produkowania oleju napędowego. Jak twierdzą, paliwo jest identyczne z oryginalnym.

Szykują harpuny na kosmiczne śmieci. Bo będą coraz groźniejsze

W ciągu najbliższych dwóch wieków niektóre orbity satelitów okołoziemskich staną się wyjątkowo niebezpiecznymi obszarami - ostrzegają naukowcy. Wszystko przez ryzyko kolizji z kosmicznymi śmieciami, których w ciągu 200 lat ma przybyć około 30 proc. Groźne są nie tylko odłamki niebieskich ciał, ale przede wszystkim pozostałości po kosmicznej działalności ludzi.

10 tysięcy chętnych do zamieszkania na Marsie

"To idealistyczna misja. Coś, co naprawdę może zmienić Ziemię. Pamiętacie, co się wydarzyło gdy astronauci wylądowali po raz pierwszy na Księżycu? Zmienił się cały świat. I to także zmieni cały świat" - tak o marsjańskiej misji mówił Bas Lansdorp, szef projektu Mars One.

Silne trzęsienie ziemi na Węgrzech

Trzęsienie ziemi o sile 4,8 w skali Richtera wystąpiło w nocy na Węgrzech. Epicentrum znajdowało się w pobliżu miejscowości Heves. Wstrząsy odczuwalne były w oddalonym o 100 km Budapeszcie.

Nie biegli na darmo. Kalorie przerobili na waty

Tegoroczny 37 Maraton Paryski, który odbył się 7 kwietnia, na pewnym odcinku miał drobną niespodziankę dla zawodników. Na Champs Élysées na odcinku 25 metrów wyłożono specjalną matę, pod naciskiem nóg biegaczy produkującą energię elektryczną.

Plantacja homarów u stóp wiatraków

Homary znów mogą zasiedlić wody u wybrzeża wyspy Helgoland. Idealnym siedliskiem dla tych skorupiaków okazują się fundamenty znajdujących się na Morzu Północnym turbin wiatrowych.