Najnowsze

Najnowsze

Polska "odzyskuje" tereny użytkowe. Coraz mniej niewybuchów w lasach

Oczyszczanie polskich poligonów - według projektu rekultywacji zdegradowanych i powojskowych terenów Lasów Państwowych - dobiega końca. Z 24 tys. ha obszarów, które zaplanowano przebadać, przejrzano już 22 tys. ha. Na "odzyskanych" terenach powstaną m.in. ścieżki rowerowe.

Prognoza pogody na dziś: wiosennie i ciepło

Dziś pierwszy dzień meteorologicznej wiosny i pogoda również będzie wiosenna. Na termometrach zobaczymy nawet 12 st. C. Niestety miejscami będzie padać deszcz. Nasili się też wiatr i w górach porywy osiągną nawet 100 km/h.

Dziś ostatni dzień zimy. Meteorologicznej. Trzeba to uczcić!

Dziś ostatni dzień zimy - meteorologicznej. W różnych częściach Polski postanowiono różnie go uczcić. Niektórzy podjęli się podziemnego morsowania, a płetwonurkowie przez dwie godziny pływali w wodzie o temperaturze 2 st. C. Ciekawi jesteśmy jak Wy spędzacie ten dzień. Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy na Kontakcie Meteo.

Mgły, mżawka i śnieg utrudniają jazdę

Mgła, mżawka i śnieg utrudniają poruszanie się po polskich drogach. Trudna sytuacja pogodowa potrwa prawdopodobnie do końca dnia, dlatego warto zdjąć nogę z gazu i zachować ostrożność.

Przed nami wyjątkowo ciepłe dni

Nawet dwucyfrową wartość ciepła pokażą termometry w najbliższych dniach. Najprzyjemniej zapowiada się pogoda na południowym wschodzie - tam bez opadów i sporo słońca. Trzeba korzystać z dobrej pogody, bo już niedługo temperatura pójdzie ostro w doł.

Baryczne siodło nad Polską. Widać jednak oznaki zmiany pogody

Luty żegna nas wyjątkowo łaskawie. O poranku na Dolnym Śląsku było aż 6 stopni ciepła. Polska znajduje się między dwoma niżami oraz dwoma wyżami. Dlatego aura jest taka... nijaka. Prezenter i meteorolog TVN Meteo Tomasz Wasilewski na antenie TVN24 opowiada o sytuacji synoptycznej nad Europą.

Sześć erupcji na minutę. Zobacz niesamowite wideo

Mała wulkaniczna wyspa na Pacyfiku - Nishino-shima - wciąż się powiększa. Wciąż, czyli od lat 70. ubiegłego wieku. Powyższe wideo pokazuje najnowsze erupcje z końca lutego. Japońska straż graniczna obliczyła, że w szczytowym momencie było do sześciu wybuchów na minutę.

Świeża porcja śniegu w Tatrach

Świeża porcja śniegu spadnie w sobotę na narciarskie stoki. Najwięcej białego puchu dosypie w Tatrach i na Podhalu. Temperatura na ogół będzie na plusie. Większość stoków wciąż jest czynna.

Kompleksowo przebadali Ziemię. Wiemy o niej coraz więcej

Każdy z nas co roku przechodzi gruntowne badania, które określają nasz stan zdrowia i pozwalają wykryć ewentualne choroby. Ziemia też powinna być tak badana - stwierdzili naukowcy z amerykańskiej agencji kosmicznej (NASA) i rozpoczęli projekt jej kompleksowej obserwacji. Od lutego 2014 r. wystrzelili w kosmos pięć nowych satelitów obserwacyjnych, dzięki którym wiemy o naszej planecie coraz więcej.

Pył znad Sahary pokonał Atlantyk i zawędrował nad Amazonię

Każdego roku do Amazonii dociera prawie 30 mln ton pyłu znad Sahary. Zdaniem naukowców to duża ilość. Nie należy jednak się tym martwić, a wręcz przeciwnie. Wraz z drobinkami pyłu do lasów deszczowych dociera ważny składnik odżywczy - fosfor. To m.in. dzięki niemu można podziwiać soczyście zielone dżungle.