Najnowsze

Najnowsze

Styczeń 2015 drugim najcieplejszym w historii

Średnia globalna temperatura powietrza w styczniu 2015 roku była drugą z najgorętszych dla tego miesiąca od początku prowadzenia pomiarów meteorologicznych, czyli od 1880 roku - podają amerykańscy klimatolodzy. Ciepły styczeń sprawił, że zanotowaliśmy rekordową wielkość lodu morskiego na Antarktydzie.

Aura się polepszyła, ruszajcie w drogę

Aura w ciągu dnia nie powinna negatywnie wpływać na komfort jazdy, a jedynie umili kierowcom podróż. Warto jednak założyć okulary przeciwsłoneczne, ponieważ promienie słońca mogą być oślepiające.

Zima w Wielkiej Brytanii była wyjątkowa - supersłoneczna, bardzo ciepła

Brytyjczycy, w ubiegłym roku nękani powodziami, tej zimy cieszyli się słońcem. Co prawda jeszcze nie ogłoszono, że padł rekord liczby godzin słonecznych, ale może się to stać już niebawem - rekord z 2001 roku został wyrównany. Ponadto temperatura była wyjątkowo wysoka, bo aż o 3,8 proc. wyższa od średniej.

Alpejskie stoki skąpane w słońcu

Alpejskie stoki będą w niedzielę skąpane w słońcu. Najwięcej śniegu wciąż leży w Austrii, ponad trzy metry. Z kolei najchłodniej jest we Włoszech, miejscami nawet -7 st. C.

Kanary przykrył saharyjski pył

Burza piaskowa zaatakowała Wyspy Kanaryjskie. Hiszpańska Agencja Meteorologiczna (AEMET) ogłosiła alert pogodowy pierwszego stopnia. Burzy piaskowej towarzyszy spadek widzialności do mniej niż kilometra.

Francuzom i Niemcom można zazdrościć pogody

Do Francji, a także Niemiec zawitała wiosna. Na niebie świeci słońce, a przyroda budzi się do życia. Według lokalnych synoptyków w weekend temperatura powietrza dojdzie do 15 st. C, a miejscami nawet do 20 st. C. W Niemczech lokalne służby ostrzegają przed lawinami.

Alpy rajem dla narciarzy

Sobotnia pogoda zachęci wczasowiczów wypoczywających w Alpach do zimowych szaleństw. Zapowiada się słoneczny dzień. Miejscami jednak temperatura powietrza spadnie poniżej zera.

Wiatr zagroził życiu narciarzy.Ewakuacja 200 osób z kolejki górskiej

200 osób zostało uwięzionych 30 metrów nad ziemią w gondolach wiszących nad doliną Val Gardena we włoskich Dolomitach. Kolejka górska zatrzymała się, kiedy pojawiły się obawy, że lina uszkodzona przez powalone drzewo może się zerwać. Awarię spowodował wiatr wiejący z prędkością 130 km/h.