Najnowsze

Najnowsze

Burze suną na północ. Niosą opady gradu

Grzmi na dużym obszarze kraju. Wyładowania atmosferyczne, które pojawiły się m.in. w w Wielkopolsce, na Pomorzu i na Mazowszu, przesuwały się w nocy na północ. Uwaga: lokalnie może towarzyszyć im grad.

Udają Marsjan i testują menu

Tortilla, bielizna nie pochłaniająca zapachów i robo-zwierzęta to niezbędniki astronautów, którzy za mniej więcej 20 lat polecą na Czerwoną Planetę. Marsjańskie hity wybiera grupa sześciorga ochotników, którzy od miesiąca stacjonują w "kosmicznej" bazie na Hawajach.

Ten most przeraża nawet miejscowych. Powstały firmy, które przeprowadzają samochody

Stres, lęk, a nawet ataki paniki towarzyszą wielu kierowcom pokonującym most łączący brzegi amerykańskiej Zatoki Chesapeake. Wystawiona na dość częste ataki złej pogody 7-kilometrowa stalowa konstrukcja została uznana za jeden z najbardziej przerażających mostów na świecie. Męki jednych to biznes dla drugich - za jedyne 25 dolarów pomysłowi przedsiębiorcy z Maryland oferują przeprowadzanie samochodów koszmarną trasą.

Pick-up jak wóz bojowy. Kosmiczny pojazd "łowców tornad"

Sześć kół, pancerne osłony, specjalne obciążenie, stabilizujące kotwy - to podstawowe elementy pojazdu amerykańskich "łowców tornad". Choć powstał na ramie Dodge'a RAM 3500, trudno dopatrzeć się w nim popularnego pick-upa. Bardziej przypomina niewielki wóz bojowy.

Odnalazły się trzy zaginione gramy Księżyca

Przez 43 lata wydawało się, że część księżycowego pyłu przywiezionego przez Neila Armstronga i Buzza Aldrina zaginęła bezpowrotnie. Teraz odnalazły się w magazynie w Kalifornii - informuje serwis "New Scientist".

Gęsta mgła romantycznie otuliła Sydney

Już drugi dzień z rzędu Sydney tonęło w gęstych kłębach porannej mgły. Romantycznie nastawieni mieszkańcy mogli podziwiać niezwykłe widoki, ale taka aura spowodowała też sporo problemów.

Kurierzy zgubili ich projekt dla NASA. Zostały długi i nagroda "za wytrwałość"

- Może to nie jest złość, ale byliśmy trochę zawiedzeni - mówią studenci Politechniki Warszawskiej, których robot nie dotarł na konkurs NASA, bo część jego konstrukcji zgubiła firma kurierska. Zespół nie poddał się i na miejscu starał się odtworzyć projekt Husara, za co dostał od amerykańskiej agencji nagrodę za wytrwałość. Radość z niej psuje dług, jakim studentów obciążyła wpadka firmy kurierskiej - muszą spłacić około 30 tys. złotych.

Rośliny sprzed 400 lat ożyły

Rośliny, które zamarzły w czasie tzw. Małej Epoki Lodowcowej, ponownie rozkwitły w laboratoryjnych warunkach - donosi BBC News. Naukowcy chcą ustalić, w jaki sposób ekosystemy wybudzają się po epokach lodowcowych.

Rosjanin skoczył z Everestu. To nowy rekord

W 60 lat od pierwszego zdobycia Mount Everest Rosjanin Walery Rozow ustanowił nowy rekord na tej najbardziej sławnej górze. 48-latek zeskoczył w specjalnym kombinezonie z północnej ściany i tym samym wykonał skok z najwyższego, dotychczas, punktu na ziemi, czyli 7720 m n.p.m.

Nowa trójka w Kosmosie. Dolecieli w ekspresowym tempie

Trzech astronautów pomyślnie przycumowało swój statek do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). W nocy z wtorku na środę wystartowali z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie w kierunku. Podróż zajęła zaledwie sześć godzin.

Wciąż sporo mokrych dróg

W środę w części kraju warunki drogowe będą lepsze niż w ostatnich dniach. Aura będzie sprzyjać tym kierowcom, którzy wybiorą wschodnie i południowe trasy. Na pozostałych obszarach popada, a miejscami może zagrzmieć.

Chorwacja, Hiszpania i Włochy. Tam chcą jechać Polacy

Chorwacja jest w tym roku najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym wśród Polaków. Wyjazd tam deklaruje 14 proc. tych , którzy planują spędzić wakacje za granicą. Tuż za Chorwacją są Hiszpania i Włochy. Popularny niegdyś Egipt uplasował się na ósmym miejscu.

Spodziewają się silnej erupcji. Przymusowe ewakuacje spod wulkanu

Duże ilości pyłu i gazu unoszą się nad wulkanem Copahue znajdującym się na granicy Chile i Argentyny. Oba kraje ogłosiły żółty alert. Tylko Argentyna poleciła ewakuację ponad 2,6 tys. mieszkańców z najbliżej położonego rejonu. Według przewidywań sejsmologów należy się liczyć z silnym wybuchem.

Nowy polski teleskop poszuka planet poza Układem Słonecznym

Nowy polski teleskop wybudowano w Argentynie. Dołączył do zespołu trzech wcześniejszych teleskopów automatycznych, pracujących w RPA i Australii - poinformował prof. Maciej Konacki, kierownik projektu Solaris, którego celem jest poszukiwanie odległych planet.

Wjedź w sam środek tornada

Dwaj Amerykanie postanowili zbadać jak wygląda tornado od środka. Do wnętrza żywiołu dostali się przy pomocy specjalnie wzmocnionego samochodu. Zanim wiatr nie urwał aparatury pomiarowej, prędkość wiatru dochodziła do nawet 300 km/h.

Dwa silne wstrząsy w Panamie. "Prawie wyrzuciły mnie z łóżka"

Przerażającą pobudkę przeżyli mieszkańcy zachodniej Panamy. Ze snu wyrwało ich trzęsienie ziemi o sile przekraczającej 5 w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się w pobliżu granicy z Kostaryką, jednak według służb obydwu krajów nie odnotowano poszkodowanych ani poważnych strat.

Tak mogły formować się galaktyki. Dwa miliardy lat w minutę

Proces formowania galaktyk jest bardzo chaotyczny - uważają naukowcy współpracujący z NASA i pokazują komputerową symulację, w której prezentują pierwsze dwa miliardy lat powstawania Wszechświata. Uczeni z Kalifornii opracowali nowy model formowania się dużych galaktyk.