Noc dostarczyła nam kolejnych astronomicznych wrażeń. Nad ranem przed wschodem Słońca zobaczyliśmy na niebie naszego satelitę w pobliżu trzech niezwykle jasnych obiektów. U boku Księżyca: Wenus, Mars i Jowisz.
Zastanawialiście się kiedyś, czy zachód słońca - widok uznawany za bardzo romantyczny - wszędzie wygląda tak samo pięknie? I dlaczego zachodzące słońce maluje niebo różnymi barwami?
Burze potrafią zachwycić. Zwłaszcza jeśli pojawiają się w niecodziennej scenerii. Zobaczcie, jak wyglądają wyładowania atmosferyczne nad Wielkim Kanionem w Arizonie.
Wielbicieli nocnych obserwacji nieba czeka nie lada gratka. Właśnie rozpoczął się szczyt deszczu Drakonidów. Najwięcej "spadających gwiazd" zobaczyć będzie można w nocy z czwartku na piątek. NASA szacuje, że tej nocy będzie można zaobserwować od 10 do 20 meteorów na godzinę.
Takaaki Kajita i Arthur B. McDonald zdobyli tegoroczną Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za odkrycie oscylacji neutrin, co dowodzi, że te cząstki elementarne mają masę. Jest ona minimalna, lecz niezerowa.
Naukowcy odkryli nowy gatunek szczura w indonezyjskiej dżungli. Gryzoń ma mieszankę nietypowych, dotąd niespotykanych przez badaczy, cech. Posiadają świński nosek, duże uszy, małe usta i długie włosy łonowe.
Świat podwodny kryje wiele tajemnic. Mieszkają w nim stworzenia, których natura przygotowała w oryginalny sposób do ochrony przed drapieżnikami. Zobaczcie jak ukrywa się przed nimi przedstawiciel strowolotkowatych.
Uwielbiasz fotografować chmury? Pochwal się swoimi zdjęciami ekspertom ze Światowej Organizacji Meteorologicznej. Być może umieszczą je w nowym wydaniu Międzynarodowego Atlasu Chmur.
Wyobraź sobie taką scenę: ty, bezkresny błękit oceanu i pojawiające się znikąd niezwykłe stworzenia, jakby w ogóle nie przejmujące się twoją obecnością. Cudowny spokój wymieszany z euforią i poczucie zjednoczenia z naturą - to właśnie przeżył James Price u wybrzeży Australii.
Nie wyobrażamy sobie życia bez telefonu, a po jego stracie dobry humor pryska. Tym bardziej jak urządzenie spadnie na dno morza. W tym przypadku zguba trafiła z powrotem do rąk właścicielki, a bohaterem okazał się delfin.
Pracownikom jednego z chińskich ogrodów zoologicznych nie brakuje powodów do radości. Na świat przyszło sześć tygrysich maluchów. Młode są jednocześnie rozkoszne i zadziorne.
Co łączy wulkan, tsunami i tajemnicze głazy? Okazuje się, że wspólna przeszłość. Naukowcy tłumaczą skąd wzięły się oceaniczne skały na środku wyspy Santiago. Odtworzyli historię zapadającego się wulkanu i gigantycznych fal tsunami.
Byki, psy, koty, kawie a nawet... wielbłąd. Reporterzy 24 jak zwykle nas nie zawodzą i przesyłają mnóstwo zdjęć w Światowym Dniu Zwierząt. Czekamy również na filmy. Dołączcie do gorącego tematu Kontaktu 24 i pokażcie nam swoich pupili.
NASA opublikowała w sieci nieznane dotąd zdjęcia z programu Apollo. Fotografie, które do tej pory przechowywano w archiwum, przerobiono cyfrowo do rozdzielczości 1800 dpi i udostępniono na portalu Flickr.
Organizacja WWF odnotowała obecność 194 wilków i 30 rysi w podlaskich lasach. W zbieraniu danych pomagały służby terenowe nadleśnictw położonych w Puszczy Augustowskiej i Wigierskiego Parku Narodowego.
26 września świat obiegła informacja, że na Marsie znajduje się woda. Naukowcy mają na to bardzo mocne dowody, ale okazuje się, że jej istnienie nieprędko zostanie w 100 procentach potwierdzone.
Sonda kosmicza New Horizons przesłała do NASA najnowsze zdjęcia. NASA tym razem otrzymała dość szczegółowe fotografie krążącego wokół Plutona księżyca Charona. Okazuje się, że ukształtowanie jego powierzchni jest dość zaskakujące.
Łosie to bardzo ciekawskie zwierzęta i nie boją się niczego. W Norwegii dron podglądał osobnika, któremu zabawa z latającą kamerą najwyraźniej bardzo się spodobała.
NASA opublikowała nowe zdjęcia planety karłowatej Ceres. Naukowcy przedstawili fotografie za pomocą techniki fałszywych barw. Dzięki temu na obrazku idealnie widać zróżnicowaną topografię tego intrygującego naukowców ciała niebieskiego.
Niebo nad nami z ciekawymi zjawiskami astronomicznymi stało się bohaterem filmu, jaki przesłał do nas Reporter 24 @Mario. Reżyser sam skomponował muzykę pod obraz, który nazwał "Dziwne Niebo".
Nadchodzące dwa tygodnie są doskonałą okazją do obserwacji Westy na nocnym niebie. Jest to najjaśniejsza asteroida, jedna z lepiej poznanych w naszym Układzie Słonecznym.
Klimatolodzy obawiają się, jak zareaguje nasza planeta, gdy klimat ociepli się o 2 stopnie. Tymczasem pojawiły się informacje, że średnia temperatura na Ziemi może wzrosnąć nawet o 6 stopni Celsjusza.
W tym roku fale pływowe na rzece Qiantan we wschodnich Chinach będą wyższe i szybsze. Hydrolodzy informują, że na ich skalę będzie miał znaczący wpływ tajfun Dujuan.
To już kolejny rok, kiedy potwierdzono obecność wilczej watahy na obszarze Puszczy Iłżeckiej. Najprawdopodobniej zamieszkują ją cztery dorosłe osobniki.
Jesteśmy pod wpływem potężnego wyżu Netti - stąd chłód. Zrobi się cieplej i na termometrach zobaczymy nawet ponad 20 st. C. Niestety nie potrwa to długo. - W świetle dzisiejszych materiałów prognostycznych odwołujemy babie lato - mówi Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.