Najnowsze

Najnowsze

Nastała jesień. Równo o 4.29

We wtorek o 4.29 przyszła astronomiczna jesień. Co jest przyczyną zmiany pór roku, a także dlaczego nie powinniśmy przyzwyczajać się do ich dat? Wyjaśnia Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik.

Opady rzędu 161 l/mkw. Poziom rzek drastycznie wzrósł

Tajfun Fung-Wong wdarł się na ląd. Obecnie przynosi silny wiatr i intensywne opady deszczu we wschodniej prowincji Zhejiang w Chinach. Ruch lądowy i powietrzny tego regionu został sparaliżowany. Setki tysięcy osób zostało ewakuowanych.

Oko cyklonu, cienie chmur, jezioro jak żaba. "Jezu, tak widzą nas kosmici!"

Alexander Gerst większość czasu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej spogląda przez okno i podziwia świat z wysokości ponad 300 km nad Ziemią. Przy okazji robi setki zdjęć dokumentujących to, co zachwyca go najbardziej: cienie rzucane przez chmury, oko cyklonu, burze piaskowe, zorze polarne, a nawet systemy nawadniania. I regularnie wrzuca je na swojego Twittera.

Sardynia, Sumatra burzowe. Po słońce na Lazurowe Wybrzeże

We wtorek turyści m.in. w Portugalii, na włoskiej Sardynii czy w kontynentalnej Grecji powinni nastawić się na to, że burz nie unikną, podobnie jak wczasowicze w w Zatoce Meksykańskiej, Indiach czy na północnej Sumatrze. W wielu popularnych turystycznie miejscowościach natomiast pogoda nie da powodów do narzekania - będzie słonecznie i pogodnie. Będzie także na ogół bardzo ciepło, a miejscami wręcz bardzo gorąco.

Atak burzy na perłę portugalskiej turystyki

Mieszkańcy Porto przeżyli chwile grozy podczas niedzielnej nawałnicy. Obfite opady deszczu zamieniły drogi w rzeki. Nie obeszło się też bez szkód materialnych. Natomiast dla łowców burz była to wyśmienita okazja do podziwiania piękna nieposkromionego żywiołu.

Puma grasowała po ulicach Salt Lake City

Funkcjonariusze policji z Salt Lake City w stanie Utah (USA) mieli pełne ręce roboty. Tym razem nie ścigali przestępców, a... pumę, która zabłąkała się w jednej z dzielnic mieszkalnych we wschodniej części miasta.

Na wózku inwalidzkim i na własnych rękach na Halę Szrenicką

Krzysztof Jarzębski z Pabianic po raz kolejny udowodnił, że niemożliwe nie istnieje. Niepełnosprawny sportowiec pokazał to, wjeżdżając i wspinając się na Halę Szrenicką w Karkonoszach na wózku inwalidzkim oraz przy pomocy własnych rąk. - Kiedy ktoś mówi mi, że coś jest niewykonalne, to ja się tego podejmuję - mówi w rozmowie z tvnmeteo.pl.

"Dobrą planetę trudno znaleźć, chrońmy naszą". Tysiące demonstrantów w obronie klimatu

"Zmieńcie politykę, a nie klimat","Zmiany klimatyczne zagrożeniem dla zdrowia" - m.in. takie hasła można było usłyszeć w niedzielę w największych światowych metropoliach. Tysiące ludzi wzięły udział w licznych przemarszach, by manifestować swoje niezadowolenie z polityki na rzecz klimatu. - ONZ niewiele może. Dlatego bierzemy sprawę w swoje ręce - mówili demonstranci.

Burzowe kurorty Europy, słoneczna aura w Egipcie i na Bali

W wielu kurortach w Europie i na świecie będzie słychać grzmoty. Burzowe chmury zbiorą się między innymi na wybrzeżu Hiszpanii, Portugalii, Maroka i Zatoki Meksykańskiej. Jednakże turyści, którzy wypoczywają w Grecji, na Cyprze, w Egipcie czy na Bali będą zadowoleni z aury.

Turyści w Polsce zmarzną i przemokną

Turyści, którzy urlop spędzają w polskich kurortach, nie mogą liczyć na słońce. Opady deszczu prognozowane są w każdej miejscowości turystycznej, bez wyjątku. Termometry wskażą od 8 st. C do 16 st. C.

Pogoda na 16 dni: Teraz zmarzniemy, ale jeszcze będzie ponad 20 stopni

Koniec lata i początek jesieni zbiegają się w tym roku z radykalną zmianą pogody. Jeszcze wczoraj płynęło do nas ciepłe, łagodne powietrze znad Morza Śródziemnego i było aż 25 stopni. Od jutra natomiast zacznie wdzierać się do Polski z północy zimne powietrze - również takie, które ma początek swojej drogi w Arktyce.

Prognoza pogody dla biegaczy na weekend 20-21.09

Ostatnimi dniami w wielu miejscach w Polsce można się było cieszyć słoneczną i ciepłą pogodą. Niestety w weekend w wielu miejscach prognozowane są przelotne opady deszczu, a nawet burze, które wpłyną na warunki panujące na trasach zawodów.

Lokalnie widać tylko na 100 metrów, ale mgły powoli ustępują

- Regionów z mgłą ubywa - poinformowała po godz. 10 synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek, która od rana śledzi aktualną sytuację pogodową w kraju. Jak dodaje, mgły utworzyły się w ciepłej masie powietrza, która dociera do części kraju. Lokalnie widać tylko na 100 metrów.

Padł rekord. Tegoroczne lato było najgorętszym

Tegoroczne lato było najgorętszym sezonem od co najmniej 130 lat, czyli od momentu rozpoczęcia pomiarów - informuje NOAA. W Polsce temperatura również przekroczyła średnią wieloletnią. Naukowcy biją na alarm, że tak wysokie temperatury to skutek globalnego ocieplenia.