Najnowsze

Najnowsze

Naukowcy wyjaśnili zagadkę "jaskini śmierci"

22 lata temu hiszpańscy górnicy przez przypadek odkryli niepozorną jaskinię. Gdy weszli do niej naukowcy, odkryli tysiące szkieletów zwierząt - prawie wszystkie należały do drapieżników. Przez lata naukowcy zastanawiali się, co jest powodem takiego nagromadzenia kości mięsożerców. Teraz prawdopodobnie udało się wyjaśnić tę zagdkę.

Są wygłodniałe i agresywne. Czatują na niskich gałęziach

Są aktywne, bardzo agresywne i w tym momencie bardzo intensywnie polują. Wygłodniałe po długiej zimie kleszcze mogą popsuć radość z leśnych spacerów i wyjazdów na działkę. Lekarze apelują, żeby po takich wyprawach dokładnie oglądać ciało, bo dzięki temu możemy ustrzec się przed niezwykle groźnymi chorobami.

Wiosna zawitała w Tatry. Już nie poszusujemy

Chociaż na niektórych obszarach Tatr leży jeszcze śnieg, przez najbliższe miesiące narciarze nie mają tam czego szukać. W Tatrzańskim Parku Narodowym zakończył się właśnie sezon zimowy. Ci, którzy mimo to spróbują skorzystać z zamkniętych tras narciarskich na terenie parku, muszą liczyć się z karami.

Odkryli szkielet dinozaura dziecka

Nowy gatunek małego teropoda odkryli w północno-zachodnich Chinach naukowcy z George Washington University - donosi we wtorek portal Scientias.nl. Zwierzę żyło ok. 161 mln lat temu i mierzyło maksymalnie 1 metr. Uczeni są przekonani, że znaleźli szkielet rocznego dinozaura.

Wycieraczki nie przydadzą się tylko na wschodzie

Na sprzyjającą aurę mogą w środę liczyć tylko podróżujący po drogach wschodniej Polski. Na pozostałych obszarach zmotoryzowani muszą się liczyć z pogodowymi utrudnieniami. We znaki dadzą im się opady deszczu, a miejscami także burze z silnym wiatrem.

Rtęć zabija arktyczne lisy

Lisy żyjące w Arktyce, żywiąc się zwierzętami morskimi, są narażone na kontakt z niebezpieczną rtęcią - uważają naukowcy. Ich zdaniem to właśnie ten pierwiastek odegrał kluczową rolę w wyniszczeniu populacji lisów z Wyspy Miedzianej na Morzu Beringa.

Prognoza pogody na dziś: ciepło, ale popada i zagrzmi

Za sprawą frontu atmosferycznego w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce będzie się chmurzyć i padać, może też zagrzmieć. Wschód pozostanie pogodny, a w centrum pogoda będzie się zmieniać. W całym kraju możemy za to liczyć na wysokie temperatury - od 23 do 26 st. C.

Napłynie ciepło z Bałkanów

W ciągu najbliższej doby zachodnia Polska pozostanie pod wpływem zatoki niżowej i frontu atmosferycznego – pozostała w zasięgu wyżu znad Rosji.

"Panorama warta tysiąca słów"

Łazik Curiosity wysłał nam nowe zdjęcia Czerwonej Planety, a na ich podstawie pracownicy NASA wykonali trzy panoramiczne fotografie. Dzięki nim widzimy, co dzieje się na Marsie z "ludzkiego punktu widzenia".

Urzekająca majówka nad Adriatykiem

Chorwacja słynie z przepięknych widoków. Architektura miast i bliskość Morza Adriatyckiego sprawia, że jest idealnym miejscem na urlop, co postanowiła pokazać nam nasza internautka, Jaga_.

Prognoza pogody na 5 dni: ciepło i burzowo. W weekend ochłodzenie

Najbliższe dni będą ciepłe i pogodne w większości regionów, choć nie zabraknie też burz z gradem. Pogoda zacznie psuć się już w piątek, kiedy całą Polskę spowiją gęste chmury i lokalnie popada. W weekend spodziewamy się nawet 10-stopniowego ochłodzenia w porównaniu do obecnych temperatur.

Naukowcy zburzą Wieżę Babel?

Historia o Wieży Babel, zbudowanej przez ludzi mówiących wspólnym językiem zawiera wg. badaczy ziarno prawdy - mieszkańcy Europy i Azji porozumiewali się wspólnym językiem. Zespół naukowców odtworzył już 23 antyczne słowa.

Powódź zatrzymała Obraniaka

Ryzyko wystąpienia powodzi sprawiło, że odwołano zaplanowany na wtorek półfinałowy mecz piłkarskiego Pucharu Francji między ES Troyes i Girondins Bordeaux, w barwach którego gra reprezentant Polski Ludovic Obraniak.

160 ha łąk z myślą o żubrach. Zapłacą rolnikom za siano

Z myślą o żubrach Białowieski Park Narodowy zakontraktuje w tym roku od miejscowych rolników 160 hektarów łąk. Właściciele gruntów dostaną pieniądze m.in. za to, że zbiorą i zostawią siano na miejscu, by zwierzęta mogły z niego korzystać, zwłaszcza zimą.

Niż i wyż podzielą się Polską

W ciągu najbliższej doby zachodnia Polska pozostanie pod wpływem zatoki niżowej i frontu atmosferycznego. Pozostała część kraju będzie w zasięgu wyżu znad Rosji.

"Repatriacja" tyranozaura. Szkielet wrócił do Mongolii

Liczący sobie 70 mln lat niemal kompletny szkielet tyranozaura, który odnalazła w 1946 roku ekspedycja mongolsko-radziecka pracująca na pustyni Gobi, w końcu trafił na powrót do Mongolii. W Nowym Jorku odbyła się ceremonia "repatriacji" szczątków.

Powódź we Francji. Poziom wody wciąż wzrasta

Meteo France wprowadziło pomarańczowy alarm powodziowy w położonych na północnym wschodzie departamentach Yonne, Marne i Haute-Marne. Rzeki wylały tam po ubiegłotygodniowych ulewnych deszczach. Meteorolodzy prognozują, że poziom wody jeszcze wzrośnie.

Komunikat dla alergików

Sezon pylenia brzozy zbliża się ku końcowi. Jedynie na terenach podmiejskich i w lasach stężenie pyłku brzozy będzie jeszcze średnie.