Na Pacyfiku utworzył się 14. cyklon tropikalny w tym roku. Nocą Kong Rey zyskał na sile i z tropikalnej depresji przerodził się w tropikalną burzę. Teraz przemierza Morze Filipińskie i znajduje się na wschód od filipińskiej prowincji Cagayan.
Wielki biały tygrys z ogrodu zoologicznego w Hanowerze, podczas zabawy, wykonał skok, który okazał się dla niego pechowy: zwierzę złamało sobie kość strzałkową. Na szczęście weterynarze uratowali niezdarę, składając mu łapę na stole operacyjnym.
W poniedziałek 2 września, między 8.00 a 12.00, uczniowie oficjalnie rozpoczną rok szkolny. Warto wiedzieć, jaka będzie wtedy pogoda. Na przykład po to, by uniknąć przeziębienia z powodu nieodpowiedniego dobrania garderoby.
Peruwiańsko-polska ekipa badawcza zbadała w Machu Picchu dotychczas nieznany obiekt inkaski, który okazał się rodzajem obserwatorium astronomicznego. W kamiennym El Mirador gwiazdom przyglądali się inkascy kapłani. To wyjątkowy typ świątyni.
Las Vegas zmaga się z intensywnymi ulewami, które wywołują powódź. Dziesiątki samochodów utykają na ulicach, bo zakopują się w błocie albo są spychane przez rwące potoki wody. Media podają, że na skutek ulew zmarła jedna osoba - 77-letnia kobieta.
NASA współpracuje z naukowcami, którzy próbują wymyślić sposób na wprowadzanie astronautów w stan hibernacji po to, by ci lepiej znosili dalekie podróże, np. na Marsa.
Do soboty w niektórych regionach kraju zdarzą się nie tylko opady deszczu, lecz także burze. Może w nich bardzo mocno powiać. Termometry będą pokazywać nie więcej niż 25 st. Celsjusza.
W północnej części Chile, na pustyni Atacama, poniedziałkowa pogoda porządnie wszystkich zaskoczyła: z nieba zaczął padać... śnieg. Uważane za najsuchsze miejsce na Ziemi po kilku godzinach było zasypane białym puchem do tego stopnia, że leżące nieopodal miasto zostało odcięte od świata.
Na Morzu Północnym w poniedziałek została uruchomiona największa niemiecka morska farma wiatrowa Bard Offshore 1. Elektrownia z 80 turbinami ma moc 400 megawatów i może zaspokoić roczny popyt na energię elektryczną 400 tys. gospodarstw domowych.
We wtorek pogoda dopisze prawie w całym kraju. Synoptycy przewidują, że większość tras pozostanie sucha i nic nie pogorszy komfortu jazdy. Jedynie na południu i południowym zachodzie kraju będzie się odrobinę gorzej prowadziło.
Synoptycy przewidują, że wtorek będzie na ogół pogodny, a także całkiem ciepły. Najwyższej temperatury, dochodzącej do 25 st. C, spodziewamy się na północnym zachodzie.
Do jesieni, przynajmniej tej kalendarzowej, jeszcze kilka tygodni, a już w lasach pojawia się całkiem sporo grzybów. Reporterzy 24, którzy wysłali nam zdjęcia, są zdziwieni ich obfitością: w kraju jest przecież bardzo sucho.
Mrożące krew w żyłach chwile przeżyła w zeszłym tygodniu pewna Amerykanka, która wybrała się na wycieczkę kajakiem po zatoce Monterey. Kobieta chciała zobaczyć wydry, a natknęła się na ogromnego humbaka.
W Dreźnie w poniedziałek otwarto dla ruchu kontrowersyjny most na Łabie. Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) uznała konstrukcję za niedopuszczalną ingerencję w krajobraz i skreśliła miasto ze swej listy zabytków.
Satelita, samolot czy UFO? Nie: to "chochliki", czyli wyładowania elektryczne, które zachodzą wysoko nad cumulonimbusem podczas burzy. Naukowcy bliżej przyjrzeli się zjawisku i potrafią już wytłumaczyć jego istotę.
Ponad 100 najróżniejszych pajęczaków można oglądać w Gorzowie Wielkopolskim. Owady, wzbudzające zarówno zachwyt, jak i strach, trafiły na wystawę do jednej z tamtejszych galerii.
W sierpniu zeszłego roku utonęły w Polsce 82 osoby, w tym roku w tym miesiącu - a przecież sierpień się jeszcze nie skończył - było to już 117 osób. WOPR podkreśla: tak trudnego sezonu nie było od lat.
Głęboki niż Fernand zyskała na sile i przerodził się wczorajszego wieczoru w burzę tropikalną. Obecnie zalega Meksykiem - podaje National Hurricane Center.
Bilans wybuchu na Krakatau był przerażający. Najpierw ogromny huk, później ciemność spowodowana grubymi warstwami pyłu i 40-metrowe fale tsunami. Erupcja zabiła ponad 36 tys. ludzi. Dziś mija 130 lat od tego tragicznego wydarzenia.
Ciało 26-letniego mieszkańca Darwin Seana Cole'a, zostało odnalezione w rzece Mary w australijskim Terytorium Północnym. Mężczyzna został wciągnięty pod wodę, kiedy razem z kolegą postanowili popływać podczas odbywającej się na nadrzecznym kempingu imprezy urodzinowej. Okolica słynie z dużej ilości tych drapieżnych gadów.
Pierwsze polskie zdjęcia Ziemi z kosmosu, a także moment rozłożenia swojego żagla na orbicie ma przesyłać na Ziemię satelita PW-Sat2. Urządzenie budowane przez studentów z Politechniki Warszawskiej jeszcze w 2015 r. ma szansę wyruszyć w podróż kosmiczną. Ma być udoskonalonym następcą pierwszego polskiego satelity PW-Sat i podobnie jak on testować możliwości deorbitacji.
Lada moment wrzesień. Połowa tego miesiąca to czas, w którym lodu przykrywającego wody Arktyki jest najmniej w roku. Naukowcy zaznaczają, że choć nieprzerwanie on topnieje, to 2013 rok raczej nie będzie rekordowy. Co innego na Antarktydzie, gdzie lodu przybywa. Tam rekord z 2012 roku może zostać pobity.
Setki tysięcy Chińczyków nadal walczą z powodziami wywołanymi przez tajfun Utor. Zapory nie są w stanie spuścić nadmiaru wody, a władze zarządziły oczyszczanie zalanych terenów, by uniknąć epidemii.
Władze Krakowa chcą dotacjami zachęcić mieszkańców miasta do zbierania wody deszczowej. Pomysłodawcy przekonują, że to nie tylko ekologiczne, ale też ekologiczne rozwiązanie dla gospodarstw domowych. Jego zalety doceniają ci, którzy już deszczówkę łapią - nie tylko płacą mniej wodociągom miejskim, ale też mogą uniknąć podtopień po gwałtownych burzach.
Blisko 3 tys. strażaków w Kalifornii toczy dramatyczną walkę z olbrzymim pożarem lasów i zarośli zagrażającym parkowi narodowemu Yosemite i największemu zbiornikowi wody pitnej dla San Francisco. Pożar rozszerzył się na obszar 526 km kwadratowych i opanowany jest w zaledwie 7 proc.
Amur jeszcze niedawno płynął cienką niteczką przez wschód Azji, dziś rzeka doprowadziła do największej powodzi w historii Rosji. Dzięki satelicie NASA widać, jak ostatnie opady zmieniły dorzecze rzeki. Teraz wydaje się ono gigantyczne. Ponieważ wody w Amurze będzie przybywać, bardzo prawdopodobne są masowe ewakuacje.
Na większości tras pogoda będzie dziś sprzyjała zmotoryzowanym. Niewielkie utrudnienia pojawią się tylko w południowych regionach. Tam drogi będą mokre od deszczu, dlatego warto jechać nieco wolniej.
Nowy tydzień w większości kraju rozpocznie się pogodną aurą. Tylko na południu się zachmurzy i będzie słabo padać. Termometry pokażą umiarkowanie ciepłe wartości, nie przekraczające 25 st. C.
Załamanie pogody w Rzymie i w okolicach. W Wiecznym Mieście rozpętała się burza, która poważnie utrudniła nie tylko poruszanie się po nim, lecz także dotarcie do niego - także pasażerom z Polski. Z kolei w jedno z miast nieopodal Rzymu uderzyła trąba powietrzna.