Najnowsze

Najnowsze

Ulewa zalała Rio de Janeiro i Maracanę. Polka zginęła od uderzenia pioruna

Co najmniej cztery osoby, w tym jedna Polka, zginęły na skutek gwałtownej burzy, która we wtorek przeszła przez Rio De Janeiro. W ciągu kwadransa spadło tam 50 l deszczu na metr kwadratowy. Poważnie podtopiony został słynny piłkarski stadion Maracana, który przechodzi modernizację przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata w piłce nożnej.

Jedna piąta USA narażona na leje krasowe

Nie tylko na Florydzie mogą się tworzyć zapadliska takie jak to, w którym, zginął 37-letni mieszkaniec przedmieść Tampy. Aż 20 proc. Stanów Zjednoczonych leży na terenach, na których mogą tworzyć się leje krasowe.

Po co astronautom zdrowe zęby?

Czy wiecie, po co astronautom zdrowe zęby? Zapytani o to przez Europejską Agencję Kosmiczną Europejczycy mieli rożne, często zaskakujące pomysły. Zapewniamy - prawdziwy powód nie dla wszystkich jest oczywisty.

Tatry: halny wieje z prędkością 126 km/h

Prędkość 126 km/h osiąga w porywach halny, który wieje w Tatrach. Wiatr unieruchomił kolejkę linową na Kasprowy Wierch. Sprawił też, że zagrożenie lawinowe wzrosło do drugiego stopnia. Zdaniem synoptyków, halny przyniesie nawrót zimy.

Na Europie może być słona woda. Taka jak w ziemskich oceanach

Na powierzchni Europy, księżyca Jowisza, może znajdować się słona woda, która prawdopodobnie wypłynęła z podpowierzchniowego oceanu. Najnowszym dowodem na jej istnienie - jak dotąd najsilniejszym - jest odkrycie na powierzchni Europy siarczanu magnezu. Naukowcy podkreślają, że ta woda może przypominać tę, która występuje w ziemskich oceanach.

Chicago zasypane, Waszyngton czeka na największe śnieżyce tej zimy

Ponad tysiąc odwołanych lotów, wypadki na drogach i zawieszone zajęcia w szkołach. Tak przedstawiają się najbardziej odczuwalne skutki śnieżyc, które we wtorek przeszły nad środkową częścią USA, zasypując m.in. Chicago. Aktualnie śnieżyce zbliżają się do północnego wschodu Stanów. W Waszyngtonie ma spaść najwięcej śniegu tegorocznej zimy.

Rozprzestrzenia się ogromny pożar na północy Meksyku

Ogień szaleje na północy Meksyku. We wtorek nie było go w stanie ugasić pół tysiąca strażaków. Dzisiaj może być jeszcze gorzej. Meksykańskie media podają, że za wybuch pożaru odpowiedzialność ponosi dwóch młodych mężczyzn.

Teleskop Herschela oślepnie na zawsze

Teleskop Hershela zakończy swoją misję w ciągu kilku tygodni - zapowiadają astronomowie z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Skończy mu się chłodziwo, które utrzymuje go w dobrej kondycji. Tym samym ESA straci jeden z swoich flagowych teleskopów.

"Kanary" otrząsają się po huraganie

Silny wiatr, z którym zmagali się mieszkańcy Wysp Kanaryjskich, powoli ustaje. Sztorm kieruje się w stronę kontynentu europejskiego i we wtorek wieczorem ma uderzyć w wybrzeże Hiszpanii.

"Tak wygląda lej od środka". Floryda jest nimi usiana

- Deszczówka zamienia się w wody gruntowe, które naturalnie mają kwaśny odczyn. Rozpuszczają więc wapienne skały i zaczynają tworzyć zapadliska - wyjaśnia zjawisko powstawania lejów krasowych geolog Gerry Black. Do ich formowania dochodzi bardzo często na Florydzie, której podłoże budują właśnie wapienie.

Wiosna utrzyma się do czwartku. Potem pojawi się śnieg i mróz

Nie licząc wtorku przed nami jeszcze dwa dni ze słońcem, ale już pod koniec tygodnia przyjdzie ochłodzenie. W piątek czeka nas załamanie pogody, pojawią się opady deszczu, w sobotę deszczu ze śniegiem, a w niedzielę śniegu. Temperatura w ciągu kilku dni obniży się o 13 st. C.

Europejczycy poczuli wiosnę. Za tydzień uderzenie mrozu

Ciepłe, wiosenne promienie dotarły nie tylko do nas. Na zachód od Polski aż po Francję jest słonecznie i przyjemnie, z czego pełnymi garściami korzystają przemarznięci Europejczycy. Warto w najbliższych dniach wybrać się na spacer, bo pozytywna aura nie potrwa długo. Idzie ochłodzenie, a nawet wraca zima.