Najnowsze

Najnowsze

Wpadł w poślizg na wiadukcie. Wylądował w zaspie 12 m niżej

Warunki pogodowe w Ameryce są śmiertelnie niebezpieczne dla kierowców, poruszających się po oblodzonych trasach. Widać to na nagraniu z monitoringu miejskiego z Minnesoty, na którym widać niebezpieczny wypadek. Furgonetka wpadła w poślizg i spadła z wiaduktu, lądując na śnieżnej zaspie.

USA: mróz taki, że zbiegły skazaniec wrócił do więzienia

W Ameryce jest tak zimno, że 42-letni Robert Vick, który w niedzielę uciekł z więzienia, zdecydował się wrócić za kratki po zaledwie dobie przebywania na wolności. Trudno mu się dziwić - przy -29 st. C był ubrany jedynie w koszulkę, więzienne spodnie i płaszcz.

Zajrzyj we wczesną młodość Wszechświata. To jest najgłębszy obraz gromady galaktyk

Kosmiczny Teleskop Hubble`a kolejny raz pozwala nam zajrzeć w odległe regiony Wszechświata. Naukowcy z NASA zaprezentowali uchwycone przez niego wyjątkowe zdjęcie - najgłębszy uzyskany dotąd obraz gromady galaktyk. Niektóre z nich należą do najjaśniejszych i najmłodszych kiedykolwiek wykrytych w kosmosie - oglądamy je w postaci, jaką miały 13 mld lat temu.

Robi zdjęcia fal od środka. "Czasem ściana wody spada na twoją głowę"

Te widoki oceanu zapierają dech w piersiach. Clark Little z Hawajów wpływa na desce surfingowej w sam środek gigantycznych fal i fotografuje je od środka. Przez lata był uznanym surferem, ale znacznie większy rozgłos przyniosły mu zdjęcia, których robienie sam określa jako jednocześnie ekscytujące i przerażające.

Poranne mgły na południu. W pozostałych regionach mokro

Warunki drogowe w większości kraju nie będą dziś sprzyjające. Na trasach północnej i centralnej Polski zmotoryzowanym będą się dawać we znaki mokre i śliskie od deszczu nawierzchnie. Na południu poranek ma być mglisty, ale potem pogoda zrobi się łaskawsza dla kierowców.

Prognoza pogody na dziś: sucho tylko na południu

Deszczowe chmury zdominują w środę północną i centralną Polskę. Sucho z przebłyskami słońca ma być jedynie na południu kraju. We wszystkich regionach termometry wskażą sporo powyżej zera, a najcieplej ma być wzdłuż zachodniej i południowej granicy.

Loty odwołane, bo zamarza paliwo. Fala mrozów objęła nawet Teksas

W USA strefa mrozów objęła większą część kraju, temperatura odczuwalna przekracza -50 st. C. Poprawa pogody ma nastąpić dopiero w środę. - Czekamy, czekamy aż minie ten dzień i kolejna noc, bo jutro w nocy choćby tu w Waszyngtonie ma być -14 st. C i dopiero od środy zacznie się ocieplenie - relacjonuje Marcin Wrona, korespondent Faktów TVN.

Czym jest wir polarny, który zmraża USA?

Winą za atak zimy w USA wiele osób obarcza tzw. wir polarny (ang. polar vortex), czyli rozległy obszar niskiego ciśnienia, który w ciągu całego roku pojawia się nad biegunami. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Na Węgrzech wiosna pełną parą. 16 st. C, kwiaty na drzewach

Na Węgrzech jest aż 16 st. Celsjusza, do tego świeci słońce. Na drzewach pojawiają się pierwsze pąki, a nawet kwitnące kwiaty. Tych, którzy nie lubią zimy, taka pogoda cieszy. Za to rolnicy, dla których wiele zależy od tego, jak przebiegają pory roku, ubolewają nad ciepłem.

Mglisto, deszczowo, wietrznie. Jazda nie będzie komfortowa

O poranku kierowcy podróżujący po drogach Podkarpacia i Lubelszczyzny muszą liczyć się z gęstymi mgłami, które z biegiem czasu będą ustępować. Z kolei na północy, na wschodzie i w centrum kraju pojawią się opady deszczu. Na drogach tych części kraju trzeba będzie zachować szczególną ostrożność.

"Arktyczny huragan" w USA. Amerykanie będą odczuwać nawet -50 st. C

- Sytuacja na Wielkich Równinach i w rejonie Wielkich Jezior jest naprawdę bardzo zła, bo tam miejscami temperatura spada do -30, -40 st. C - informuje Marcin Wrona, korespondent Faktów TVN z USA. Dodatkowo pojawiają się silne porywy wiatru, które potęgują odczucie chłodu. Synoptycy nie mają dobrych wiadomości - pogoda ma poprawić się dopiero pod koniec tygodnia.

Miliardy świateł Los Angeles. "Widzisz ten przepływ energii"

Gra kolorów, przeróżnych kadrów, siatka ulic niczym krwioobieg, a przede wszystkim dziesiątki kilometrów powierzchni migoczącej po zmroku miliardami świateł - to niezwykły portret Los Angeles stworzony przez amerykańskiego filmowca. Tygodnie spędzone na obserwacji, nagraniach i późniejszej obróbce dały niesamowity efekt. Nagranie pokazuje miasto niczym gigantyczny organizm pulsujący dynamicznym życiem po zmroku.

Wielka Brytania: fale sięgają 8 metrów, a wiatr przekracza 110 km/h

Potężne fale uderzyły w południowe wybrzeże Wielkiej Brytanii. Tak jak zapowiadali synoptycy, mieszkańcom nadmorskich miejscowości grożą kolejne powodzie, bo pogoda szybko się nie poprawi. Niebezpiecznie zrobiło się również we Francji, gdzie wprowadzony został pomarańczowy alert pogodowy. Na zachodzie tego kraju pojawia się coraz więcej powodzi.

Na zimowy początek ferii nie ma co liczyć. "Naprawdę wygląda to marnie"

Nie liczyłbym na to, że na początku ferii będzie dobrze - rozwiewa nadzieje planujących szusowanie w Polsce prezenter TVN meteo Tomasz Wasilewski. Nietypowo ciepła pogoda z grudnia i początku stycznia sprawiła, że śnieg zniknął z większości krajowych stoków. Na nadrobienie tych braków raczej nie ma szans, bo do końca tygodnia temperatury będą tak wysokie, że nie pomoże nawet tydzień ochłodzenia.

Prognoza na 16 dni: ostatnie dni ciepła przed nadejściem mrozów

Przed nami ostatnie dni ciepła - zapowiadają synoptycy. Przybliżoną do jesiennej temperaturą cieszyć będziemy się do końca przyszłego tygodnia. Ujemne temperatury na termometrach za dnia odnotujemy z kolei już 11 stycznia. Czekają nas chłodne dni, jednak największe mrozy przewiduje się na 17-19 stycznia, kiedy to słupki rtęci spadną do -5 st. C.

By dostarczyć energię odnawialną zniszczą bezcenne tereny angielskich parków narodowych

Największy dostawca sieci elektrycznej w Wielkiej Brytanii chce wybudować nową sieć by dostarczać "zieloną energię" do ogromnej liczby odbiorców. Przeciwni tej inwestycji są ekolodzy i mieszkańcy terenów, na których miałyby stanąć potężne słupy, będące jednocześnie parkami narodowymi. Argumentują, że budowa słupów energetycznych nieodwracalnie zniszczy najpiękniejsze tereny takie jak np. Krainę Jezior w Kumbrii.

Futboliści mrozu się nie boją. Będą się rozgrzewać rosołem

Jako jeden z najzimniejszych meczów w historii rozgrywek futbolu amerykańskiego może się zapisać zaplanowane na niedzielę spotkanie drużyn Green Bay Packers i San Francisco 49ers. Chociaż w Green Bay synoptycy przewidują 17-stopniowy mróz, ani zawodnicy, ani kibice nie chcą rezygnować z widowiska. Drużyna poprosiła tylko swoich fanów o pomoc w odśnieżaniu stadionu, a organizatorzy chcą przygotować na mecz kotły ze wzmacniającym bulionem.

Zlodowacenie w Massachusetts. "Przywykliśmy już do tego"

Pod lodową skorupą zniknęły place i ulice na wybrzeżu stanu Massachusetts. To efekt ataku zimy, który pokrył się z silną falą pływową. Najpierw woda morska wdarła się na nadbrzeżne tereny, a potem mróz zamienił ją w arktyczną scenerię.