Najnowsze

Najnowsze

Wjedź w sam środek tornada

Dwaj Amerykanie postanowili zbadać jak wygląda tornado od środka. Do wnętrza żywiołu dostali się przy pomocy specjalnie wzmocnionego samochodu. Zanim wiatr nie urwał aparatury pomiarowej, prędkość wiatru dochodziła do nawet 300 km/h.

Dwa silne wstrząsy w Panamie. "Prawie wyrzuciły mnie z łóżka"

Przerażającą pobudkę przeżyli mieszkańcy zachodniej Panamy. Ze snu wyrwało ich trzęsienie ziemi o sile przekraczającej 5 w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się w pobliżu granicy z Kostaryką, jednak według służb obydwu krajów nie odnotowano poszkodowanych ani poważnych strat.

Tak mogły formować się galaktyki. Dwa miliardy lat w minutę

Proces formowania galaktyk jest bardzo chaotyczny - uważają naukowcy współpracujący z NASA i pokazują komputerową symulację, w której prezentują pierwsze dwa miliardy lat powstawania Wszechświata. Uczeni z Kalifornii opracowali nowy model formowania się dużych galaktyk.

Teraz nakładamy je na twarz. Jutro będziemy nosić w nich zakupy

Algi, znane głównie w kosmetologii i kuchni, może już niedługo zrobią furorę w przemyśle tekstylnym. Naukowcy pracują nad wytworzeniem z glonów wytrzymałego, lekkiego tworzywa. Produkt ma być równie tani, jak obecnie znane nam plastiki, ale zupełnie nieszkodliwy dla środowiska.

Deszcze utrudnią jazdę w całym kraju

Zmotoryzowani nie doczekają się we wtorek poprawy warunków. W całym kraju drogi będą mokre i śliskie, a widzialność osłabiona przez opady. Najgorsze warunki mają panować w zachodniej Polsce.

Prognoza pogody na dziś: bez parasola ani rusz

Czeka nas kolejny dzień niżowej, deszczowej aury. Najgorzej będzie w zachodnich województwach, gdzie we znaki dadzą się nie tylko opady, ale też dość niskie temperatury. Mieszkańcy wschodniej Polski mogą liczyć na więcej ciepła i przejaśnienia.

Burze wygasły, deszcz nie ustępuje

Burze wycofały się z terenu Polski w kierunku Kaliningradu. Synoptycy prognozują jednak, że w nocy zagrzmieć może na północy, w rejonie Trójmiasta i Bydgoszczy. Miejscami deszcz będzie intensywny, o sumie 30 l/mkw.

30 roślin opanowało nasze pola

Spadek bioróżnorodności uprawianych roślin i zwierząt hodowlanych nabiera tempa i zagraża bezpieczeństwu żywnościowemu stale rosnącej populacji - powiedział w poniedziałek szef nowo utworzonego panelu ds. bioróżnorodności przy ONZ.

Warto się stresować. To umacnia nawyki - także te dobre

Stres umacnia u ludzi stare nawyki, ale - wbrew obiegowym sądom - nie dotyczy to tylko złych przyzwyczajeń, np. folgowania sobie przy jedzeniu w czasie egzaminacyjnej sesji, ale też korzystnych - informuje BBC News powołując się na badania naukowców z USA.

Nie poznajesz ludzi? Możesz cierpieć na syndrom Brada Pitta

Brad Pitt, jeden z najsłynniejszych aktorów Hollywood, przyznał w wywiadzie dla magazynu "Esquire", że prawdopodobnie cierpi na prozopagnozję. Ta skomplikowanie brzmiąca nazwa to po prostu "twarzowa ślepota", czyli zaburzenie w mózgu, które utrudnia rozpoznawanie nawet znajomych nam twarzy.

Obama na morzu ruin

Niemal tydzień po przejściu tornada w Oklahomie prezydent USA odwiedził zniszczone przez żywioł miasteczko Moore i obiecał dalszą pomoc w jego odbudowie. - Przybywam tu, by zapewnić was, że nie jesteście sami - powiedział Barack Obama na gruzach miejscowej szkoły.

Czy bóbr to bestia? "To gryzoń, nie drapieżnik"

- Nie powinniśmy żyć w psychozie, że oto wyrasta dookoła nas kolejny niebezpieczny zwierz, którego należy tępić. Bóbr ma ciężkie życie - apelował Michał Targowski, dyrektor zoo w Gdańsku-Oliwie. W TVN24 tłumaczył, dlaczego ostatnio coraz częściej słyszymy o groźnych atakach bobrów.

Deszcz uprzykrzy jazdę

Deszcz sprawi, że znacząco obniży się komfort jazdy. Drogi zrobią się śliskie, a widzialność ograniczona. Spadające ciśnienie i niekorzystny biomet sprawią, że w dłuższej podróży przydadzą się częstsze postoje.

Woda do kolan i ucieczka na barkach strażaków

Ulewy opanowały Państwo Środka. Miejscami spadło ponad 100 l/mkw. deszczu i to tylko w ciągu 12 godzin. W wielu prowincjach kraju trudna sytuacja pogodowa utrzyma się do poniedziałkowego wieczora.

Dlaczego stoimy? "Nierówny teren okazał się motywacją"

Najnowsze badania brytyjskiego zespołu naukowców kwestionują dotychczasową teorię ewolucji człowieka. Wyprostowana postawa wzięła się prawdopodobnie z ukształtowania terenu, a nie z powodu malejących drzew, jak dotychczas sądzono.